Yatak odanızı renklendirin!

İnternette en çok aranan kelimelerden bir tanesinin vajinusmus olduğunu biliyor musunuz? Açıkcası internet üzerinden yayın yapan yerlerde çalışmaya başlayıncaya kadar ben bilmiyordum. Google Analitics diye bir şey var. Buradan hangi kelimeler aranıyor, ne okunuyor, sizin yerniz kaç okunuyor, diğer yerler ne okunuyor görebiliyorsunuz. Ben de bu vesileyle öğrenenlerden duydum, hala bu “analitik” kısma nasıl gireceğimi bilmiyorum.

Ancak diyeceğim bu değil elbette, size 4 adımda bilgisayar dersi vermeyeceğim. Diyeceğim şu; belli ki kadınların vajinismus mevzusuyla bir meselesi var. Belli ki kadınlarımız hala bazı şeyleri ayıp, tabu, yasak kabul ediyorlar ve kocalarıyla dahi mutlu olamayabiliyorlar. Düşünecek olursanız Elele, Cosmopolitan, Elle gibi kadın dergileri de bu konudaki yayınlara ağırlık veriyor. Kimi zaman esprili bir dille, kimi zaman uzman bakış açılarıyla destekleyerek kadınlara eşleriyle mutlu olmanın yanlış bir şey olmadığını, sağlıklı bir cinsel yaşamın önemini kadınlarımıza anlatmaya çalışıyorlar.

Daha önce de dediğim gibi burası benim arşiv alanım. Eski yazılarımı burada saklıyor ve yanda link de veriyorum. Bugün bir okurum eski bir yazımı yollamış, bu bir köşe yazısı değildi elbette, Cosmopolitan’dan aldığım bir yazıyı Türkçe’ye çevirmiştim.  Hatta çalıştığım yer telif ödemek zorunda kalmasın diye Türkçe Cosmopolitan’dan değil, Yabancı Cosmopolitan’dan alıp, bir de Türkçe’ye çevirmek zorunda kalmıştım. Ha bu zahmete değer miydi? Değerdi tabi. Çünkü her ne kadar “kişisel bloglara içerik sağlamak” görev tanımımda olmasa da, ekmek parası deyip kopyala, Türkçe’ye çevir, içinden bazı yerleri çıkar ki telif problemi çıkmasın, sonra da yapıştır şeklinde benden isteneni yapmıştım.

Bugün sevgili okurum yazıyı bana yollayınca çok eğlenerek okudum. Bu vesileyle bu eski alıntıyı sizlerle paylaşmak isterim. Belli ki bu yazının yayınlanması gerekli çünkü bu yazılar okunuyor. Öyle olmasa bir gazetecinin tüm köşe yazıları, haber ve araştırma dosyaları hatta röportajları silinip sadece bu bırakılmazdı.

Madem öyle kendi emeğimden kendim de nemalanayım.

Ha, unutmadan 🙂 sağlıklı bir cinsel yaşam evlilikler için önemlidir. Kocanızdan utanmayın, sevin, öpün sarılın. Hayat arkadaşlarınız sadece faturaları ödemekle vazifeli ayaklı cüzdanlar değiller. Evlendiğinize göre mutlu olmalısınız, kocanızı sevmenin tadını çıkarın. Sevmediğiniz bir erkekle de asla evlenmeyin.

Çünkü siz değerlisiniz…

Buyurun bakalım bit pazarına; (İngiltere’deki, Cosmopolitan ekibine sevgiyle. Bunların yazmadığı yer yok, keşke daha farklı bir içerik sunsaydınız da ben de farklı şeyler yazabilseydim. )

 “Yatak odası çiftlerin zaman zaman monotonluğa girdiği özel alanlardır. Ancak buna izin vermemelisiniz.

İşte size renkli bir cinsel yaşam için renkli metodlar.

– Sadece yatakta sevişmek zorunda değilsiniz. Duşta sevişmeyi deneyin…

– Eşinizden utanmayın. Ona dilediğiniz gibi dokunabilirsiniz, ellerinizle ya da dudaklarınızla

– Burnumuz çok önemli bir organdır. Sevişeceğiniz ortamın güzel kokması sizi heyecanlandırabilir. Kokulu mumlar deneyebilir ya da en sevdiğiniz parfümünüzü yatağınıza sıkabilirsiniz.

– Farklı, değişik iç çamaşırları deneyin. Değişik kostümler giyin.

– Sevişirken aynaya bakmaktan korkmayın. Kendi görüntünüzü erotik filmlerden daha heyecan verici bulunca şaşıracaksınız.

– Farklı fanteziler deneyin. Eşinizle balkona çıkın, elinize birer kadeh şarap alın ve bir partideymişsiniz,  ilk kez tanışıyormuşsunuz gibi oyun oynayın.

– Vajinal kuruluk yaşıyorsanız, doktorunuzla konuşarak vücudunuza uygun bir antialerjik vajinal jel kullanabilirsiniz. Bu ilişki esnasında canınızın yanmasını engelleyecektir.

– Çilek, buz, krema, çikolata gibi “ürünleri” yatak odanıza sokmaktan çekinmeyin.

– Sevişirken müzik harika olur, mutlaka deneyin.

– Onunla sevişirken de kendinize dokunabilirsiniz, çok hoşlanacağından emin olun.

– Kendinizi tanıyın. Sağlıklı bir cinsel yaşam için önce neden hoşlandığınızı bilmeniz gerekir. Sert ve vahşi sevişmekten mi hoşlanıyorsunuz, yoksa romantik ve yumuşak mı? Tabi bunu kendinize saklamayın, içine doğmayacağına göre eşinize söyleyin.

– Sevişirken arada sırada kısık sesle konuşup “ayıp” şeyler söylemek fena fikir değildir.”

Kaynak: www.pinarreyhan.com