KİME GÖRE EROTİZM

Bu haftaki yeni yazım içintıklayın; VAJİNAMA DOKUNMA!

Ve geçen haftaki yazım..

KİME GÖRE EROTİZM

Güreş meselesi

Bu haftasonu enteresan bir haber vardı;

Samsun’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında bir kadın sporcu ile erkek rakibi, güreş tuttu.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, statta bir kadınla erkeğin güreşmesini basından öğrendiğini belirterek, inceleme başlattığını söyledi.

Samsun’daki kutlamalarda, erkekle güreş tutan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Nurcan Kılıç, olayın, güreş değil şov olduğunu savundu. 8 yıldan bu yana güreş yaptığını ve çok sayıda madalyasının bulunduğunu anlatan Nurcan Kılıç, “Dünkü olayda, erkekle güreşmemde hiçbir kasıt yoktu. Güreş tekniklerini gösteren şov yapacağım kadın arkadaşım gelmedi. Tek kalınca protokolün önünde mahçup duruma düşmemek için benden yaşça küçük bir güreşçi arkadaşımla güreş tuttum. Hiçbir art niyet olmadan güreşip, tekniklerimizi gösterdik. Bu şekilde gündeme gelmek istemezdim. Biz sporcuyuz. O bir müsabaka değil, bir şovdu. Biz gösterimizi yaptık” dedi.

Şimdi:

Konuyla ilgili fotoğraflara baktım. Bir sıkıntı yok. Yani tamam, “Birileri ne düşünerek, neden rahatsız oldu” anlayabiliyorum ancak bu bir gösteriyse zaten, birlikte dans etmek gibi bir iş yapılmış yani mesele yok. Yok spor müsabakası yapıldıysa… Eee? Sporcunun cinsiyeti olmaz, aynı doktorun cinsiyeti olmayacağı gibi. Bazı mesleklerde olaya profesyonel bakış açısıyla bakmak lazım. Bence bir kadın ve bir erkeğin güreşmesinde ya da başka bir sporu karşılıklı müsabakalar yapmasında, “Güçler noktasında eşitsizlik olmayacaksa” mesele yok.

Bu vesileyle şunu da söylemek isterim; ki pek hoş kaçmayacak ama ne yapalım…

Tamam, ata sporumuz falan ama nedir bu güreş olayı Allahaşkına?

Bunun yağsızı da uygunsuz ve çirkin…

Kesinlikle homofobik değilim, kimsenin cinsel tercihi beni ilgilendirmez, bunu netleştireyim burada.

Ancak bir şov seyredeceksem, tamamen kendi göz zevkim adına belirtmeliyim:

Kıllı kıllı iki adamı karşılıklı sarılıp tepişirken izlemektense, bir kadın ve bir adamı izlemeyi tercih ederim.

Yani bir kadın ve bir erkeğin güreşmesinden rahatsız olanlar, iki erkek güreşeceği zaman, yurtdışından gelen ve farklı cinsel tercihleri olan turistlerin gözleri parlayarak karşılaşmaları fotoğraflamasından rahatsız olmuyor mu?

Erotizm kimin baktığına göre değişir.

Böyle bir endişeniz varsa, o halde bu sporun toptan kaldırılması gerekir…

Ya da hiç takılmamak…