TATİL ARKADAŞLARI

Manasız Sosyallikler

 

Toplu tatiller konusunda ne düşünüyorsun sevgili okur?

Dur anlamsız oldu böyle pat diye, açayım, arkadaşlarla tatil konusunda ne düşünüyorsun?

Geçen sevdiğim bir arkadaşımla kahve içiyoruz, öğlen saatleri, sıcak… Ben maillerimi kontrol ediyorum, bir yandan da anlamsız bir şekilde ustalarla (evet tadilat olayım devam) whatsapp’dan yazışıyorum… Dedim ki;

“Bazen alıp başımı gitmek istiyorum ya valla. Tek başıma, kimseler olmadan, bir başıma bir otele gidip akşama kadar yıkanıp sabaha kadar film izleyip tatlı yemek istiyorum, son fantazim bu”.

– Ya o değilde Mehtap bu yaz hep beraber tatile gitsek ne dersin?

Ben: … ???? ……

– Ailecek, sen, Sarhan, Atahan, benimki, benim oğlanlar, hepberaber… Çocuklar da çok eğlenir, biz de beraber vakit geçirmiş oluruz

Ben: …. Neden?

– Nasıl “Neden?” ???

Ben: Neden tatile beraber gidiyoruz?

-???? Çünkü Mehtap, insanlar modern yaşamda böyle şeyler yapıyorlar

Ben: Bitirecem bu arkadaşlığı diyosun, kafaya koydun yani

– Niye yahu?

Ben: Yav ne gerek var şimdi ailecek gidicez, ben orda seni idare etmek zorunda kalıcam bunu en fazla bir gün yapabilicem, şişicem sonra saçma sapan sana sarmaya başlıycam. Ben yatmak istiycem sen bana şuraya gidelim diyeceksin, ben uyumak istiycem sen bana şöyle yapalım diyeceksin…. Çocuklar ordan oraya koşacak, adamlar yiyelim içelim yapacak, benim tüm beslenme düzenim, sistemim şaşacak… O ara sen klasik kadına bağlayacaksın, kapris kapris kapris… Bana afaganlar basacak. Ne gerek var?

– “Ben klasik kadına bağlayacağım” ?????

Ben: Ay evet, illaki, ay saçma sapan koca kıskançlıkları, saçma sapan ilgi aramalar, ben orda iki gün kafa dinliycem etrafta bir kadın sürekli talepler, istekler, arzular, ilgi alaka peşinde koşmalar abuk sabuk. Ye, iç, yat, tatildesin be kadın ama yok! Olmaz! 7/24 tatmin edilecek bütün duyugular, dünya etrafında dönecek… Klasik kadın…

– …..

Ben: İnan bana benle tatile çıkmak istemezsin, çünkü dengeni bozarım senin ben orda. Zaten bana “senle tatile çıkalım” demek ne kadar anlamsız bir düşün. Ben istesem sana derim zaten tatile çıkalım diye sana. Dimi?

– Çok haklısın Mehtap

Bozuldu tabi. Bozulacak ne var halbuki? Ben sırf bozulma olmasın diye yaşanacakları önceden söyledim ama olmadı. Kadın çünkü. Trip atmak fıtratında var. Lafının üstüne laf koymayacaksın, kaşının üstünde gözün var demeyeceksin… Kocan mıyım bacım ben senin. Kimin koynuna giriyosan kaprisini ona yap ben ne çekicem… Sormaz bu soruyu kendine, bunu düşünmez, surat asar, öf yani…

Ben Ayşenil ile tatile gittim. Ben dedim kendisine biyerlere gidelim diye. Devamında da tatile gittik onlarla ailecek. Çocukları alıp adaya gittik falan. İkimiz Bodrum’a gittik. Benim Ebru’lar var, onlarla tatile gidebilirim. Tanıştığımızda tay tay duruyoduk beraber tatile gidip hiç konuşmadan ahenk içinde yaşayabiliriz. Birbirimizin bakışından anladığımız insanlarla 7/24 görüşmek durumunda kalacağımız program yapabilirim ve bunlar bir elin parmağını geçmez.

Biz Ebru’larla Şile’ye gidiyorduk, en büyük tartışma herkes yattıktan sonra ışığı kim kapatacak konusuydu. Herkes “sen kapa”, “hayır sen”, “ben uyudum bile sen” yapıyordu. Sabah kalkıyorduk, o kadar belliydiki her şey, kim ne yiyecek, kim nasıl uyanır, kim kaç fincan kahve içer, kim Türk kahvesiyle güne başlar…. Denize kaçta inilecek, kaçta dönülecek, kaçta akşam yemeği yenilecek, kim ne içecek, kim içmeyecek…. Birbirimize sormadan dahi, üç genç kız ahenk içinde hareket edebiliyorduk.

Ayşenil ile tatilimizde (ben her tatilimde yaptığım üzre) paso manzaraya karşı yattım. Bi uyanıyorum Ayşe bardan kokteyl getirmiş ya da Ayşe odaya bir dönüyor ben ayaklarımı toplamış armut yiyorum… Kimse kimseye ellemiyor. Mesela Ayşe Sarhan’la çok iyi arkadaştır ve ben de Koray’ı çok severim. Biz Ayşeyle güneşleniriz ya da havuz başında bira içeriz. Üstümüzde bikiniler, mayolar, kimse kimseden kocasını kıskanmaz, kimse köylülük yapmaz, ikimizde özgüveni yüksek kadınlar olduğumuz için böyle abudik gubidik sorunlar yaşamadan tatil gibi tatil yapabiliriz. “Niye güldün, niye şaka yaptın, niye baktın” falan olmaz.

Şimdi bunu herkesle yapabilir misin sevgili okur?

Bunu herkesle yapabilir misin?

Manasız sosyal bir tipsindir yapabilirsindir belki ama tavsiye etmem…

Cidden…

Güven bana…

Herkesle yatmalı, kalkmalı, uyumalı, uyanmalı program yapılmaz.

Ve daha önemlisi, az insan az saçmalık…

Güven bana…