PAMUK PRENSES VE AVCI

PAMUK PRENSES VE AVCI

Prensesi nasıl bilirdik?

Bildiğimiz klasik hikâyelerin biraz “günümüzleştirilmesi” ve yeni teknoloji ile yeniden çekilmesi çok keyifli oluyor.

Bir değişiklik olmazsa 1 haziran 2012’de vizyona girecek; “Pamuk Prenses ve Avcı” (Snow White And The Huntsman) bildiğimiz klasik pamuk prenses filmini daha keyifli hâle getirmiş.

Peki Pamuk Prenses’i nasıl bilirdik?

Kafası pek basmayan, düz mantık, salaklık derecesinde iyi niyetli, besleme ruhlu (cücelerin evini temizlemek falan), silik… En büyük şanssızlığı çok güzel olması ki bu aynı zamanda tek ve en büyük özelliği… Ha evet, babasının kral olması dışında…

Trailer’ını izlediğim yeni Pamuk Prenses yine (mecburen sanırım) saf salak tarafını koruyor ve yine (günümüz gençliği anlayışına göre) çok güzel.

Ama sanki bu kez biraz daha ipleri eline alıyor, biraz daha mücadele ediyor, biraz daha kendi kaderini şekillendirmek için –buzdan bir kutuda yatıp beyaz atlı prensin öpmesini beklemek dışında- bir şeyler yapıyor.

Biraz daha becerikli ve ayakları yere basan bir Pamuk Prensesle karşı karşıyayız.

Prens yakışıklı değil, Pamuk Prenses’i kesmek üzere ormana götüren abi kesinlikle daha yakışıklı.

Kraliçe ise o kadar cool ki, boş boş ve ağzı açık bakmayı güzellik sanan Pamuk Prenses’in yenilmesini isterseniz hiç şaşmam. Kraliçeden “ateş çıkıyor”.

Yeni Pamuk Prenses, oğlum “assllaaaaa” dediği için (“kız filmi” kabul ediyor) sinemada izleyeceğimiz bir film olamayacak.

Ama sonradan internetten seyredeceğim kesin…

 

Filmin trailer’ını izlemek için tıklayın.