“VAH VAH” DEDİRTMEDEN

Allah benim yeterince belamı vermemiş gibi, daha önce bu işlerden dilim yanmamış gibi… Sırf kendimi tutamadığımdan, ağzımı bağlasan geri kalan uzuvlarımın tamamı dile geldiğinden…

 

Nasıl yapalım, nüdist okurun kalbini kırmadan nasıl yazalım? Maddeler halinde mi ilerleyelim, reçete gibi mi verelim? Ne yapalım? Neyse bir şekilde başlayalım…

 

İnsanların (kadın-erkek fark etmez) giyimleri beni ilgilendiriyor. Şöyle ilgilendiriyor, bulunduğum yerdeki insanların görüntülerini gördüğüm için kimini beğeniyorum kimini beğenmiyorum. Yine giysi seçimlerine bakarak (henüz hiç tanışmadığımızı/konuşmadığımızı varsayıyorum) bu tercihlerini göz önüne alarak (etek, pantolon, fular, eldiven, hırka, eşofman üstü vs.) o insan hakkında bir fikir ediniyorum. Bunu hepimiz yapıyoruz benim tek farkım ben bir de yazıyorum. Bu arada ekleyeyim kimseye şunu giy bunu giyme demek gibi bir derdim yok. Hele de içinden geçtiğimiz şu günlerde, kadınlar bu kadar itilip kakılırken ASLA! Bilakis, herkes istediğini yapsın, karışmayın artık yeter dememiz gereken zamanlardayız. Ben sadece anlamaya çalışıyorum. İnsan neden transparan tayt giyer?

 

Eski okuyucu (ki kıdemlidir onlar benim için) benim kadınlar ve taytı gündelik hayatta kullanış şekilleri hususundaki çelişkilerimi biliyor. O zamandan bu güne pek çok şey değişti. Öncelikle, GEZİ yaşandı. Ülkemizin politik çatısı bir tuhaf oldu. O yüzden yapabildiğiniz kadar yapın, açılabildiğiniz kadar açın/ açılın, o başka.

 

Transparan tayt? İzin ver ben bunu yazayım yani, insaf et sevgili okur.

 

Düşünelim (Google’da arat, görsellere bak) bu transparan taytlar, bildiğimiz taytın belli kısımlarının şeffaf olanı. Mesela tam popo kısmı tayt, popoyu bir karış geçiyorsun tül gibi bir şey, dize doğru tekrar tayt, sonra yine tül gibi bir malzeme… Yani belden aşağısının bir kısmını dar giyerek diğer kısmını tüle sararak? Neden? Hayır, geçen gün gördüm, bir ürüne bir de giyene baktım… Abes…

 

Şimdi bunu giyecek kişinin en az 1.80 boylarında ve 55 kilo ağırlığında olması lazım. O zaman ortaya güzel bir görüntü çıkacaktır. Ben mesela Instagram’da araştırdım biraz, yabancı sayfalara falan baktım. Kadının bacakları benim tamamım kadar, kilosu da yarı kilom kadar, giymiş, vücudunu da tanıyor en doğru açıyla durmuş, üstüne de birkaç tane filtre atmış, bak o olmuş! Sana ne oluyor? Maksadın ne? Normal bir taytla gösteremediğin parçalarını tüle sarıyorsun da ben onun bitmişini gördüm arkadaşım, başka türlü bir şey o, sende öyle durmuyor.

 

Bazılarımızda bir çıldırma var neden merak ediyorum. Böyle bir abartı, bir mübalağa. Yaşla bir “ben hala buradayım” meselesi mi? Evde mi mutsuzlar? Başka bir gezegenden buldukları bir aynayı mı kullanıyorlar? Millet dönüp bakınca beğenildiklerini mi sanıyorlar? Bir şeyler var ama ne tam adını koyamıyorum. Seksi giyinmek değil, provokatif değil, iddialı değil…. Başka bir ismi var bunun.

 

Geçen oğlumun antrenmanına gittim Sarhan’la. Biz oturuyoruz tam önümüze bir kadın geldi dikildi, o da çocuğunu almaya gelmiş. Sanırım spordan çıkıp gelmiş. Dizinden kasıklarına kadar olan bölüm transparan olan taytıyla tam önümüzde durdu. Bakıyoruz tabi ister istemez. Bana bir gülme geldi. Normalde laf çakardım ama bir şey demedim. Acıdım sanırım, bir vicdan geldi bana. Yazık yani, bir düşünsene, bunu yapacak, oğlunu almaya transparan taytla gelecek kadar ne yaşıyor kim bilir hayatında…

 

Sarhan: Hayret, bir şey demedin, nasıl oldu?

Ben: Zaman hepimize bir şeyler yapıyor, hepimizde bir şeyler çiziyor, değiştiriyor, ekliyor, çıkartıyor. Yarın hangimizin ne olacağı belli değil. Tek dileğim, Allah beni arkamdan başka kadınların “vah vah ne yaşıyor da bu şekle soktu kendini kim bilir?” diyeceği duruma düşürmesin. Allah kendimi şu pozisyona düşüreceğim şekilde aklımı almasın. Kim ne yapıyorsa yapsın. Allah BENİ şu hale düşmekten korusun.

Sarhan: …… Yaş almak sana yakışıyor.

 

Gençliğinizi de, orta yaşınızı da, yaşlılığınızı da, kafayı yemeden tamamlayıp, kendinize güldürmediğiniz, arkanızdan “zavallı” dedirtmediğiniz bir ömür dilerim.