KISA KISA SIZLANMALAR

Kafam bir dünya, nefes almaya zaman bulamıyorum ve kronik sırt ağrılarım başladı yine… Kısa kısa farklı konularda sızlanacam sevgili okur, hazır mısın?

Yıllarca masa başında çalışmaktan tamam ama sanıyorum yoruldukça da kendimi öne doğru ikiye katlama eğiliminde olmalıyım ki bu kadar spor yapmaya, kendimi esnetmeye, yoga yapmaya… Yine sırtım ağrımaya başladı, offff. Artık kesin eminim. Yorulduğum zamanlarda migren gibi giriyor sırtıma bu ağrı. İşin feci kısmı bu ay komple çok yoğun bir program içindeyim, sürekli bir yerlere yetişmeye çalışmam lazım, telefonumdaki takvim noktalardan geçilmiyor ve bir de sırt ağrısı, şahane oldu.

Sen de zamanla yarışıyorsun dimi sevgili okur. Hepimiz aynı çemberin içindeyiz, öyle olmalıyız. Sen de sabahın garip bir saatinde evinin tam tersi istikamette olmak zorunda kalıyorsun ve çocuğa yetişmeye çalışıyorsun ve işini yetiştirmeye çalışıyorsun ve evin alışverişi ve teslim etmen gereken her ne ise (iş, proje, çeviri, ödev, neyle uğraşıyorsan) onu yetiştirmeye ve çocuğunu gitmesi gereken yerlere (spor, ders, müzik neyle uğraşıyorsa) yetiştirmeye çalışıyorsun ve ailene yetişmeye, arkadaşlarına yetişmeye ve iş görüşmelerine ve sosyal görüşmelere yetişmeye çalışıyorsun ve bakıyorsun dip boyan gelmiş ve kuaförde oturmaya zamanın yok, onu erteleyip veli toplantısına yetişiyorsun falan dimi… Sürekli koşuyorsun, saate bakıyorsun, park yeri arıyorsun ya da toplu taşımaya yetişmeye çalışıyorsun. Ben bugün benzin almaya zaman bulamadım, ışık yanıyor ve benzin için gir-çık yapacak 20 dakikam yoktu ve günlerden Pazar. Bu nasıl olabilir yahu? Sen de bu durumdasın dimi sevgili okur bir tek ben dolap beygiri gibi dönüyor olamam. Allah hepimize yardım etsin.

Dur olumlu bir şey söyleyeyim, Instagramda  Şevval Hanım’la ( @sarikazaklikizneokuyor)  bir yeniyıl çekilişi yapıp minnak bir yeniyıl hediyesi yollıycaz. Çekiliş Şevval hanımdan minnak hediye benden. Instagram’da beni kontrol et arada.

Yeni yılla birlikte sigarayı bırakıyorsun değil mi? Hala bırakmadıysan tabii… Sigara içmiyoruz, hafif yiyoruz, hareket ediyoruz. Sağlıklı yaşamaya ve sürünmeden ölmeye çalışıyoruz sevgili okur. Plan bu. Amaç kaliteli bir hayat yaşamak. Elden ayaktan düşmeden, kimseye muhtaç olmadan temiz temiz yaşayıp gitmek. Kimin ne olacağı belli değil tabii o ayrı ama riskleri azaltalım biz. Sigara çok fena, bundan kurtulmak zorundayız tamam mı?

Yeni yılda ağırlıklardan da kurtulalım. Hayır, kilo değil, insan ağırlığı. Seni yoran, yıpratan, inciten, sıkan, geren insanlardan kurtul yeni yılla birlikte. Zamanını bu insanlarla harcama. Bak en ihtiyacımız olan şey zaman, hayatı yetiştiricez diye ayaklarımız arkamıza vuruyor, öyleyse o değerli zamanımızı hakikaten hak eden insanlarla geçirelim. Canımızı sıkan, tadımızı kaçıran insanlarla zaman öldürmeyelim.

Sokak hayvanları sevgili okur. Artık her ne yapabiliyorsan, elinden ne geliyorsa, gücün neye yetiyorsa o. Ama senden rica ediyorum, lütfen sokak hayvanları için bir şeyler yap. Yuva yap, mama bırak, su bırak ama illa bir şey yap. Çünkü sen yapmazsan, ben yapmazsam başkası yapmayacak. Çünkü sen yaparsan, ben yaparsan “ama bu hayvanlar niye burda bıdı bıdı” yapan merhametsizlerin sesi daha az çıkacak. Çünkü bizim sayımız artacak. Sokak hayvanlarıyla ilgili desteğini istiyorum senden.

Satırlarıma burada son vermek zorundayım sevgili okur. Seni boş bırakmak istemedim bu Pazar ama yemeğe misafirim var, hazırlık yapmam lazım.

Sana bu hafta için tavsiyem bol bitki çayı ve müzik. Bu hafta da bunlarla rehabilite olalım.

Sıcak günler dilerim.

 

DÜZENLİ OLARAK KÖŞE YAZILARIMI TAKİP EDEBİLMEK VE YAZI ARŞİVİM İÇİN:

www.mehtaperel.com 

www.mehtaperel.wordpress.com

www.mehtaperelarsivyazilari.wordpress.com

Instagram:mehtaperel

Bu adreslere de eliniz alışsın, favorilerinize kaydedin hatta, siteler çöküyor, server’lar kapanıyor, yazılımlara bug giriyor, sonuçta internette yazdığımızdan adresler kapanabiliyor. Sonra aramayın nerde bu kadın diye, ben her pazartesi üstteki üç mehtap’lı adreste yazılarımı güncelliyorum)