SPA TATİLİ?

Ve hijyenik unsurlar

SPA tatili diye bir şey var ya sevgili okur. SPA oteller falan… Çok acayip bir şey…

 

Şöyle anlatayım, aslına bakacak olursanız benim sevdiğim (özellikle kış aylarında) yegane tatil modelidir kendileri. Bir otele gidersin, akşama kadar Playboy Mansion’da gibi bornozla gerzersin. Meyva,detox içecek servisi olur. Sıcak kükürt havuzlarına girersin. Masaj, hamam Allah ne verdiyse… 3 gün yeter. Seni yıkarlar yoğururlar, kulak memesi kıvamında çıkarsın otelden. Dinlenmiş, sakinleşmiş, 3 kat deri atmış şekilde. İnsan daha ne ister değil mi?

 

Şimdi böyle anlatıldfığında sorun yok, zaten durum genel hatlarıyla da budur ancak her olay gibi bunda da işi bitiren satır aralarıdır.

 

Misal; bikinini giymişsin, saunaya girmişsin, şöyle bir iliğin kemiğin ısınacak, bütün kış spor yapıp sertleştirmeye çalıştığın etlerin gevşeyecek falan.

 

İçeri kıllı bir adam girer pat diye, kabus gibi.

 

Bu otellerin haremlik selamlık tipleri de vardır illaki ancak biz öyle bir tercih kullanmadık. E o zaman ne şikayet ediyosun arkadaşım diyebilirsiniz, deyin, ben şikayet edicem yine de…

 

Bunun hanzoca bir “kaç göç” oynamakla ilgisi yok. Başka adamlarla denize girebiliyorsun yani denizde herkesin pisliği herkese bulaşmıyor, rahatsız olmuyorsun. ya da plajda falan, sahilde, başka adamlarla yanyana yatıp güneşlenebiliyorsun, o da tuhaf gelmiyor….

 

Bilmiyorum sadece ben mi yoksa pek çok kadın benim gibi mi ama….

 

Saunanın bir mahremiyeti var sanki…

 

Yani ben neden hiç tanımadığım bir adamla aynı kabine girip terliyeyim ki?

 

Mantıksız, saçma, hijyenik değil, iğrenç…

 

Ben saunadayken içeri başka bir adam girince pılımı pırtımı topladığım gibi kaçıyorum çünkü başka insanlarla hele hele kıllı adamlarla bir arada terleyelim gibi bir şey benim için ancak cehennemde söz konusu olabilir.

 

Yani şöyle diyeyim ben asansörde bile, içeri terli bir adam girerse, ter kokusunu ciğerime almayayım diye ineceğim kata kadar nefesimi tutuyorum, ölme pahasına hemde…

 

Bu boyutta titiz biri neden keyif maksatlı bulunduğu bir ortamda kendine bunu yapsın, kendini bu ortamda tutsun değil mi?

 

Benim beklentim, ben saunadaysam eğer, geri kalan herkesin yok olması, mantıklı olması da gerekmiyor, talebim bu yönde.

 

Olmuyor tabi böyle bir şey

 

Ben: Yani iğğrenç, yani iğğrennççç

Sarhan: E niye buraya geldik o zaman “iğğreennçç iğğrreenççç” madem?

Ben: Geldik çünkü dinlenecem ben

Sarhan: E dinlenmiyosun, geldiğinden beri söyleniyosun

Ben: Kıllı kıllı adamların toksinleriyle dinlenemiyorum Sarhan ve sen bunla gurur duymalısın bence

Sarhan: Tabii ki gurur duyuyorum hayatım da niye buraya geldik o zaman diyorum. Sürekli sızlanıyosun, rahat edemedin, başka yere gitseydik, haremlik selamlık bir yer seçseydik

Ben: Niye? Ben Kezban mıyım? Ne haremlik selamlığı, bütün adamlar benim peşimde gibi kaç göç oynayacak değilim

Sarhan: E derdin en o zaman ya?

Ben: Tiksindim ya!

Sarhan: Ya sen beni öldürecen kadın ya! Harcadığım paraya mı yanayım, takıntılarına mı yanayım her şey dert ona mı yanayım, dinlenicez dedin kafa beyin kalmadı bende ona mı yanayım

Ben: Sen saunadayken kadınlar giriyor mu içeri?

Sarhan: ……..

Ben: Döverim Sarhan bak! Bak döverim!

 

Bizim tatillerimiz genelde böyle geçiyor. Hır gür…

 

Yine de hiç yoktan iyidir…