Kuyruk sokumu!

Çok uzun zamandır içimde mücadelesini verdiğim bir konu var. Etrafıma fikir soruyorum, annem, kocam, arkadaşlarım, herkes birbirine yakın yorumluyor durumu. Yani özünde çok da benzemeyen insanların dahi, yine birbirlerinden habersiz hemfikir olduğu nadir mevzularımdan bir tanesi.

Oğlumun ismini vücuduma dövme olarak yazdırsam mı, yazdırmasam mı?

Ve cevaplar üç aşağı beş yukarı aynı: “Mehtap düş şu çocuğun yakasından!”.

Ben: EMINEM gibi dirseğimden el bileğime doğru kolumun dışına yazdırabilirim ama çok mu “red neck” çok mu varoş?

Sarhan: Uffffff

Ben: Yahut boynumun şu tarafı kılcal damar çatlaması oldu ya hep. Acaba oraya yazdırsam, hem kılcal damar çatlaklarım da kapanır ama çok mu kaşar bir görüntü o bölge?

Sarhan: Omuz, boyun, kol, ense, sırt, bel, dekolte, ayak, ayak bileği. Olmaz!

Ben: Peki omzunla dirseğim arasındaki bölgeye, uzunlamasına ama arkadan görünecek şekilde yazdırsam, önden görünmese?

Sarhan: Dirsekten yukarısı olmaz

Ben: Elimin kenarına yazdırsam çok mu göz önünde?

Atahan: Ne yazdırıcan anne?

Ben: Adını oğlum, elime “Atahan” yazdırsam ne dersin?

Atahan: Anne yapma bunu! Yapma utanırım!

Ben: Aaa? Niye? Ne var utanacak?

Atahan: Anne bütün arkadaşlarım görür, dalga geçerler yapma n’olur yapma!

Ben: Neye dalga geçecekler? Hayret bişi! Ne var dalga geçecek?

***

Ben:Anne kolumun iç tarafına yazdırsam, yaşlanınca, kollarım lımbır lımbır olunca çok çirkin durur dimi?

Annem: Abdest tutuyo muymuş dövme olunca?

Ben: Tutuyo diye biliyorum ben

Annem: Bence tutmaz! Öldüğünde yatıracaklar musalla taşına,yıkayacaklar yıkandığın sayılmıycak! Taşa yattığına deysin! Ne abdestin abdest ne namazın namaz! Cık cık cık! Sen bilirsin tabi. Kazık kadar oldun! Ama bence münasip değil. Ne o öyle popçu, metalci gibi? Cık cık cık!

Ben: Popçu?

Annem: Sana inci bir yüzük alalım. Bak sen her ay bir miktar para koy kenara, biriktir, tam altın alalım ya da illa süs istiyosan güzel bir bilezik al beyaz altın ya da yüzük bakalım sana. Şu Nebahat Çehre’nin taktığı gibi bişiler alalım. Şööyle ağır oturaklı. Üstünü yazdırıp çizdirmek ne oluyo öyle? Münasip değil!

***

Ben: Ama anane bi anlatayım ben….

Ananem: Dünürler ilen bir masada yemek yerken iken,  elinde kolunda oğlanın adı çiziktirilmiş. “Bunun anası manyak” derler, “bu kadının oğluna kız verilmez” derler. Seni manyak bellediler miydi, bizi de manyak bellerler!

Ben: Şimdi anane…….

Ananem: Oysaki bu memlekette kimseler okuma yazma bilmez iken, benim büyük babam ağır ceza reisi idi. Evlerinde her akşam sofralar kurulur, her gelen buyur edilir idi. Valiler kaymakamlar “reis bey” der elini öperler idi. Böyle bir sülaleden geliyosun sen ama peeee, zibidilikte birincisin bak! Reis beyin zibidi torunu. Kırk yaşında kendini çizdiriyo. Peee!

Ben: Anane ben daha 38 yaşındayım ya

Anane: Ya deme! Terbiyesiz! 38-40 ne fark eder! Git gözünü çizdir bak hastanelerde hemen yapıyolar artık! Gözlükten kurtul kolunu bacanı çizdireceğine! Hey gidimin hey gidisi, toruna bak hele toruna. Kapat şimdi telefonu!

Ben: Anane dur teyzem orda mı? Teyzemle konuşsaydım

Ananem: Annenle ile de teyzen ile de konuşmuyorum! Bundan ötesi ben bir tek dayınla muhatabım. Ne varsa oğlumda. Sağ gözün sol göze faydası yok! Peh!

Ben: Ehehehe naptı annemler anane? Neye kızdın yine?

Ananem: Yok ben ne kızacağım, kızmam için kaile almam gerekir. Kör Allah’a nasıl bakarsa Allah da köre öyle bakar imiş!

***

Ben: Baba ben Atahan’ın adını yazdırsam dövmeyle

Babam: Kendine?

Ben: Yok sana yazdırsam. Şöyle ensene yazdıralım “Atahan” diye. Çok şık olur.

Babam: Aman da aman! Espiri de yaparmış! Ebleh ebleh konuşurmuş! Büyümüş de babasını” tiiii’ye” alırmış! Salak kızım benim. Sen kendini yazdırma bırak. Biz sana bir siyah t-shirt alalım, stand-up yap sen!

Ben: Baba tabi ki kendime yazdırıcam. Allah Allah ya

Babam: Neden yavrum? Hım? Neden çocuğum? Nedir zaten bilinmeyen? Yedi ceddimiz sende bir gariplik olduğunu biliyor zaten. Kanla bağlanmadıklarımızda bilsin, bu mu? Çarşıda pazarda da “al sana bir manyak oğlan anası daha” desinler. Mehtap gelinini düşünebiliyo musun? İstemeye gidiyoruz kızı, senin kolunda tabak gibi “Atahan” yazıyor. Ne düşünecek kız? Kızın ailesi ne düşünecek?

Ben: Ne düşünecek?

Babam: Sarhan’ın annesini getir şimdi gözünün önüne. Şimdi o anneye bir dövme ekle. O annenin üzerinde “Sarhan” yazıyor olsun. Ne hissediyosun ha salak çocuğum?

Ben: Böööle ensemden kuyruk sokumuma doğru bir serinlik yayılıyor sanki

Babam: Leyla şu kızınla konuş benim yanımda kuyruk sokumu falan demesin! Terbiyesiz! Kocanla mı konuşuyosun?!?

Ben: Baba aşkolsun ya kuyruk sokumu müstehcen bir kelime mi ki?

Babam: Leyla al şu kızını içeri çek! Ben daha fazla yüz göz olmak istemiyorum içerde ikaz et.

Ben: Dirsek diyebiliyo muyum baba? Uygun mu? Diz kapağı?

Babam: Cen, cen cen anca bir balta sapı dil. Başka numara yok! Az konuşaydın da boya gideydin biraz. Çene yapmaktan küçük kaldın!

***

Sarhan: “Sarhan” yazdır madem öyle. Benim adımı yazdır. Alyansının olduğu parmağına. Hem alyansın altında kalır görünmez.

Ben: Yok tatlım öyle olur mu? Elim değmişken alnımın ortasına yazdırayım. Hatta sadece Sarhan yazdırmak olmaz. “Sarhan’ın malı” ya da “Tüm hakları Sarhan’a ait” gibi gibi bişi yazdırayım ben. Hatta dövme de olmaz direkt kızgın demirle dağlatayım kendimi. Eskiden kovboylar ineklerini dağlarmış ya kendi çiftlik armalarıyla. Başka çiftliğe karışmasınlar falan diye…

Sarhan: Yok şöyle yap. Sen Atahan’ı dağla “mehtap’ın oğlu” diye. “Evlense de benimdir” diye. Kendini de “Atahan benim oğlum” diye dağla.

Ben: Biz oğlumla birbirimizi dağlayabiliriz. Evlat ile ana. Biz etle tırnağız, ayrılamayız! Sen el oğlusun nihayet. Ben ne bileyim senin başka bir yerde bir evin daha var mı* orda başka bir kadın başka bir çocuk var mı? Belki sen de iki hayat yaşayan adamlardansın! Hani kadınlar birbirini bilmiyo, hepsi adam kendiyle evli sanıyo falan.

Sarhan: ….

Ben: Var ya hani gazetede okuduyduk…. Hatta adam su söylüyodu da, sucu yanlış eve götürüyodu da öyle anlaşılıyodu. Ben damacana adamlar diye yazı yazmıştım sonra…

Sarhan: …

Ben: Zannediyorum hatırladın ama duyduklarına inanamıyosun, bu sessizlik ondan olmalı.

Sarhan: …

Ben: Kimse kimseyi dağlamasın en iyisi. Ben az sarkacak bir bölgeme Atahan yazdırayım bir ara. Bu mevzu böylece kapansın.

Hala ne yapacağıma karar veremedim. Ama ne yapmayacağım belli. Babama çok kulak asmamam gerekiyor. Kafamı karıştırıyor çünkü…

Ben: Sarhan küstün mü bana?

Sarhan: Ne küsücem ya? Ne küsücem?

Ben: …. Bebeğğiimm

Sarhan: …..

Ben: mmmm….Kuyruk sokumu….

Sarhan: ?????

Ben: Heyecanlandın mı?

Sarhan: Ne gibi?

Ben: Ne biliyim…. Babam erotik olduğunu düşündü de

Sarhan: Baban? Mehtap git ya! Git yat Allah Peygamber aşkına!

Kuyruk sokumu!” için 48 yorum

 1. şu sıralar okumaktan keyif aldığım tek insansınız.okurken kendimi ailenizden biri gibi hissettim..Ben şahsım adına sizin gibi bir dünür isterim.benim garipliklerimi ancak sizin bir anne normal karşılayabilir.çocuklarımızı çok seviyoruz.ne var ki bunda.yalnız babanızın örneği beni düşündürdü.hımmm.
  anaanneye de bayıldım.süperdi

 2. Sizin evin yakınlarnda olmak var yaa :))) Tüm aile harika, muhteşem…..Süpeeersiniz.

 3. Süpersiniz Mehtap Hanım yaa film karekteri gibi herkes… Yatmadan önce bir bakayım yeni bişry yazmış mı Mehtap Erel dedim iyi ki bakmışım… Çok güldüm çok…

 4. bende çok öpüyorum bebişim 🙂 iyiyim iyiyim pusuya yattım bekliyorum 😀

 5. sanoş anladın sen onu:))))) gönülcüm benim aklım orda değil işşimm olmaz:))) ayrıca kendimi çok seviyorum:P

 6. ortaya lafı atıpta bilmemezlikten gelme gönül.istersen sen izah et de bizde öğrenelim olmazmı? hem belki bende yaptırırım yeri aklıma yatarsa:))

  1. yetiştirme yurdun değilim gidin bazı konularda eğitiminizi tamamlayın öyle gelin bana sem ahanım o konularla işim olmaz demişsin şimdi internetden senin için iyi bir doktor bakıyorum belli sende bir sorun var bebem :)))))

   1. bizi bu hale getirenler utansın be gönül:( nefret ediyorumm:(
    (yaw ben hala giriş yapmadanmı giriyorum acep:)giriş yapıyorum da yorum yaparken ziyaterçi olarak cevapla yada giriş yap yazıyo anlamadım pöfff)

    1. sema girip yapıp yapmadığından bile emin değilsin birde bize soruyorsun ahhhh sema ahhh yaşlandın diyorum kızıyorsun ihtiyar sema boş ver sen yorum yazda nasıl yazarsan yaz ::P

     1. olmazzz senin gönülün puanı varda benim neyim eksik sizden benimde puanlanmam lazımm:))

    2. sayın huysuz sema bu kafayla girmeye devam ederse bi sonuç alamayacağı kesin :)))))

     1. sorun bende değil sitede be..sayın bülent bey yada sarhan bey yada mehtap hanım ilgilenirsenizz:)

    3. SEMACIM BU GNL'ÜN SANA YARDIM EDİCEĞİ YOK BAK ŞİMDİ BU SAYFAYI SIK KULLANILANLAR LİSTENE EKLİYOSUN SONRAKİ TÜM GİRİŞLERİNİDE SIK KULLANILANLARDAN AÇTIĞIN SAYFADAN YAPIYOSUN ZATEN OTOMATİK OLARAK KULLANICI ADINLA GİRİŞ YAPMIŞ SAYILIYOSUN ZİYARETÇİ GÖRÜNMÜYOSUN YANLIZ SIK KULLANILANLARA EKLİCEĞİN SAYFAYA KULLNICI ADINLA GİRİŞ YAPIP ÖYLE EKLEMEN GEREK ÖPÜYORUM CANIMM SENİ KOLAY GELSİN

     1. huysuzcuk ben kendisine defalarca anlatım kendisi ooo o kadar uğraşmam ben dedi ben semanın bilmediği için yapamadığını değil üşendiği için yapmadığını düşünüyorum

   2. hahah aalha seni iyi etsin gnl yaa ne istiyon kadıncağızdan bak onun asıl derdi giriş gelişme sonuç sen ona bu kısımda daha yardımcı olabileceksin kanımca :)))

 7. ana artı verip eksini kurtarayım derken yanlışlıkla eksi verdim:)) iyide eksiyi kim vermiş sana mehtap abla..aramızda hain var durunn!!!

  1. BECERİKSİZSİN SEN ELİN HEP EKSİYE ALIŞMIŞ BEYNİN TEK ONA KOMUT VERİYOR NEYSE BEN BİRE DÜŞÜRDÜM SAF SEMA aramızdaki tek hain sen olabilirsin bazen düşmanını uzakta arama derler :))))))))))))9

 8. bu yazını facete paylaşmış, hatta bende mi yazdırsam demiştim, bi arkadaşın yorum yapmış "çok iyi yazmış ya çok eğlendim:))) " diye :))

 9. Aşkım Sarhan Bey'in adını yazdır demedim ki:) Alyansını taktığın yüzük parmağının üstüne yazdır oğlunun adını demiştim:)) hem ordan geçen damar kalbe gidiyor hemde üstünde alyansın var (Mantıken:)) içinde de Sarhan Bey'in adı yazıyor olmalı…)

 10. al al at kenara bir kolye bile takmıyorsun tak da bir gün kadın gibi gez kot spor ayakkabı hep nereye maçamı sayın erel bize dişi nasıl olur bir gösterin ama zaten ben sizi kırmızı topuklularla hayal ediyorum :)))))))))))))))))) ve inanın hayal gücüm çok kuvvetlidir :))))))))))) gerisini yazmıyorum :))))))) kulamı çekersin kesin

 11. sorma ya alıştıramadım şu eli artı vermeye:P neyse olacağa çare yok derler:))) düşmanımın düşmanı ebnim dostumdur düşmanım olamaz gönül:)))))

 12. evet sbende sorununcevabını çok merak edenlerdenim diyanet de dediiii:)))

 13. Yani bir solukda okunacak bir yazı.. Harika anlatım….
  Bu ilgilendiğim ilk konu dövme konusuna yorumları okudukdan sonra giricem 🙂

  Kopma noktam Baba ile konuşmalarınız başlangıcı olan
  " Yok sana yazdırsam. Şöyle ensene yazdıralım “Atahan” diye. Çok şık olur." kısmı…

  O kısımdan sonra koptum zaten koptummm….

  1. Yaaa bu sitede üyelik durumumu düzeltmem için biri bana ne olur yardımcı olsun…
   İki kullanıcı adımıda kabul etmiyor yaa..
   Zati hayata dair sabrım kalmadı. Birde bu üyeliğin yapıldığı siteyle uğraşmak bunalttı beni yahuuu…..

   Help me, helppp!

 14. BUARADA BİRİLERİ BİZİ EKSİLEMEYE ÇALIŞIYOR AMA NE FAYDA BİZİM ARTILARIMIZ ONLARIN EKSİLERİNİ MALESEFKİ GÖTÜRÜYOR:)) BU DURUMA ÇOK ÜZÜLÜYORUM YA:))

 15. TABİ DOĞADA HAYATIM BİZİM NE SUÇUMUZ OLABİLKİRKİ BİZ ANCAK ALLAHIN İNİYEL MUCİZELER DOĞURABİLİRİZ BENDE ÇOK ÖPTÜM CANIMM:))

 16. Mehtap yaa, iyi ki varsın ve yazıyorsun! 😀 Yarıla yarıla okudum yine. Sen yokken biz neye gülüyormuşuz? 🙂

 17. Mehtap yine kirdin gecirdin beni gulmekten, kalemine saglik super yazi ama daha cok yaz lutfen haci bekler gibi bekliyoruz senin yazilarini :)))

  Bu arada dovmeye dair bir notum olacak, biliyorum bu yorum dovme yaptirmak isteyenler tarafindan pek onemsenmiyor ama ben yine de yazayim 😉 Dovme yaptirirsan herhangi bir saglik sorununda MR makinesine giremiyorsun dovmenin icindeki metal bazli boyadan dolayi . Allah ihtiyac gostermesin tabii ki ama, hani olurda ihtiyac durumunda sirf bu yuzden MR cektiremezsen fikri oldukca riskli. Bende sirf bu yuzden yaptirmaktan vazgecmistim zaten 🙁

 18. YAZI ŞAHANE,ÖNCE ANNENİN SÖZLERİ GÜLDÜRDÜ BENİ.DEDİM BU YAZININ ŞAMPİYONU ANNE,AMA ANNEANNEN BİR GÖMLEK ÜSTÜN ÇIKTI…AMA NOKTAYI BABAN KOYDU.HEPSİ ŞAHANE,SAĞLIK VE HUZUR AİLENİN YANINDA OLSUN.SEVGİYLE.

  1. :)) Çok sağol rengincim :)) hep birlikte işallah Ç:) kocaman öptüm

 19. Gönül ne oldu anlıyamıyorum ya… Giriş yapamıyorum bir türlü…

 20. Herkez çözdü olayı ben hala kullanıcı adımla giremiyorum 🙁
  Bu e-posta adresi ile kayıtlı bir kullanıcı yoktur.
  Bu kullanıcı adı ile kayıtlı bir kullanıcı yoktur. diyip duruyor…
  Nasıl bulucam şifremi.. Önce oluyordu şimdi neden olmuyor anlamadım… 🙁

  1. Kendi kendime cevap yazıyorum şimdi… 🙂

   Nurcancım ne uğraşıp duruyon yaaa… Diğer mail adresinle yeni bir kullanıcı adı al kurtul….

   Kullanıcı adı olayı yüzünden keyifli muhabbetten de geri kalıyon…
   Boşver, al yeni nick kendine yahuuu 😀

 21. :))))) iş yerindeyim, ekrana bakan ve gülmekten kasılan bir tipim. Sanki o ortamda ve konuşmalara birebir tanık oldum, mimikleri hayal edebiliyorum:))) Sizi tanımak çok güzelll…

 22. ben de sürekli olarak oğlumun ve kızımın adını vücuduma dövme yaptırmak istiyorum. ama yerine karar veremiyorum. senin yazından sonra acep yaptırmasam mı demeye başladım:) ilerde oğlumun sevgilileri bunu görünce ne düşünür bilemedim:)

Yorumlar kapalı.