“GELMEYEN” VEDA YAZISI!

Yazar olmayı matah bir iş zannedenler var. İyi para, sevenler, övenler, bayılanlar, nefret etse de takip edenler, stüdyoda yapılan fotoğraf çekimleri, yorum vermeler…

Böyle yazınca bana bile iyi iş gibi geldi ama durum böyle değil ne yazık ki…  Bazıları –yazar olmadığı halde- işin tadını çıkarıyor evet ama ekranın diğer tarafında başka türlü yaşanıyor aslında hayatlar…

Bunu da benden daha iyi anlatacak çok az yazar var…

“Bir veda yazmadan gitti” diye gönül koyan okurlarıma “gitmedim buradayım” diyen “hoş geldiniz” yazısı bir veda ile başlamamalıydı ama yazarlık böyle bir şey işte ve ben böyle bir yazarım. Benim ne diyeceğimden daha önemli sizin gönlünüzün neye kırıldığı.

O halde alabilecek miyim gönlünüzü?

HOŞÇAKALIN…

Ben böyle bir kadın oldum işte. Çalıştığım her yerde, “okurla muhatap olma, yüz göz olma, cevap verme, yanıt yazma, şakalaşma, sana Mehtap diye hitap etmelerine izin verme” denmesine aldırmadım.

Bana;  “yazar gibi davran” dediler, “Cool dur biraz, bak hiç gördün mü Yılmaz Özdil’in okurlara cevap yazdığını ya da Perihan  Mağden’in? Neden sence? Mesafeli dur, uzak dur, hele okur için hiç kavga etme, satarlar adamı bunlar”.

Ben burnumun dikine giden bir kadınım. Hiç umursamadım.

“O insan bana zaman ayırmış, yazımı okumuş, tevazu gösterip bir de yorum yazmışsa, ben de zaman yaratıp cevap yazmalıyım”.

Yoksa bilmiyor muyum yazara yorum yazmanın aslında çok da hoşa gitmediğini, insanların bunu yapmaktan aslında hoşlanmadığını, o yüzden çoğu zaman takma isim kullandığını. Bunu yapıyorsa benim için, ben gelip o yorumun altına, kocaman harflerle MEHTAP EREL yazıp, o okuru cevaplamalıyım. Elinden tutup orada yalnız bırakmamalı, “hayran” durumuna düşürmemeli,“ bak ben de buradayım ve biz sohbet ediyoruz” rahatlığını vermeliyim.

Benim okurum kıymetlidir, kimselere benzemez, o bana geldiyse ben de ona gitmeliyim.

Yazarsan eğer “okuru” facebook sayfana almamalısın. Ya hayran sayfası açıp orada “biriktirmeli” ama asla kişisel sayfana sokmamalısın. Sistem yazarla okuru uzak tutmaya dayalı. Çünkü yazar giderse okur da gider. O yüzden sistem arada mesafe olsun ister.

Yazar bensem buna da kulak asmam. Sayfama kabul etmem için tek “kıstasım” kadın olması. Erkek okurlarımı içeri almama kocam kızıyor.

Benim okurum bana yakın olmalı. Akşam “Ne yemek var sizde?” diye sormalı, “nerdesin, sesin çıkmıyor?” diye kafa tutmalı, ben bir şeye kafa tutuyorsam “tükürseydin!” diye akıl vermeli. Benimle omuz omuza durmalı.

Çünkü benim okurum kıymetli.

Kurumsal yerlerde okurların hangi sosyal paylaşım platformlarında seninle olması hangilerinde uzak durması gerektiği de söylenir. Sistem böyle. Ben asla aldıran bir kadın olmadım. Bir akşam, çok kızdım, içlerinde çok sevdiğim arkadaşlarım olduğu halde, birlikte çalıştığım herkesi sayfamdan çıkarttım. “Madem” dedim “ben sadece yakınlarımı tutmalıyım burada, okurlarım benim en yakınlarım”.

Benim teyzemin oğluyla,  annemin halasının kızıyla, 21 senelik arkadaşım ve kocasıyla, kocamın teyzesinin oğluyla,  aynı yerdedir benim okurum. Ben yazarım altına kuzenim gülen surat yapar daha yüzünü görmediğim ama arkadaş olduğum okurum gelir arıza çıkarır, şakalaşırız.

Okurum kıymetlidir benim.

Çok okunmak iyidir bir yazar için ama ben daha faydasını görmedim. Bana deli gibi yorum gelir yıllardır. Ben bir yazı yazarım ve benim okurum sahiplenir beni, “neden böyle” der, mektup yazar bir yerlere, müdahale eder. Benim okurum hiç yüzünü görmediği beni, evinden biri gibi hisseder. O zaman da “sistem” ya “akrabaları yazıyor” diye üzer beni ya “kendi yazmış bunu” diye. Bu yüzden hiç tutunamadım.

Çok okunmak iyidir bir yazar için ama ben daha faydasını görmedim. Ben çok okunurum ama bu bilinmesin diye yapılmayan kalmaz. Önce sayfamdan okunma oranları kalkar, yine olmazsa alt sayfalara atılırım. Para getirecek kadar çok okunmalı ama “herkesten çok” okunmamalıyım.

Ben esenekli, sinirli, yazıları konusunda taviz vermeyen bir yazarım. Bana ters gelen, sevmediğim bir şey varsa bunu söylerim. Her zaman da hoş karşılanmam sonuçta sistem maaş öder, sigortanı öder, çocuğunun okul parası o maaştan gelmektedir.

Çocuğumun okul taksiti o sistemden gelmektedir ve birkaç yazımı okuyan oğlumun benim için nasıl deli bir sevgi olduğunu bilir.

Oğlum kıymetlidir ama onurum daha kıymetlidir. Ben böyle bir kadın, böyle bir yazarım. İnandığım şeyin arkasında durmalıyım ama bunu rezalet çıkarmadan yapmalıyım.

Benim oğlum kıymetlidir. Benim okurum kıymetlidir.

Ve ben gün gelir, onurum için oğlumun okul taksitini düşünmeden…

Ve okuruma bir veda dahi etmeden…

Giderim….

Taksitleri, borçları, özel sağlık sigortasını, o “markanın” yazarı olmayı elimin tersiyle itip….

“Yerim sizin paranızı” deyip…

Her bir yorumuna cevap yazdığım,

dört saatlik uykuyla bile olsam, yorumlara dönüp, atladığım var mı diye kontrol ettiğim…

Çok hakaret içerikli yorum yazdıysa ve yayınlanamadıysa diye köşe yazımın altında mail adresimi verip, “manyak mısın sen?” diye sorana da cevap yazan ben….

Yazdığı her maili cevapladığım okuruma veda edemeden….

Giderim…

“Benim okurum kıymetlidir” diye, maaş aldığı sistemin insan kaynakları koordinatörünü facebook sayfasından çıkarıp, okurunu tutan ben….

“Bu haksızlık, onlar olmaz, çünkü onlar burası için çalışıyor o zaman ben de katılayım yarışmaya, kimin şansı kalır?” diye gerçek okuru koruyan ben….

Okurumun adalet görmesi için, okuruma saygı duyduğum için, okurum bilmediği için, onlar için, kazanacağı ekmeğe rağmen kavga eden ben….

Bir veda yazmadan giderim.

Benim okurum kıymetlidir….

Ve ben bir veda edemeden gittim bu okura.

Bana gönül koyan olmuş “veda bile etmedi” diye…

Hoşçakalın…

Olsun varsın “neden gitti” diye sormayın.

Olsun benden değil başkalarından duyduklarınıza inanın.

Olsun, ben kocam bana “yeter artık” diye bağırdığı halde size cevap yetiştirmeye çalışmış olayım ama siz unutun bunları. Olsun varsın, ben sizin için, sizin onurunuz için, kendi onurum için, susmuş…

Ama gitmiş olayım.

Ve siz hiç umursamadan, “bu kadına ne oldu?” demeden gönül koyun bana.

Canınız sağolsun.

Benim okurum “sen yeter ki yaz” der yer açar bana…

“Sen bana kızmıştın ama hala yazı yazıyorum ben, bir daha baksana, beğenecek misin?” diye gelir bir “veda” yazmadığım halde.

Benim okurum “abla biz buradayız sıkma canını” der…

Benim okurum “Mehtap yaz sen. Sen nereye biz oraya” der…

Benim okurum, beni bilir. Beni satmaz. Delikanlıdır.

Bu yazının sonunda bir hediye ya da promosyon yok bilir…

Ama yine de son satırına kadar okur, yorumunu yazar, “öptüm yavrum” bile der ki büyük olasılıkla benden küçüktür.

Benim okurum kıymetlidir çünkü benim için buradadır…

Ben -onlar için- oğlumun okul taksidi nasıl ödeyeceğimi düşünürüm belki ama onlar da beni “tost makinesine” satmaz…

Bilirler ki kelimelerden fazlasını veremem ama gelir beni bulurlar.

Bu hafta google da en çok aranan isim ben oldum. Okurum beni bulamıyor. Çünkü arşivim yok ve o yüzden artık burası var.

O yüzden yeni yerime hoş geldiniz.

Ama..

Okurlarım bana gönül koymuş, bana “bir veda etmeden gitti demişler”.

Canları sağ olsun.

Kalan sağlar bana yeter…

Bana benim gibiler yeter…

“GELMEYEN” VEDA YAZISI!” için 130 yorum

 1. Her veda aslında yeni bir başlangıç ve seninki de aynen öyle oldu.

  Seninle her zaman gurur duydum ve duyuyorum. Her zaman yanındayım. Senin gibi biriyle hayatımı paylaştığım için çok ama çok mutluyum.

  Herkes istediğine inanmakta serbesttir ama ben ve seni takip eden, tanıyan okurların biliyor ki burada yazdığın her bir kelime %100 gerçek.

  Bağımsız ve tamamen sana ait bu yeni sitede okurlarınla çok mutlu olacağını biliyorum ve seni seviyorum:)))) KOCAN

 2. Super otesi olmusssss hemde otesiiii. Je t'aimeeeee mehtapppp :)))) sen nerde yazarsan yaz ben okurum balimmm. HA gazetede yazmisinn ya burdaaa ha sitende. OKutan yokmu varrr nerde yazdiginin anlami yok be gulummm yazmanin anlami var. Bosverrr cok ararlar sen gibisini cokkk. ONlar seni kaybettigine yansinlar.

 3. Canım ya çok güzel olmuş ,anlayana ….ben seni dobra olduğun için sevdim inan,o izmir buluşmasında sana ısrarla damla dedim ,isim hatırlama özürlüyüm ,şimdiye kadar da pek takip etmemiştim…ama o sıcak gülüşün,o sıcak sarılışın ,dobra dobra konuşman bana hiç yabancı değil dedim içimden ,kırkyıllık dosttan daha sıcak geldin,o güzel gülüşün ,senin herşey dilinde ama yerinde…:),içinin güzelliği yüzüne yansımış,bak sarhan abide sonuna kadar arkanda ne güzel ,yıllar aşkınızı sıcacık taptaze tutmuş maşşallah,oğluşn yanında ve biz burdayız ,belki oğlunun taksitlerine yardımcı olamayız ama ,dualarımız seninle mehtabım…….öpüyorum

 4. Tabii hiç şüphen olmasın! sen hiç tanımadan sarılıp elimi hiç bırakmadın izmir buluşmasında valla oraya gelirken aklımda sadece uzaktan uzağa sohbet ederiz düşüncesi vardı ama bambaşka birgündü herkesede anlatıyorum internetten bir siteyi takip ediyorum yazarlarının yazılarını okuyorum çok güvenilir bilgiler veriyorlar ve seviyeli bir sitedir ve ben oradaki yazarların çoğunu tanıdım içten sıcacık insanlar.Ama senin o günkü yaklaşımını ve öncesinde de yazına ilk yorumu yazdığımda bana cvp yazan SEN ciddiye alındığım ve yorumumu okuduğuna inanamadım çok sevindim.Allah bir kapı kapar, senin için daha hayırlı olan kapıyı açar sözüne çok inanıyorum.hayat felsefem gibi bu söz.Takiptesin ona göre faceb.twitter,vs gibi.Eşinde sonuna kadar destek sana varmı ötesi…Sonsuz Başarılar, okurlarına sahip çıktığın için tşk.ler.

 5. Bu işin bu kadar çetrefilli bu kadar zor olduğunu hiç bilmezdim.13 yıl çalıştım,iş hayatında herkes birilerinin ayağını kaydırmaya meraklıdır fırsat kollarlar.Ne bileyim köşe yazarlığının bu kadar rahat iş olmadığını.Müdahele olduğunda da insanın içinde heves kalmaz işini seven kişi başarılı olur her zaman.İş kişinin aynasıdır.Hayatın kimseye çelme takmaması herkesin ağız tadıyla işini yapması dileğiyle..

 6. Nihayet buldum sizi bu yeni başlangıçta hep yanınızdayız sevgiler İlknur

 7. Günlerdir neden yazılarınız yok diye düşünüyordum sizi burda bulduğuma çok sevindim.. Nerede yazdığınız değil ne yazdığınız ilgilendiriyor sizi Mehtap Hnm…Yollarınz kimle neden ayrıldı bizii ilgilendirmez kol kırılır yen içinde kalır derler.. siz yazmaya dwm edin bizde kah gülerek kah hüzünlenerek okuyalım sizi..

 8. kimsenin yaptığı kimsenin yanına kalmaz biz inançlı insanlarız bizde allah korkusu var kul hakkı yeme korkusu var sen böyle bi insansın için sinmeden kazandığın paranın sana hayrının dokunmayacağını bilirsin dag gibi aslanlar gibi kocan var insan gibi adam gibi onurlu tutarlı okuyucuların var hiç bir yazında bişey vaad etmiyosun bu yazıı ilk okuyan 10 kişiye hediye vermiyosun eyvallah ama hayat dersi alıyoruz bazen gülmekden kasıklarıma ağrılar iniyo anırırcasına gülüyorum şimdi biz sana soralım sence biz seni neden okuyoruz? ben söylüyüm BİZİM GİBİ OLDUĞUN İÇİN……………………..seni çok seviyorum balımmmmm

 9. @ gnl:

  gönül ödümü koparttın telefonda bişey oldu sandım ya. Allah iyiliini versin, yapma çocuğum öyle. elim ayağım titredi valla 🙂 serseri

 10. @ gnl:

  gönül ödümü koparttın telefonda bişey oldu sandım ya. Allah iyiliini versin, yapma çocuğum öyle. elim ayağım titredi valla 🙂 serseri. çok seviyorum seni ben

 11. siz çok doğru bir iş yapıyosunuz.bu er yada geç anlaşılacak.çünkü çok özel bir okuyucu kitleniz var.(kendimden biliyorum:)).bunu da sağlayan sizin sıcak , içten tutumuzundur.benim yaklaşık 3-4 yıldır takip ettiğim yazarlar var.bir gün bile yorum yapmak gelmedi aklıma.(belki de içimden gelmedi)eski sitenizi de 2 yıldır takip ediyordum.(artık değil).sizi orda tesadüfen buldum.yorumlara verdiğiniz cevaplar beni çok etkiledi.hayatımda ilk defa okuduğum bir yazara yorum yaptım.cevap alınca adam yerine koyulduğumu hissettim.bir arkadaşımla sohbet ediyorum gibi mutlu oldum.değer verdiğiniz yazardan yorumunuza bir reaksiyon geliyo.bundan daha gurur okşayıcı bişey olabilir mi?biz bir aileyiz, herşeyi paylaşalım,herşeyi konuşalım deyip de okurun yorumunu yayınlamazsan(yayınlamadığın gibi adam yerine koyup mail bile atmazsan), yorumuna cevap yazmazsan, artık aile değilsindir.biz sizinle bir aileyiz.siz nereye biz oraya.arkanızda biz ve daha önemlisi eşiniz gibi bir destek varken sırtınız yere gelmez.eşinizin yorumu okurken gözyaşlarımı tutamadım.siz çok şanslısınız.biz de şansılıyız çünkü siz varsınız.

  sağlıcakla kalın

 12. @ emell:

  farkındayım emelcim, makyaj yaptığım bir gün sarhan'dan rica edicem 🙂 neden bilmiyorum ama en güzel o çekiyor beni 😉

 13. @ hulokse:

  Hülyacım okumamam mümkün değil. Yıllardır bana gelen her satırı okuyorum ben. 🙂 siz beni okuyorsunuz ben sizi 🙂 doğrusu bu zaten ve yemin ederim benim için bir zevk. kocaman öpüyorum bebeğim

 14. mehtap erel yazmış:

  @ gnl:

  gönül ödümü koparttın telefonda bişey oldu sandım ya. Allah iyiliini versin, yapma çocuğum öyle. elim ayağım titredi valla serseri

  mehtap erel yazmış:

  @ gnl:

  gönül ödümü koparttın telefonda bişey oldu sandım ya. Allah iyiliini versin, yapma çocuğum öyle. elim ayağım titredi valla serseri

  titrek halinde güzeldir eminim canımmsınnn kudurdum sinirden okurken bir okadar da kızdım sana çok yorum yapıyoruz diye bizi siteden attılar çünkü yazıların herkesden çok okunuyo çok yorum yapılıyordu iyi oldu ayrılman kalrıamıyordu bünyeleri dirençleri düşük şeyler……..

 15. @ ma_rose:

  Şerife sensin dimi 🙂 Ayşe kaptırınca ;İngilizceye geçiyor sen Fransızcaya 🙂 bir alemsiniz valla ikiniz de 🙂 bitanem benim

 16. @ sarhan:

  canım kocam sen olmasan zaten 🙂 benle hayat zor biliyorum ama sen de rol yapmadığımı biliyorsun. büyük lüks bir erkek için

 17. mehtap erel yazmış:

  @ independence:

  teşekkürler bülent bey sayenizde

  Estagfurullah efendim, ne demek. Ayrica ben bu estagfurullah kelimesinin anlamini hicbir zaman ogrenemedim, hani kotu bir $eyse kusuruma bakmayiniz.

 18. @ independence:

  ben size yolladığım temaları kaybettim 🙂 bulucam ama kararlı gördüm kendimi 🙂

 19. mehtap erel yazmış:

  @ independence:

  ben size yolladığım temaları kaybettim bulucam ama kararlı gördüm kendimi

  Valla ben de saatlerden beri sizden haber bekliyorum o konu ile alakali. Bana yolladiginiz mesaji aynen geri yolluyorum az sonra size, onun icerisinde var linkler.

 20. Seni sen olduğun için, böyle olduğun gibi olduğun için, gerçek olduğun için, bize tepeden bakmadığın için…. bu liste uzar gider. İşte bu sebeplerden dolayı seviyorum. Sen nerede yazarsan yaz,yeter ki yaz ben seni takip edeceğim.

 21. canımın içi mehtap, bu çok bomba bir yazı olmuş. senin salı gunku yazını beklerken oglene doğru hala yayınlanmadıgını gordugumde yureğime bir sıkıntı geldi çöreklendi. gun içinde defalarca siteye girdim her girdiğimde bi eksik vardı . önce yazar listesinde göremedim adını , sonra videolar kalktı. ne oluyor diye sormak için sitede bir mail adresi aradım ama yok, daha önce defalarca gözüme çarpan adresler aranınca kayboldu sanki. genel mail adresine yazdım mehtap nerde diye? birkaç saat sonra cevap geldi. kısa ve öz "Mehtap hanım ayrıldı."telefon açtım telefona çıkan bayanda aynı şeyi söyledi neden dedim, nerde artık? konusamadı daha sonra arayın isterseniz dedi. dayanamadım pınara yorum olarak sordum yine" mehtap nerde?" yorum yayınlanmadı Ülker hn. mail atmış yine sadece ayrıldı diye. ben o site ile senin vasıtanla tanıştım önce seni sonra editör bayanı okumaya başlamıştım. son zamanlarda sıkıntılı yazıyordun birden gidince panikledim birşey mi oldu sandım( hastalık..vs) o yuzden facebooktan ulaşmaya çalıştım ama rahatsız edermiyim ,yanlış anlar mısın acaba diye de çekindim. ne de olsa ilk defa hayatımda bir yazara yorum yazmışım cevap almışım. ben sana veda bile etmeden gittin diye sitem etmedim sadece seni bulamayınca bir yanım eksik kaldı neşemi kahkahamı kaybetmiş gibi oldum. ama sen hiç kasılmadan beni facebooktan kabul ettin ustelikte aynı bıraktığım samimiyette sıcaklıkta… sen tanıdığım en dobra en asil kadınlardan birisin..hepsinden öte dosdoğru bir kadınsın. o yüzden seni okuyoruz oyüzden seni takip ediyorum. iyi ki yazar olmuşsun yoksa nasıl karşılaşırdık. haa bu arada Sarhan Bey'inde kıymetini bil belli ki o seninkini biliyor. sizi çok seviyoruz…

  1. şimdi benim için üye olan okurlara kendi "yeni yazısı yayınlandı" maillerini yolluyorlar değil mi? kızarmıyorlar dahi 🙂

 22. Canimcim,

  (canimcim, cünkü burada biz bizeyiz ve ben candostlarima/cankuslarima böyle hitap ederim! birde sen diye hitap edebilirim degilmi?)

  1- Esin (Sarhan bey)'e saygilar, bir kalp olmus iki insanin böyle zamanlarda nasil davranmasi gerektigini cok güzel göstermis yukaridaki satirlarinda!

  2-Böyle cok müthis anlamam bu sanal ortamlardan ama acaba Bülent bey (o biliyordur ne yapmak gerektigini) Google'da senin ismini tuslayanlar…

  üffff bi ise yarayayim dedim, simdi baktimki, bu site dünden beri zaten ikinci siraya gelmis!

  iyi olmus, artik okurlar daha kolay bulabilir burayi!

  3-Mutlaka sizlerin de aklina gelmistir ama: siteye reklam alinsa, sen de oglusunun taksitlerini ödeyebilsen… (simdi en cok aklim bu konuya takildi cünkü benim! esin yaninda, hepinizin sagligi yerinde, kariyer konusunda endise etmen gereken hicbirsey yok bence, kaldi geriye sadece bu taksit isi!)

  Okur arkadaslarim, hepimiz kitaplarini gidip alirsak, bunun da faydasi olur mutlaka!

  Hepinize iyi geceler ve tatli rüyalar… (:

  1. Boyut'a geçtim bebeğim 🙂 Allah mahcup etmesin orda dergi yapıcam artık 🙂 su yolunu huluyor valla iyiki varsınız

 23. Son: gercek okurun/sevenin gönül koymaz, endise eder "ne oldu, birseymi geldi basina" diye! Camda durmus, cocugunun okuldan dönüsünü bekleyen anne misali…

 24. Mehtap cok cok uzuldum, okurken agladim, sizi okumak bize iyi geliyordu artik sizi burdan takip edecegim, sizin dobra dobra olmanizi cok seviyorduk ve hep oyle oldugunuzu bilmek cok gurur verici birsey.

 25. Düğümcükler dizildi boğazıma.. 🙁 Zaten huyum kurusun; feci kaptırarak okurum böyle duygu yüklü yazıları.. E bi de sizin elinizden çıkınca, tesir gücü x1000 oluyor anasını satiim. Valla ben daha önce sizin gibi birini ne duydum ne bildim. Hani varsa da bana denk gelmedi.. Bu incelik, bu hassasiyet, bu berraklık, bu doğallık.. Bu İNSANLIK! "Nası yaa?" dedirtiyor adama. Hele ki bu devirde! Şaka gibisiniz! Öyle ki biri çıkıp; "aslında Mehtap diye biri yok; o bizim yarattığımız hayali bir karakter" falan diyecek diye korkuyorum. Ya da bu gidişle siz gerçekten varlığı şüpheli bir halk kahramanına dönüşeceksiniz, o olacak. 😀 Hatta ben sizi hemen şu anda dişi Spartacus ilan etmek istiyorum! Peşinizdeki orduya katılmış olmaktan onur duyan "yürekli" bir "okur" olarak.. 😉

  Daha uzuuuun yıllar hayatımızda olmanız dileğiyle….

 26. @ love is …:

  canim benim nasil tatlisin ya 🙂 endise etme hallediyoruz herseyi, cok iyi bir yere gecme ihtimalim var para da anlairsak. ha olmazsa da devlet okulu diye bir sey var :)) hic endise etme benim icin, ani olmasi sikinti yaratti ama ben iyi okullarda okudum 🙂 duzeltirim. cok opuyorum bi tanem iyiki buldun beni.

 27. @ Mujde:

  canim benim hos geldin. eski yazilarim, arsivlerim silinince bana ulasmak zor oldu tabi. Ama Bulent Bey halletti sagolsun. Cok opuyorum bitanem 🙂

 28. @ buya:

  canim benim biliyorum ve emin ol senin adini gorunce arkadaslik kisminda `aferin kiz sana ` deyip sevindim. :))) sak diye buldu beni :)) canim benim. Ordaki arkadaslar kibar davranmislar, kotu bir sey dememisler. Ayrildi demisler, uzatmamizlar. Dogrusu da bu. ben de yanlis anlasilmasin diye is degistiyorum yazdim hemen. duzgun ayrilmayi becermek lazim. dedikodu yapmamak, yaptirmamak lazim. ama HERKES bilir ben sag yanagima vurana sol yanagimi cevirmem! cok opuyorum bebegim

 29. gumussedef yazmış:

  Seni sen olduğun için, böyle olduğun gibi olduğun için, gerçek olduğun için, bize tepeden bakmadığın için…. bu liste uzar gider. İşte bu sebeplerden dolayı seviyorum. Sen nerede yazarsan yaz,yeter ki yaz ben seni takip edeceğim.

  Sedefim yaa 🙂 sedeflerin en tatlisi :)) bitanesin sen valla

 30. ablamm:((yapma böyle ya.ne yazıcağımı bilemedim şimdi.insanlar öyle fena ki melek yüzlü şeytanlar diyelim kısaca biz onlara.yüze gülen tipler onlar.ben kaç kez yazmama rağmen yayınlamadılar çünkü işlerine gelmedi.pohpohlamadım.iyide etmişim veda yazısı falanda beklemiyordum senden kendileirinin bi açıklama yapması gerekirdi.biz herzaman yanındayız ablamm sen hiç sıkma canını.hem böylece sahte kişiliklerden de kurtulmuş oldun.gerçek okurların burda çünkü.çokk seviyorum seni valla bak.

 31. günaydın ayışığım yazın o kadar doğal o kadar yalın ki. O kadar samimiyetle yazıyorsun ki Sonuna kadar okunuyor Hediye Yok sonunda diyorsun aslında en büyük hediye senin gibi olduğu gibi asla böbürlenmeyen siz okursunuz yazın yorum ben cevap yazmam diyen diğer yazarcıklar gibi değilsin Harbisin onun için okurum nereye gitsen gelir nereye demeden …..

  Birazda üzüldüm inşallah bazı olumsuzlukları da çözersin.Neden gittin yada ne oldu değil iyi ki yapmışsın diyorum.Akçeler sizin olsun ben onurumla giderim bazen akçe alamaz bazı insanları sende o nadir ve ender kişilerdensin seni kaybettikleri için onlar otursunlar karaları bağlasınlar 🙂

  1. valla herkes kendine yapar, hiç işim olmaz. ben kendimi kurtardım ya en büyük nimet bu 🙂 boşver biz burd beraber iyiyiz böyle aşkım

 32. bu arkadaşın yazısını alıntı yaptım yanlış anlama yazmaya üşendiğimden değil elbette dişi spartacus ilan etmişya ne kadar haklı ve bunun 100 de 100 gerçekliği elbette evet haklısın belki üstümüze vazife adledip kırıldık hatta belki bunca sıkıntının içinde düüşünmeden senide kırdık gücendirdik biz okurlar olarak bilki yüreğimizle birlikte hep senin yanında omuz omuza olmaya yeminliyiz sen hernerde olursan ol biz seni bulur ve yine yanında yer almaya devam edicez sana sevgiyle sarılıyorum ve elimizden gelebilecek hertürlü yardımada açığız bunuda bilmeni istiyorum umarım sende sıkıntılarını bir an önce giderebilirsin kocaman kocaman öpüyorum Lily Wonka yazmış:

  Düğümcükler dizildi boğazıma.. Zaten huyum kurusun; feci kaptırarak okurum böyle duygu yüklü yazıları.. E bi de sizin elinizden çıkınca, tesir gücü x1000 oluyor anasını satiim. Valla ben daha önce sizin gibi birini ne duydum ne bildim. Hani varsa da bana denk gelmedi.. Bu incelik, bu hassasiyet, bu berraklık, bu doğallık.. Bu İNSANLIK! “Nası yaa?” dedirtiyor adama. Hele ki bu devirde! Şaka gibisiniz! Öyle ki biri çıkıp; “aslında Mehtap diye biri yok; o bizim yarattığımız hayali bir karakter” falan diyecek diye korkuyorum. Ya da bu gidişle siz gerçekten varlığı şüpheli bir halk kahramanına dönüşeceksiniz, o olacak. Hatta ben sizi hemen şu anda dişi Spartacus ilan etmek istiyorum! Peşinizdeki orduya katılmış olmaktan onur duyan “yürekli” bir “okur” olarak..

  Daha uzuuuun yıllar hayatımızda olmanız dileğiyle….

 33. huysuzzz54 yazmış:

  bu arkadaşın yazısını alıntı yaptım yanlış anlama yazmaya üşendiğimden değil elbette dişi spartacus ilan etmişya ne kadar haklı ve bunun 100 de 100 gerçekliği elbette evet haklısın belki üstümüze vazife adledip kırıldık hatta belki bunca sıkıntının içinde düüşünmeden senide kırdık gücendirdik biz okurlar olarak bilki yüreğimizle birlikte hep senin yanında omuz omuza olmaya yeminliyiz sen hernerde olursan ol biz seni bulur ve yine yanında yer almaya devam edicez sana sevgiyle sarılıyorum ve elimizden gelebilecek hertürlü yardımada açığız bunuda bilmeni istiyorum umarım sende sıkıntılarını bir an önce giderebilirsin kocaman kocaman öpüyorum Lily Wonka yazmış:

  Düğümcükler dizildi boğazıma.. Zaten huyum kurusun; feci kaptırarak okurum böyle duygu yüklü yazıları.. E bi de sizin elinizden çıkınca, tesir gücü x1000 oluyor anasını satiim. Valla ben daha önce sizin gibi birini ne duydum ne bildim. Hani varsa da bana denk gelmedi.. Bu incelik, bu hassasiyet, bu berraklık, bu doğallık.. Bu İNSANLIK! “Nası yaa?” dedirtiyor adama. Hele ki bu devirde! Şaka gibisiniz! Öyle ki biri çıkıp; “aslında Mehtap diye biri yok; o bizim yarattığımız hayali bir karakter” falan diyecek diye korkuyorum. Ya da bu gidişle siz gerçekten varlığı şüpheli bir halk kahramanına dönüşeceksiniz, o olacak. Hatta ben sizi hemen şu anda dişi Spartacus ilan etmek istiyorum! Peşinizdeki orduya katılmış olmaktan onur duyan “yürekli” bir “okur” olarak..

  Daha uzuuuun yıllar hayatımızda olmanız dileğiyle….

  siz hiç üzerinize alınmayın bebeğim sakın. sizle alakası yok . boşver. uzzuuun yıllar beraber olalım işallah 🙂

 34. BİLİYOMUSUN DÜŞÜNÜP DÜŞÜNÜP SİNİRLENİYORUM ŞU ADINI BİİLE ANMAK İSTEMEDİĞİM ESKİ YAZILARINI YAYINLADIĞIN VE AYRILDIĞIN İÇİN ARDINDAN SANKİ HİÇ ORDA OLMAMIŞSIN GİBİ SENİ SİLMEYE ÇALIŞAN O AKLI KIT İNSANLARA BÖYLE BİR ÇALIŞMA ANLAYIŞI YOK YAAA TAMAM SEN AYRILDINDA SENİN YAZILARINI TAMAMEN SİLMEYE HAKLARI YOKTU BENCE VE OKURLARIN OKUMA ÖZGÜRLÜKLERİNİ ELLERİNDEN ALAMAZLAR VE BEN BUNUN İÇİN ONLARA DAVA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM OKUMA ÖZGÜRLÜĞÜMÜ KISITLADIKLARI ÖZEL HAYATA MÜDAHALE OLARAK AVUKATLA GÖRÜŞTÜM BİLE AZ ÖNCE TELEFONLA SENİN ARKANDA KOCAMAN BİR DAĞ OLUŞTURAN SENİ SEVEN YÜZÜNÜ GÖRMESEKTE YÜREKLERİ SENİNLE OLAN OKUYUCULARIN VAR ONLAR BUNU ÇOK HAFİFE ALMIŞ OLMALILAR SEVGİYLE BU ARADA BURAYA RUMUZLA KAYIT OLDUM AMA SEN BELKİ HATIRLARSIN SAKARYADAN ELÇİN EŞME SEVGİLER

  1. boşver, hiç gerek yok 🙂 benim okurlarım inernetten yazılarımı bulup yolluyor bana emaille, bilgiayar programcısı arkadaşlarına rica edip çıkarrtırıtyorlar yazılarımı email atyorlar. Herkes kendine yapar, okur elele verdi benim yazılarımı tıopluyor hem de gönüllü hem de ben demeden, herkes kendine yapar. boşver

 35. s_uslu yazmış:

  ablamm:((yapma böyle ya.ne yazıcağımı bilemedim şimdi.insanlar öyle fena ki melek yüzlü şeytanlar diyelim kısaca biz onlara.yüze gülen tipler onlar.ben kaç kez yazmama rağmen yayınlamadılar çünkü işlerine gelmedi.pohpohlamadım.iyide etmişim veda yazısı falanda beklemiyordum senden kendileirinin bi açıklama yapması gerekirdi.biz herzaman yanındayız ablamm sen hiç sıkma canını.hem böylece sahte kişiliklerden de kurtulmuş oldun.gerçek okurların burda çünkü.çokk seviyorum seni valla bak.

  aşkımmmmmmmmm günaydın benim en ''USLU '' kardeşim 🙂

 36. 🙂 hoşgeldin sefa geldin yeni yerine. Bulunduğun yer mekan önemli değil değişirse değişsin nasılsa sen değişmeyeceksin.Bende sizi çok arayanlardanım.Bende sizi merak edenlerdenim.Ama vardır bir bildiği attırmışlardır kafasını diyerek bekledim sabırla iyikide beklemişim. seni seviyorum MEHTAP 🙂

 37. ADAM gibi yazarın ADAM gibi okurları olur. Sen olduğun gibi kal ve hiç değişme… Bizler hep yanındayız..

 38. Mehtap Hanım;

  Yazınızı bugün okuyabildim.Gözlerim doldu,zor tuttum ağlamamak için kendimi…Siz nasıl bu kadar temiz kalpli bu kadar iyi yürekli, sıcak,içten insansınız? Ben zaten sizi ayrıldığınız kurumda başlamadan önce, kitaplarınızı okumuşken tanımış ve çok sevmiştim. Oradayken sizi daha yakından tanıdım ve çok çok çok daha fazla sevdim.Kitaplarınızı okurken hayal bile edemezdim bir gün sizinle tanışacağımı, görüşeceğimi ve size yorumlar yazıp, bir de sizin cevaplayacağınızı .Siz başkasınız. Kişi nasılsa karşısındakini de öyle bilirmiş ya siz de öylesiniz işte.O kadar doğal, o kadar içten ve sıcaksınız ki okurlarınızı facebook'a ekliyor ve onlardan size bir kötülük gelmeyeceğini biliyorsunuz.Çünkü sizi okuyanlar da aynı sizin gibi, içten ve temiz insanlar, kötülük nedir bilmezler. Siz yazın hep yazın.Biz okuruz.Nerede yazarsanız yazın.Okumayana da okuturuz. Çünkü ben sizi okuduktan sonra işyerindeki arkadaşlarıma da okutuyorum yazınızı. Sizi seviyorum. Kocaman öpüyorum.

  1. canım benim 🙂 facebook'a ekliyorum, sonra onlar benim facebook sayfamın görüntülerini kopyalayıp başka bir yere yapıştırıp yokluğuda dedikodumu yapıyorşlar, hakaret ediyorlar. korumaya çalışan okurlarımın da yorumlarını silip dışarı atıyorlar. ve ben bir kaç tanesini özellikle silmedim tutuyorum içerde. bilhassa… ben gerekli başvuruları yaptım. boşver biz önümüzdeki maçlara bakalım

 39. MEHTAP HANIM MERHABA YAZINIZI TEKRAR TEKRAR OKUDUM NE KADARDA GÜZEL ANLATMIŞSINIZ İÇİNİZDEKİLERİ DUYGULANMAMAK ELDE DEĞİL İNAN Kİ.. BİZ HER ZAMAN SİZİN YANINIZDAYIZ NERDE OLURSANIZ OLUN SİZ FARKETMEZ… HÜRRİYET AİLEYİ MEĞER SİZ ORDASINZ DİYE OKUYORMUŞUM BEN ŞİMDİ SİTEYİ AÇASIM BİLE GELMİYO ALIŞKANLIKTAN BAKIYORUM AMA SIKILIP HEMEN KAPATIYORUM SİZ OLUNCA ORASI DAHA BİR BAŞKAYDI BUNA KESİN EMİNİM BEN.. KENDİNİZE ÇOK İYİ BAKIN ÖPÜYORUM SİZİ

  1. canım benim 🙂 orda çok emek veren arkadaşlarım var, saatlerce ekrandan gözlerini ayırmadan çalışıyorlar, az sayıda insanla çok iş çıkıyor. onların hakkını asla yiyemem, hem yazı işlerinde hem IT de çok düzgün, çalışkan, mert insanlar var. ve inan doğan'da maaşlar çok yüksek değil ama çocukların kalvbi temiz, emeklerini sakınmıyorlar. Ama beni yanıltan da çok oldu hem içerde hem dışarda. o yüzden hepsini genellememek lazım her yerde her şekil olabiliyor işte. boşver biz kendimize bakalım, herkesin yolu açık olsun

 40. @ mehtap ereL

  MEHTAPCIM MERHABA,

  SÜPER BİR YAZI OLMUŞ HERZAMANKİ GİBİ.OH BE İSTEDİĞİM KADAR KELİME KULLANABİLİRİM ARTIK SANA YAZARKEN.NASIL DA SİNİR OLURDUM.YOK ŞU KADAR HARF KULLANACAN,YOK YETMİYOR.KIRPA KIRPA YORUMLARIMI DOĞRU DÜZGÜN BİRŞEY YAZAMIYORDUM.CANIM BENİM; MEYVE VEREN AĞACI TAŞLARLAR DİYE BİR SÖZ VAR BİLİRSİN.SON ZAMANLARDA ÇOK ÖN PLANDAYDIN,ÇOK BAŞARILIYDIN,BU DURUM BİRİLERİNİN HOŞUNA GİTMEDİ GİTMEZ.OYSA NE KADAR DA GÜZEL İŞLER BAŞARIYORDUN.İNSANLARIN HAYATINA DEĞİYORDUN.HARİKA HABER DOSYALARI HAZIRLIYORDUN.MAALESEF İŞ HAYATI BÖYLE.KARAKTERSİZ İNSANLARLA DOLU.MEHTAP EREL İSMİ HİÇ ÇALIŞTIĞIN KURUMSAL FİRMANIN ÖNÜNE GEÇERMİ? GEÇERSEN SEN ÖNÜNE TAŞ KOYARLAR.AMA ŞUNU BİL Kİ; SENİ SEVEN SENİ HER YERDE BULUR.TÜM YAZILARINI KALDIRSALARDA,SENİNLE İLGİLİ HİÇBİR ŞEKİLDE BİLGİ VERMESELERDE BİZ SENİ BULURUZ MEHTAP.BULURUZ VE YOLUMUZA,ARKADAŞLIĞIMIZA DEVAM EDERİZ.ÇÜNKÜ BU ARTIK OKUR YAZARLIK TAN ÖTE BİRŞEY OLDUK SAYENDE.BU RAHATLIĞIDA BİZE SEN VERDİN.OKURUN KIYMETLİ EVET AMA SEN BİZİM İÇİN ÇOK DAHA KIYMETLİSİN.

  1. ben de öyle düşünüyorum ilknur 🙂 biz arkadaşız burda artık ve hep öyleydik 🙂 böyle güzel oldu

 41. canım çok tatlısın.. evet çoğu yerde kurallar katı olabilir ama bu kurallar bazen gerekli. sen emir altında çalışmak istemeyen diye tabir ettiğimiz insanlardansın. az buçuk benzerliğimiz de var hani 😉

  gitsin vedalar gelsin ve deler..

  sen seni okuyana saygılı olduğu için seni seviyorum bir de yazında da belirtmişsin "hayran" yerine koymadığın için..

  sarhan abiye selam.. en az senin kadar onun ne yazdığını merak eder oldum 😉

  gönlünden geçenlerin hayırlarla gerçekleşmesini dilerim..

  1. ah bir de sisteme alışıp kaçırmadan tüm yorumları cevaplayabilsem. Elim alışacak ama :)) az jkaldı

 42. Okurken boğazım düğümlendi ,yutkunamadım ve sindiremedim ama şunu biliyorumki sen bizim okuduğumuz yazarın ötesinde kıymetli gönül dostumuzsun!!! nerede olursan ol bu değişmez, nereye gidersen git arar buluruz izini, çünkü sen bizi yüreğine kabul ederken aynı şekilde bizim aileden oldun, Mehtap'ın o içten gülüşü nasıl ısıtır insanı, bilmeyen sevmeyen yok bizde :)) o yüzden sen rahat ol, elbet su yolunu bulur….Herşeyin en güzeli seninle olsun, bizde omuz omuza yanındayız, Seni seviyoruz canımmmmmmmmmmm :))

  1. biz aradaşız nunu 🙂 bu öyle satılacak alınacak bir şey değil 🙂 ha, arada şaşırtanlar olmadı k elbette oldu ama 🙂 dedim ya bana benim gibi olanlar yeter 🙂

 43. Merhaba Mehtap,

  Ben seni "sessiz çoğunluk" olarak okur yorum yazmazdım pek. Bir haftadır göremedim, "acaba özel bir dosya üstünde mi çalışıyor" diye düşündüm. Bugün tüm yazarlar arasında seni göremeyince bir aratayım dedim ve tataam.

  Veda yazısız ayrılma genel olarak yazarın değil ilgili kurumun ayıbıdır. Canın sağolsun diyeceğim. Oradan takip ederdim, şimdi buradan takip ederim. Ne güzel demişsin "sen nereye biz oraya".

  Sevgiler,

  Esra

  1. ah bebeğim ciddi misin? hay allahım, olsun burdayız artık 🙂 biz önümüze bakalım boşver aşkım

 44. OH be,sizi buldum ya, içim rahatladı!!!diyerek başlamak istiyorum söze.Sabah yokluğunuzu görünce öyle şok oldum ,öyle beynimden vurukdum ki alatamam .Meğer ben size bağımlıymışım'da haberim yokmuş;inanın sanki bir yakınımı kaybetmişçesine üzüldüm bu sabah.Nasıl oldu ,neden ayrıldınız bilmiyorum ,ama vardır bunda'da bir hayır ve daha iyi bir iş bulmanız için dua edicem.Siz benim gönlümde öyle güzel yere taht kurdunuz ,öyle bir yüce yerdesiniz ki, sizi bulamasaydım kahrolurdum-inanın abartmıyorum.Bazı şeylerin açıklaması zordur-işte buda öyle birşey,ruhsal açlığımı doyuruyordum sanki ben sizinle ve yıllardır tanıyormuşçasına benimsemişim.Samimiyetinize, içtenliğinize ve okurlarınıza vermiş olduğunuz değeri hissetmeseydim,şu an bu yazıyı yazıyo olmazdım.Heyecandan ellerim titriyor,sizi bulmanın sevincinden,devrik cümleler birbirini kovalıyor,ama ben biliyorum ki, siz bizi bu şekilde bağırınıza bastınız ve sevdiniz, tıpkı bizim sizi sevdiğimiz gibi-hata,sebeb,neden ve bahaneler aramadan(olduğumuz gibi kabul ettiniz).Şu an kendimi yeni birşey keşfetmişçesine mutlu hisseiyorum.Sakın hiç bir şey için üzülmeyin,DEYMEZZ!!Sizi çok ,ama çooook seviyorum!!

 45. Mehtap hanım, kaybeden siz değil onlar olmuş. Bilgi ve donanımınızla çok şeyler başarabileceğinize inanıyorum. Yazılarınızı burdan takip ederiz. Yazmaya devam 🙂

 46. Ohh seni buldum hele şükür…Dün işyerinde 3 saat boyunca sitelerde aradım eski yazılarınızı okudum avundum.. Sitemler ayrıldığınız yeredir merak etmeyin. sizi ararken daha önce okumadığım yazılarınızı buldum ve cokkkk mutlu oldum… sen kendini hiç üzme sen nereye biz oraya bak arkanda kapı gibi eşin sarhan da var ve bizderde varız gerisi boşşşş…. Sistemi boşver 17 yıllık işimi bu sistem yüzünden bırakmış ben seni çok iyi anlıyorum… Seni çok seviyorum ve seviyoruz… Oğlunu, eşini, kayınvalideni, babanı, anneni ve diğer sayamadığım kişileri bize tanıştırdığın içinde çok teşekkür ederim…. Bu veda yazın bize başlangıç yazısı gibi oldu yuppiiii … Bizbizeyiz şimdi… Sen bize kendini yazılarınla dobra dobra kişiliğinle , bize verdiğin yanıtlarla sevdirdin hiç değişme hep böyle kal geride kalanlarada bir sözüm var kol kırılır yen içinde kalır … öptümmm kocaman nesrin takipçin…..

 47. valla ne diyecğimi bilemedim sasırdım sok oldum okurken sen kalbını ferah tut ablam sen nerde olursan ol bulur nokuruz seni sen bizi arkadstan öte gordun ve bizde senı hem yazar hem aile gibi gorduk senı sevıyoruz ablam hersey zamanla yoluna girer zaman herseyın ilacı bizimde ilacımız olacak seni seviyoruzzzz ablam

  1. canım benim 🙂 yazından tanıdım seni hemen 🙂 öpüyorum aşkım

 48. Sevgili Mehtap,bir haftadır internetten uzak olduğum için yokluğunuzu bu sabah gördüm,zannetmeyin ki siteye girdiğim halde yokluğunuzu hissetmedim.Benim o sayfayı sevme sebebim sizdiniz….Yazınızı'da ağlıyarak okudum:bizi her zaman kahkahalara boğan Mehtap bu sefer ağlattı,ama inanıyorum ki biz yine hep beraber bol,bol gülücez!!Bazı şeyleri anlamak için dahi olmak gerekmediği için,biz herşeyin farkındayız sıkmayın siz canınızı.HER son yeni bir başlangıçtır.Dlerim bu başlangıç sizin için özgürce kendinizi ifade edebileceğiniz bir platform olur:)))Güzel haberlerinizi bekliyoruz.Siz nereye,ben oraya….Sevgiyle kaluın!!!

  1. canım benim 🙂 daha iyi oldu böyle bir ferahlık geldi bakma 🙂

 49. cidden dava açabilirmiyiz o kıt zekalara onlar bizim mehtabımızın yazıları bizim yazılarımızdı siteye girdim yazıların tamamı yok olmuş… nesrin

  huysuzzz54 yazmış:

  BİLİYOMUSUN DÜŞÜNÜP DÜŞÜNÜP SİNİRLENİYORUM ŞU ADINI BİİLE ANMAK İSTEMEDİĞİM ESKİ YAZILARINI YAYINLADIĞIN VE AYRILDIĞIN İÇİN ARDINDAN SANKİ HİÇ ORDA OLMAMIŞSIN GİBİ SENİ SİLMEYE ÇALIŞAN O AKLI KIT İNSANLARA BÖYLE BİR ÇALIŞMA ANLAYIŞI YOK YAAA TAMAM SEN AYRILDINDA SENİN YAZILARINI TAMAMEN SİLMEYE HAKLARI YOKTU BENCE VE OKURLARIN OKUMA ÖZGÜRLÜKLERİNİ ELLERİNDEN ALAMAZLAR VE BEN BUNUN İÇİN ONLARA DAVA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM OKUMA ÖZGÜRLÜĞÜMÜ KISITLADIKLARI ÖZEL HAYATA MÜDAHALE OLARAK AVUKATLA GÖRÜŞTÜM BİLE AZ ÖNCE TELEFONLA SENİN ARKANDA KOCAMAN BİR DAĞ OLUŞTURAN SENİ SEVEN YÜZÜNÜ GÖRMESEKTE YÜREKLERİ SENİNLE OLAN OKUYUCULARIN VAR ONLAR BUNU ÇOK HAFİFE ALMIŞ OLMALILAR SEVGİYLE BU ARADA BURAYA RUMUZLA KAYIT OLDUM AMA SEN BELKİ HATIRLARSIN SAKARYADAN ELÇİN EŞME SEVGİLER

 50. Merhaba Mehtap Hanım. Sizi çok uzun zamandır sessiz takip eden bir okurunuzum ben. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum tabiki ama 1 haftadır malum sayfada deli gibi aradım sizi. İmkan yok ayrılmamıştır diyorum hep kendime, sonra böyle bir yaza ulaşılamıyor yazısı cıktı karşıma. Ve bende sizi ''google'layan'' lardan oldum :). İyi ki olmuşum çünkü buldum sizi. Herşeyin hayırlısı olsun. Umarım böyle cok daha mutlu olursunuz. Umarım hakkettiğinizi yaşarsınız. Çünkü ne kadar aksi, biri ağzında biri boğazında dediğimiz gibi görünseniz de aslında cok temiz bir kalbiniz olduğunu düşünüyorum. Aksi halde bu kadar içinizden her geçen ortalıkta olmazdı. Biz sizi seviyoruz bulunduğunuz sitenin adını değil ki. Üzülmeyin o yüzden. Atahanın taksitleri de ödenir bir şekilde, siz de rahata kavuşursunuz en kısa zamanda. Bunu hakeden insanlardan olduğunuzu düşünüyorum ben.

  Her ne ise sebebi sizi en güzel yerlere taşısın inşallah.

  son olarak;

  Arar buluruzzz izini bilirsin zır deliyiz biz………..

  Seviyorum Seni, sakın üzülme emi

  1. benim okurum öyledir 🙂 deliii 🙂 yerim sizi ben ya 🙂 daha iyi olacak aşkım

 51. Merhaba,

  Öncelikle hayırlı uğurlu olsun; umarım öyle fırsatlar çıkar ki karşınıza "iyi ki" dersiniz tüm ailenizin adına..

  Müsaadenizle bir kaç gözlemimi aktarmak istiyorum. Gözünüzde çok büyüttünüz; gereğinden fazla değer verdiniz ve gerçekleri göz ardı ettiniz. Siz "O ödüller alıyor, ama değeri bilinmiyor" diye üzülürken başkaları haklıydı; ortada bilinecek bir değer yoktu

  Web sitesinin tüm gücünü kendi reklamını yapmak için kullanan..

  Sadece "abartılı derecede" olumlu yorumlara yer verilen..

  Zavallı bir çay promosyonunun, sütlacın bile davul zurnayla duyurulduğu..

  Sonradan görmenin en dibine vurulduğu, ay ben çok zenginim nanik, ay ben bildiğiniz olağanüstüyüm hahayt, ay bana herkes tapar oh olsun tadında yazıların yazıldığı..

  Dünyanın en süper evine, eşine, işine, dostuna, komşusuna, doktoruna, takısına, kütüphanesine şusuna busuna sahip olunduğunun her gün okurlara ve geçmişte kalan kişilere abarta abarta dayatıldığı..

  Kötünün iyi, ortanın süpermiş gibi ballandırıldığı..

  Son derece yapay, son derece “mış gibi” yapılan, son derece TRİBÜNLERE OYNANAN..

  Ama bundan rahatsız olmak ve gerçek olamayacağını idrak etmek yerine inanan, özenen, imrenen ve "ay evet haklısınız ne güzelsiniz ne muhteşemsiniz size tapıyorum" şeklinde yaklaşan okurlara sahip bir sitede.. Suni Harikalar Diyarında..

  Sizin gibi dosdoğru birinin ne işi olabilir ki? Birkaç aydır bekliyordum, “ne zaman restleşecekler ve Mehtap Erel ayrılacak” diye. Nisan sonuna kadar zaman tanımıştım; daha bile kısa sürdü.

  Her gün aynaya ve etiketlere bakıp “vay beee neydim ne oldum, neredeydim nerelere geldim” diyerek kendisini hayranlıkla süzen ve bu duyguları ile başkalarını uyuşturacak bir web sitesini yönetmesine izin verilen bir kurumda..

  Ancak bir tek yel değirmeni ve öğütülecek taneler olur. Ne ikinci bir değirmeni kaldırır sistem, ne de Don Kişot’u!

  Sevgiler

  1. bben bir haftadır hiç tanımadığım insanlardan gelen emaillere, yazılara, dilekçelere, isimlere bakıyorum da….. keşke daha önceden söylenseymiş de hiç yaşanmasaymış bunlar diyorum. çünkü anladım ki bende bir gerizekalılık var. bunu anladım ben

  2. nasıl aynı fikirdeyim sizinle , ellerinize sağlık . malum sitenin malum yöneticisinede bir kaç kelam lazım .. onuda ben yapayım derim .

 52. @ Pelin:

  Galiba ben de bu yüzden hiç yorum yapamadım. Mehtap hanım orada yazarken. Yazdıklarınız sanki içimin yankısı gibi geldi şu an.

 53. Mehtap salı günü sabah bekliyorum mailime düşmesini "Mehtap Erel yeni yazısını yayınladı" diye, ama yok, çarşamba oldu yok, sayfaya bakıyorum sen orda olmamışsın sanki, noluyor kardeşim dedim, bir kere hiç profesyonelce değil tarzları,tavırları, ne olursa, ne yaşanırsa yaşansın senin nerede olduğunu, ne yapacağını ya da neden gittiğini kibarca kendi okurlarına ve sayende sayfalarına gelen okurlara bir açıklama borçları var, düşündüğüm kadar profesyonel değillermiş demekki.. Olsun ben seni google dan buldum ya, yeter bana senin blog arşivin..çok mutluyum..

  1. boşver bitanem 🙂 biz burdayız, herkes bulur yavaş yavaş. hem de promosyon dağıtmadığımı bile bile arar bulurlar 🙂 bana da öylesi lazım zaten 🙂 kocaman öpüyorum

 54. Mehtap Hanım merhaba,

  Ben de sizin yazılarını uzun zamandır takip edip hiç yorum yapmayanlardanım ancak salı sabahı ve öğleden sonrası hep yazınızı bekledim, bakıyorum yazarlar kısmında da isim yok, direk google amca vasıtasıyla burayı buldum ve çok sevindim. herşeyin gönlünüzce olmasını ve hayırlı olmasını diliyorum. artık haftada bir günü beklemek yerine hergün buradayım 🙂 Sevgiler

  1. canı benim 🙂 çok sağol bitanem 🙂 herkes bulacak işallah. bana yorum yazmak için üye olanlara kendi yazılarının "yayına alındı" bilgisini gönderip benim arşivimi yüzü kızarmadan silenlerde utanacak 🙂

 55. @ Burcu:

  gerçekleri görebilen başkalarının da olduğunu bilmek güzel.. sevgiler

 56. benden bıktınız bılıyorum ama bırsey daha dıyecegım bır programcı arkadasla gorustum sızın yazılarınızın tumunu bulabılecegını soyluyor onu sıkıştırıyorum haber vereyım dedım 🙂

  1. senden bıkmak olur mu bebeğim 🙂 asla olmaz, nasıl tatlısınız siz ya valla halk kahramanı gibi hissediyorum kendimi (Sarhan oh-ha dedi şuan bana) 🙂 okurum arşivim silindi diye yazılarımı bulmaya çalışıyor ya 🙂 ne büyük onur bu bir yazar için. şu iki kelimeyle beni nasıl mutlu ettin. bitanemsin

 57. Merhaba mehtap hanım;

  Ben sizi malum site sayesinde tanıdım sevdim sürekli takip eder oldum.

  Bir bir baktım yoksunuz aradım taradım yok.o kurumun tüm site,blog her neyse hepsinde aradım yok.Malum sitenin genel yayın yönetmenine sizi sevdiğimi ve neden göremediğimi yazan bir e mail attım.cevap tabi ki gelmedi.

  En sonunda okurların buluştuğu sitede okurlara sordum iş değiştirdiğiniz söylendi.şaşırdım ama kızmadım sadece sitenin hiçbir açıklama yapmamasına şaşırdım.çok aradım sizi en sonunda buldum.google dan çok aradım bulamadım.hangi kurumda işe başladı diye düşünürken sizi facebook dan buldum.çekindim arkadaşlık talep edemedim.en sonun da buranın ve twitter ınızın linkini koymanız çok iyi olmuş.benim gibi sizi seven diğer insanlarda size ulaşabilirler.

  Bugün sanal ortamda bir şeye şahit oldum ve şaşırdım çok sevdiğim halde güvenilirliğinden şüphe ettim.Şimdi sizin yazınızı okuyunca daha iyi anladım yanılmadığımı.

  Size de burada bu açıklayıcı 'veda' aslında 'başlangıç' yazısını yazdığınız için teşekkür ederim.Bu sayade sizi yanlış anlayan okurlarınıza birgün doğruları görebilme imkanı vermiş oldunuz.Dilerim çok daha iyi yerlere gelirsiniz ve gönlünüzdeki gibi ve sizi siz olarak kabul eden bir kurumda çalışma imkanı bulur ve hakkettiğiniz yerlere gelirsiniz…

  1. benim sıkıntım beni yanlış anlayan okurdan ziyade, beni yanlış anlatmak üzere ekstra çaba sarfedenlerle. çantamı alıp gittiğim halde, başka yerde çalışmaya başladığım halde arkamdan komplo çevrilmesinde. sırf bir fincan kahvenin hatırı var diye "iş değişikliği yaptım ondan ayrıldım" yazdığım halde, aynı olgunluğu göremememde. yoksa ben yine de yazmazdım bu yazıyı. ilk gün yaptığım açıklamaya sadık kalır, daha iyi iş buldum istifa ettim der bırakırdım. ama daha önce defallarca söylediğim gibi -bilirler- sağ yanağıma vurana sol yanağımı çevirmem- bilirler. bile bile iftira atarlarsa olmaz. ben kavgadan kaçmam. bilirler…

 58. KENDİME ÖĞÜT

  Uslanma hiç hep deli kal

  Büyüme sakın çocuk kal

  Es deli deli böyle kal

  Son harmanında sevdanın

  Tüken toz toz savrula kal

  Suçüstü bulmalı ölüm

  Ölürken de sevdalı kal … Yazar : AZİZ NESİN

  Hep böyle kal,onlar kıymet bilmese de,uslanma hiç deli kal,es deli deli böyle kal..

 59. ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINDA NEYE VEDA EDECEKSİN VE KİME???? SEN BİYERE GİTMİYORSUN NERDE YAZDIĞIN MÜHİM DEĞİL SENİN YAZMAN VE BİZİM OKUYUP YORUMLARIMIZI PAYLAŞABİLMEMİZ ÖNEMLİ VEDA ETMENİ İSTEYENLER SENİ TAKİP ETMEYİ DÜŞÜNMÜYOR GALİBA BEN VEDA FİLAN İSTEMİYORUM SENİN İÇİN HAYIRLISI OLSUN ÖPTÜM…

  1. benim için de öyle serapcım. önemli olan sizlerle birarada olmak benim içinde. başıma ne geldiyse hep bundn zaten 🙂 ve umurum değil 🙂 siz yetersiniz bana

 60. salı sabahları, sıcak çay ve mehtap erel yazısı ile yapılacak kısa bir keyif kaçamağı oldu benim için. yazını ve ismini göremeyince yaşanan hayal kırıklığı çok şükür ki sana ulaşınca uzun sürmedi. seni gerçekten anlayan insanların veda yazısına ihtiyacı olmadığını bilmeni isterim. korkutucu olmak istemem ama vedayı kabul edebilecek bir okur kitlen olduğunu sanmıyorum 🙂

  1. bitanem :)) çok iyi geldi sözlerin valla ilaç gibi 🙂 biliyorum aşkım

 61. sn.mehtap hn.

  emin olun sizin okurunuz siz nerede yazıyorsanız sizinle birlikte oraya gelir.Ki ben onlardan biriyim:)sizin köşe yazarlığı yapmadığınız bir yayın organını da ben okumam zaten.emin olun kaybettiğiniz hiç birşey yok,ama onların kaybettiği çok şey var…

 62. Merhaba Mehtap hn, ilk kez bir kose yazarina yorum yaziyorum.cunku yazilarini takip ettigim ve okurken eglendigim tek yazar siz oldunuz.bazen o kadar komik yaziyordunuz ki gulmekten sandalyeden dustugum oldu:) kac gundur nette yazilarinizi ariyordum. Tatilde mi acaba dedim ama gitse haber verirdi diyordum;)cok sasirdim ve kizdim size yapilana. Hele arsivden silinmesi tamamen amator bir yonetim bicimi. O siteye sizin icin giriyordum ama bitti benim icin. Googledan aramak aklima gelince burada buldum sizi, cok sevindim. Bundan sonra yazilarinizi heyecanla okumaya devam;)

  1. canıöm benim 🙂 bitanem çok mutlu ettin beni gerçekten 🙂 iyiki varsın ne zaman istersen yaz tamam mı? çok öpüyorum

 63. MEHTAPCIIM NİHAYET BULDUM SENİ….SEN HİÇ ÜZÜLME TATLIIM BANİİM SEN NERDE YAZARSAN ORDAYIM BEN DE …YAZILARINA ÖYLE ALIŞTIKİ TERSİ DÜŞÜNÜLEMEZ BİLE SENİ ÇOK ÖPÜYORUUM….SEVGİLERİMLE

 64. Mehtap Hanım ,
  Ben de sizi bugün bulabildim çok şükür,ve çook mutluyum.
  Herşeyin hayırlısı olsun öptüm sizi

 65. Nihayet buldum seni, aslında tahmin etmiştim arşivine bile ulaşamadığımda…

  ne kadar doğru yazmışsın….
  "Sistem yazarla okuru uzak tutmaya dayalı. Çünkü yazar giderse okur da gider. O yüzden sistem arada mesafe olsun ister"

  eminin mail kutuları "MEHTAP EREL NEREDE, NEDEN YAZMIYOR " vb. sorularla dolup taşmıştır. ama onlar sistemin yazarları ya , aradaki mesafe bozulmasın diye cvp bile yazamıyorlardır…
  neyse seni burdan okumaya devam…. Emin ol okurlarından sana tam destek, e eşinde yanında.. hiiç sıkma canını… oğlunla evde olmanın keyfini çıkar:)

 66. Merhaba,
  Benim aklıma veda etmeden gitmiş diye bir düşünce hiç gelmedi. Ben veda edemeden gitmiş dedim ve sen sanki hiç varolmamışsın gibi silmişler herşeyi çok garip geldi bana.
  Üzme tatlı canını, can sağlığı olsun gerisi boş.
  Sevgilerimle

 67. evet sevgili okurlarım okurlarım diyorum çünkü bu sitenin sahibi ve admim bile giremezken burada tekim ve demekki bu site artık benimmm :):)):): her türlü sorularınız cevaplıya bilirim davetleri istekleri kabul ederim yollayın artık bura benim özge faceye giremiyom diye bana eziyet etme 🙂

 68. yaklaşık 2 haftadır google altüst ettim sevgili mehtap erel, gece rüyalarıma girdi ya, başına birşey geldiğini bile düşündüm deli oldum, pınar reyhana ki artık samimiyetine hiç inanmıyorum mail attım seni sordum bir açıklama bile yapmadılar, bu bize saygısızlık çünkü ben o siteye senin okumak için giriyordum. terbiyesizliğin daniskası, ama sen daha dur ben onlara ne mailler yazacağım, ben senin kalbini biliyorum mehtapcım, evet hiç tanışmıyoruz ama ben senin kalbini biliyorum, polyannacılık oynayanlar değil bana senin gibi harbi yazar lazım, aradım taradımda nihayet bulabildim seni, iyiki varsın, hatta sen kendi başına da çok güzel işler yapabilirsin, ki bizler adımız gibi biliyoruz senin başarılarını ve senin başarılarından nasıl nemalandıklarını, canını sıkma sen biz heryerde izini arar buluruz. senin canın sağolsun sen yeterki bizi yazılarından mahrum bırakma, seni çok seviyoruz

 69. Ayrıldıgınız sitede yeni yazınız ne zaman cıkacak diye baya bekledim.Sitede isminizi ve yazılarınızı arattım sanki hepsi sır olmustu şaşılacak şey.Hiç yorum yazmadım size şimdiye kadar,yazılarınızı sesizce takip ettim okudum güldüm bravo dedim ne dobra bir kadın ne cesur ne deli dolu bir insan dedim ve zevkle takip ettim sizi. Ayrılmanız elbet doğal iş hayatı bu; anlaşamazsınız ters düşersiniz kii ben bu toz pembe siteye bu müthiş!!!! insanlara bu inanılmaz işbaglılıgına pek inanamıyordum ya:) ama bir açıklama bir küçük not düşülmeliydi o sitede .sanki siz orda hiç yazmadınız size hiç yorum yapılmadı tek kelime kalmamış .Sizi birtanecik oğlunuzu eşinizi sevgili kaynananızı merak ettikce sizi özledikce gelip burdan takip ederiz hiç sorun değil,detaylar övgüler alkışlar şaşalar yere göğe sığamamalar yormustu zaten beni oh böyle sakin sakinnn ben sevdim:)))))))))))Umarım sizin için iyi olur hersey yolunda devam eder hayatınız..

 70. ben biraz geç anlayabildim durumu, ama araştırmacı bir okur olarak goggle araştırmamda izini buldum 🙂
  boş ver herşeyi.Yeni siten hayırlı uğurlu olsun…ben seni nerede olursan bulup okurum:)
  kocaman sevgiler
  başak (uçakta karşılaşmıştık hani tatlı tatlı sarılmıştık)

 71. mehtap hanım çok şükür buldum sizi. kaç gündür eski siteye bakıp duruyorum sizinle ilgili tek bir kelime bile bulamayınca tuhaf bir durum olduğunu ve kesinlikle sizin oradan haklı bir şekilde ayrıldığınızı anlamıştım ama sizi herhangi bir yerde bulamamak beni üzmüştü. yine çok şükür buldum. ben veda yazısı yazmadınız diye gönül koymadım niye koyayım çok saçma sizin yerinizde olsam ben de yazmazdım. siz sonuçta okurlarınızı bırakmadınız ki görüldüğü üzere buluştuk işte. bu arada çok ayıp çok çocukça yaptıkları yani ne insan bir cümle de olsa bir not düşer yazarımız ayrılmıştır falan der. bence bu tavır sizin ne kadar önemli bir yazar olduğunuzu ve onların bu durumdan hiç hoşlanmadığını açıkça gösteriyor. ben o siteyi de sizi hürriyetteki yazılarınızdan sonra ararken bulmuştum zaten. siz yazmaya devam edin ben hep sizi severek okuyacağım. sanki çok sevdiğim bir arkadaşımı kaybetmiştim de tekrar buldum çok sevindim görüşmek üzere..

 72. Googleda arayıp buldum sizi nihayet. Nerede yazdığınız hiç mühim değil. Yete ki yazın. Oh be çok sevindim bulduğuma 🙂

 73. oh be nihayet işte budur ya bende nasıl aradım bu ismi günlerdir google'a mehtap erel yazıyorum 😀 ya merak ve huzursuzluk icindeydim inanki.. ama sükür kavuşturana cooooook cooook güzel günler sizinle olsun.
  Sevgiler Şükran

 74. e bu kadar sivrilirsen olacağı budur Mehtap hanım..
  Valla şükür kavuşturana.. Ex sayfanda arıyorum seni ne zamandır ama ekşi sözlükte çıkıverdin karşıma..Ne yaptıysan, niye yaptıysan doğru olanı yapmışşsındır buna eminim..Daha önce hep okudum yazılarını ama hiç yazmadım.. Fırsat bu fırsat..
  Hoşgeldin.. Safalar getirdin tekrar gönlümüze..

 75. hoş geldin .. hoş geldim.. tam on gündür her yer de seni arıyorum H.A ya kaç kere yazdım hiç cevap alamadım . önce yıllık izinde dir dedim. sonra oğlana mı bir şey oldu acaba diye düşündüm. ya ben seni bayaa bayaa özledim merak ettim . Sonra dedim bu HA dan ayrıldı diye.. ozman buldum seni ve nasıl mutlu oldum anlatamam. sana zorla çanta aldırmaya çalışan ,belli markaları zorla bize empoze etmeye çalışan, mutlu, büyük evli,zengin, çok çocuklu bol dadılı yaşamazsak hayatımızın başarısız olduğunu düşündürmeye çalışılan, yapılan yorumlardan işine gelmeyenin yayınlanmadığı siteden ayrıldın yaa sen artık arkadaşım değil kardeşimsin benim.sen yaptıysan doğrudur. hiç gönül felan koymadık sana .. helal aferim bravo:))
  not: şimdi izninle on günün acısını çıkarmak bütün yazıları okumak istiyorum ..
  Tekrar hoş geldin ,hoş geldim.

 76. Mehtap Hanım var ya şu anda sizi bulduğuma o kadar mutlu oldum ki anlatamam

  Sizi ve tabii ki yazılarınızı çok özlemişim

  takibe devam

  Sevgilerimle….

 77. senden âlâ hediye mi olur kız?
  akşam akşam nasıl mutlu oldum seni bulduğuma. yazılarının içinde kaybolmuş gülüyorum. çok keyifli bir gece benim için. sen tatsız şeyler yaşamışsın, anladım. daha önce fark etmemişim, buna üzüldüm. ama her şeye rağmen yazıyorsun ya, burdasın ya, ne mutlu bana

Yorumlar kapalı.