LUT SORUNSALI

Merhaba sevgili okur. Sana bu hafta ne yazacağım diye düşünürken gündemden haberim olsun diye twitter’a girip baktım. Böyle haftada 1 falan bakabiliyorum haberlere artık çünkü asabım bu kadar kaldırıyor. 

Neyse bu sefer güzel bir “event” ile karşılaştığımı düşündüm. 

Büyük aile buluşması!

Adında “aile” geçince kıllanmadım değil ama yine de dedim ki ne olabilir yani? İçinde ‘aile’ geçen bir organizasyonda ne kadar saçmalanabilir mesela? Dimi?

Bir hayli saçmalamak mümkünmüş. 

LGBTİ+ karşıtılarmış çünkü Lut kavmi gibi kahrolmayacaklarmış ve cinsiyetsizleşerek insan ırkının yok olmasını istemiyorlarmış. 

Bu.

Çok acayip değil mi? Heteroseksüeller olduğu müddetçe neden “insan ırkı yok olsun” demiyor. Sanıyorum gay’ler kendilerinden olmayanları zorla tutup gay yapıyor zannediyorlar. Ya da gay olmanın bulaşıcı olduğunu. Sağında solunda gay varsa senin de gay olmak isteyebileceğini falan. Mesela ben duruyorum böyle, yanıma bir lezbiyen geliyor ve aaa bir bakıyorum ben de lezbiyen olmuşum. Sarhan’ı boşayıp direkt Ayşenil’e yazıyorum mesela…… ………..

Ayşenil’e yazmak fena fikir değil aslında ama Sarhan’ı boşayacağımı sanmam, Ayşenil de Koray’ı boşamaz. Bak yine LGBTİ+ olamadık görüyo musun. Tüh.

Tam olarak karşı olunan ne ben anlayamıyorum. Bu işler “özenme” ile olamayacağına göre karşı çıkılan ne? Genel ahlaka karşılık falan mı? “Genel ahlak”… Ahlak konusu herkesin kendi evinde ne yaptığına bakıyor mu? Sokakta herkesin içinde bir kadın ve bir adam seks yapsa 2 farklı cins diye ahlaklı sayılacak mı? Sayılmayacaksa herkesin evinde ne yaşadığından kime ne? Kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez diyemiyor mu bu insanlar? 

Ve ayrıca daha ciddi problemleri yok mu insanoğlunun?

Küresel ısınmadan, kadın cinayetlerinden, çocuk tecavüzcülerinden, hayvana eziyetten, cezaların yetersizliğinden gir, bebek maması fiyatından, kadın pedinin neden hala parayla satıldığından, 18 yaş altında doğum yapan çocuklardan, uyuşturucuyla mücadelenin yetersizliğinden ve uyuşturucu yaşının çok aşağılara düşmesinden, en asortik spor salonlarında bile gençlere peynir ekmek gibi steroid satan gym hocalarından çık….

Bunlar hani şöyle bir aklıma gelenler, üstüne düşünmeden böyle pat pat yazdıklarım. Üstüne düşünsen daha neler neler var da şimdi canımı sıkmayacağım daha fazla.

Sen tüm bu meseleleri bırak, mitinge gidip yürümeye karar ver, niye? Çünkü kadın kadını öpemez. Öyle, öpmesin. Lut oluruz!

-Sen öpme?

-Hayır sen de öpme

-Kardeşim sana ne ben kimi öpüyorum, seni zorla öpen var mı? Sen öpme

-Hayır ben öpmiycem, sen de öpmiyceksin, öpmek yasaklansın!

Benden değilsen yok ol yani. Olma. Varlığına tahammülüm yok. 

Ne güzel kafalar bunlar, valla jilet gibi, nefis. Millet aya giderken tam ihtiyacımız olan.

Tabii bu kafalar bir tek bizim ülkemizde mi? Tabii ki hayır. Bütün dünyada sağcı görüşte bir artış var. İnsan oğlu ileriye gideceği yerde geriliyor.

Bence bir kadın bir kadını öptü diye değil ama bu hızla gerilemekten sonumuz gelebilir.

Kendine iyi bak sevgili okur. Pazartesi kimi nasıl öpebileceğine dair ilgili yazının yayınlanmasını bekle ona göre hareket et.

Sağlıklı bir hafta dilerim.

XXX

Not: Yazılarımla yeni tanışanlar için bu not (bu notu zaman zaman ekliyorum araya mecburen). Ben yazılarımı konuşma diliyle yazıyorum. Bu çok uzun yıllardır bu şekilde. Newsweek Türkiye’de köşe yazıyordum orada da böyleydi, Hürriyet’te yazıyordum orada da böyleydi, hep böyle oldu. Bu yeni bir durum değil siz benim yazılarımı yeni okumaya başladınız sadece. Bu sebeple “yapıcam değil yapacağım” diye bana düzeltme göndermekle uğraşmayınız, o benim için yaklaşık 18 senedir “yapıcam”.

DÜZENLİ OLARAK KÖŞE YAZILARIMI TAKİP EDEBİLMEK VE YAZI ARŞİVİM İÇİN:

www.mehtaperel.com 

www.mehtaperel.wordpress.com

www.mehtaperelarsivyazilari.wordpress.com

instagram.com/mehtaperel

twitter.com/mehtaperel

Bu adreslere de eliniz alışsın, favorilerinize kaydedin hatta, siteler çöküyor, server’lar kapanıyor, yazılımlara bug giriyor, sonuçta internette yazdığımızdan adresler kapanabiliyor. Sonra aramayın nerde bu kadın diye, ben her pazartesi üstteki üç mehtap’lı adreste yazılarımı güncelliyorum)