KISA KISA GÜNDEM

Merhaba sevgili okur, Bu hafta seninle kısa kısa birkaç konudan bahsedelim bazen yaptığımız gibi. Ben sana havadis vereyim biraz.

Ben minik minik ders çalışmaya başladım tekrar. Psikologlar ve Psikiyatristler Derneğinin başlattığı eğitim programlarına katılıp orada ne var ne yok tek tek, sırayla toplamaya karar verdim. Niye? Çünkü ilginç geldi. Çünkü günümüz koşullarında akıl sağlığımızı koruyabilmek için biraz konuya hakim olmak lazım. Nasıl beden sağlığımız için doğru beslenmeyi öğreniyoruz… Onun gibi… Ayrıca bu kadar fuzuli gündem maddesi arasında boş olmayan şeylerle ilgilenmek zaten benim yapacağım bir şey olurdu. Bakın bu vesileyle oğlumun mütevaziliğini kimden aldığını da görmüş oluyorsunuz. Elbette benden…

+++

CNR Kitap fuarı başladı. Bu hafta boyunca da devam edecek. Ben 14 Mart Çarşamba saat 12:00’de, 7 numaralı salonda, Yitik Ülke Yayınları standında olacağım. Hafta içi olması sebebiyle iki saat kadar kalabileceğim bilginiz olsun efendim.

+++

Yeni kitabım tamamen bitti. Kapağı da tamam, Pazar günü yayıncımla (Kadir Aydemir) konuştuğum esnada matbaadaydı. Çok heyecanlı gerçekten. Umarım aksiliksiz, güzel bir şekilde sizlere ulaşır. Umarım siz de beğenirsiniz, ben çok sevdim yazdığımı. İnsanın kendi kitabı için bunu demesi de bir tuhaf galiba ama cidden güzel yazdım bence. Bu kez bir miktar daha derin bir kitap oldu. Yine heyecanlı, yine neşeli diyaloglar var ama bir derinlik var bu kez ve bence çok yakıştı. Şimdilik adını, kapağını paylaşamıyorum ama matbaadan çıkar çıkmaz paylaşmak için de sabırsızlanıyorum.

+++

Vaktini nasıl değerlendiriyorsun sevgili okur? Güzel bir şeyler yapıyor musun? Spora, sanata zaman ayırıyor musun? Kendin için (paylaşma, gösterme derdi olmadan) sadece kendin için, kendinle bir şeyler yapıyor musun? Mesela masaj? Hamam? Cilt bakımı? Fotoğraf çekmeye uğraşmadan, filtre seçmeye çalışmadan, sadece kendini mutlu etmek için bir şeyler yapıyor musun? Bitki çayı, müzik, açık havada tek başına yürüyüş, bir kadeh şarap… Mutlaka kendine zaman ayır sevgili okur. Kimseyi dert etmeden, kimseyi peşine takmadan, kimseyle program yapmaya çalışmadan, sadece kendinle, kendin için zaman geçir. Kendini seven insanın kendisiyle kalmaktan daha büyük keyfi olamaz.

 

Biraz kendinle kal bu hafta sevgili okur, gör bak iyi gelecek.

 

Aklının, bedeninin, ruhunun dinlendiği güneşli bir hafta dilerim.