BAHAR YORGUNLUĞU

Verdiğim bir hafta aranın ardından yine merhaba sevgili okur. Arada sırada durmadan olmuyor, hakikaten afaganlar basıyor bazen. Konu yazı yazmak değil, aşırı bahar yorgunluğu yüzünden elimin kolumun kalkamaması. Benim teşhisim bu yönde ya da öldüm haberim yok veya vücudumda kan kalmadı, bilemiyorum. Bir yerde (bende) bir şeyler çok yanlış, çözemiyorum. Diyeceğim şu, nefes dahi alamayacak kadar yorgun hissediyorum. Şurada bir yerde kıvrılıp dursam desem onu bile yapamıyorum, etlerim-kemiklerim ağrıyor. İnanılmaz. Hastaydım zaten, antibiyotik falan toparladım ama hastalıktan kalkmış değil daha çok ölümlerden dönmüş gibi olduğumdan yeni yeni kendime geliyorum ve çok yorgun hissediyorum. Sanırım bahar yorgunluğu böyle bir şey, o da eklendi. Öyle olmalı. Bol detox yapıyorum, vitaminlerimi alıyorum, bitki çaylarımı içiyorum, açık hava yürüyüşlerimi yapıyorum, meyvemi sebzemi yiyorum ve tez zamanda orijinal enerjime dönmeyi umuyorum. Kısa bir tatil iyi gelecek,biraz hava değişimi ve masaj, ardından kendime geleceğim inşallah.

Bu esnada neler oldu bir bakalım? Sokak hayvanlarına toplu katliamlar aynen devam değil mi? Bir türlü bu konuda gerekli adımlar atılamıyor, yasalar sertleştirilemiyor. Hem derneklerin hem şahısların girişim ve çabalarına rağmen şöyle sağlam cezalar gelemiyor bir türlü. Neden? Bilmiyorum. Cidden bilmiyorum. Benim aklım almıyor, benim mantığımda bu sorunun bir cevabı yok. Hayvanlara karşı işlenen suçlara neden caydırıcı cezalar gelemiyor? Soru bu! Cevap? “Çünkü…..?” Çünkü ne? Ne olabilir? Deliricem inan. Arabanı yanlış park etsen bir köpek öldürdüğünde ödediğinden fazla ödüyorsun neredeyse. Böyle bir anormalliği nasıl açıklayabilir ki yasa koyucular? Neden gerekli düzenlemeler yapılmıyor? Neden cezalar ürkütücü hale getirilemiyor? Olur şey değil!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu, umuyor ve diliyorum ki, göreve başlamasıyla birlikte İstanbul’daki sokak hayvanlarına da desteğini esirgemeyip, barınakların arttırılması, iyileştirilmesi ve en önemlisi denetlenmesi konusunda belediyenin imkanlarını hayvanlara yardım etmek için de kullanacaktır. Bizler de bu konuda kendisine her türlü yardıma ve desteğe, hayvan severler olarak, hazır olacağız elbette.

Kısa bir tatile ihtiyacım var sevgili okur, o yüzden geçen hafta yoktum, bu hafta da kısa kesiyorum, bir miktar dinlenmem lazım, cidden kendimi çok yorgun hissediyorum. Affınızı rica ediyor, sevgilerimi gönderiyor, enerjinizi yüksek hissettiğiniz bir hafta diliyorum.