DİYANETİN İŞLERİ MEVZUSU

Bu haftaya hepimizi dehşete düşüren “Diyanet İşleri Başkanlığı, fıkıh sitesi soru ve cevapları” mevzusuyla başlayalım mı?

 

Bilmeyenler için; birisi fıkıf sitesine babaların kız çocuklarını erotik bulmasının sakınca yaratıp yaratmayacağına dair bir soru soruyor, orada soruları cevaplamakla vazifeli ahlaksız “sakınca olmadığını” söylüyor. Konu bu ve hiç sürreal değil. Türkiye’de ki pedofil, ensest ve çocuk pornosu rakamlarını düşününce hiç de inanılmaz değil.

 

İnanılmaz olan, Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında (ki bu konuyu, soruyu ve cevabı reddeden , gerçek olmadığını söyleyen bir basın açıklaması yayınladılar) ensestin kabul görmesiydi.

 

Öncelikle:

 

İslamiyet’te böyle bir şey yok. Hiçbir dinde babalar ve çocuklarına dair böyle bir “hoşgörü” yok. Bu ateistlerde de yok. Yok arkadaşlar. Bazı şeyler asla ve katla kabul görmez ve bu onlardan biri.

 

Diyanet İşleri böyle bir şeyi mazur gösterecek bir açıklama yapmaz, yapamaz. Bu yaşandıysa orada çalışan ve o sitede soruları cevapla görevli bir sapığın o an iç dünyasının dışa vurmasıyla yaşanmış olabilir, yoksa ne Diyanet’in, ne İslam’ın ne bir başkasının böyle bir şeyi hoş görmesi söz konusu olamaz.

 

Diyanet İşleri bunu bize kabul etmese de,  –eğer bu gerçekse, orada çalışan biri “haram da sayılmaz” dediyse, orada bu kafada biri varsa- bu adamı işten çıkarmaları ve bu adamın çocuğu falan varsa diye de sosyal hizmetlere bu adamı şikayet etmeleri gerekir.

 

IP adresinden bu soruyu soran kimsenin (ki ekran görüntüleri sorunun eski tarihli olduğunu gösteriyor) yeri yurdu tespit edilip, sosyal hizmetler ve polis vasıtasıyla bu soruyu soranın çocuğunun durumu kontrol edilmelidir.

 

Diyanet İşleri “bize komple yaptılar, montaj, fetö, fotoşok” açıklarından ziyade bunun kabul görülemez ve affedilemez bir şey olduğunu, asla hiçbir babanın evladına, hiçbir yetişkinin bir çocuğa cinsel anlamla ya da şiddet içeren bir davranışla yaklaşamayacağını (ve onların anlayacağı dilde –o dil ne ise) yaklaşırlarsa cayır cayır yanacaklarını ısrarla, altını çizerek söylemesi gerekir.

 

Bu arada muhafazakar kesimin de bu durumu AKP hükümetine bir saldırı olarak alıp (dinle ilgili her ama her şeyi parti ve siyasilerle ilişkilendiriyorlar nedense) savunmaya geçmek yerine üstüne basa basa böyle bir şeyin kabul edilemez olduğunu İslam’ın güzellik ve iyilik dini olduğunu, çocuklarla böyle bir durumun sadece dinen değil, ahlaken de uygun bulunmadığını anlatması gerekir.

 

Fakat olan şu:

Halk ikiye bölündü, “oha” diyenler ve “bunu hükümeti düşürmek için uydurdunuz” diyenler.

 

Böyle sebze bir topluma dönüştük biz. En basit insani bir konuda dahi ortak paydada buluşamıyoruz. En elle tutulur, safların gayet net olduğu konularda dahi “sizzz bunu bize montajladınız” tadında herkes.

 

Ya bi durun!

 

Burada ilk yapılması gereken Diyanetin incilerini toplamak veya buradan bir siyasi partiye sıkıntı çıkar mı acaba diye endişe yaşamak veya buradan bir siyasi partiye sıkıntı yaratmaya çalışmak değil.

 

Ne ilgisi var!

 

İlk yapılması gereken bu olmuş-olmamış, soru sorulmuş sorulmamış, cevap verilmiş-verilmemiş bakmayıp…

 

EVVELA VE BU VESİLEYLE!

 

ENSEST VE PEDOFİL RAKAMLARI TAVAN YAPMIŞ GÜZEL YURDUMDA

 

BÖYLE BİR ŞEYİN AFFEDİLMEZ VE KABUL EDİLEMEZ OLDUĞUNU SÖYLEMEK GEREKİR.

 

HEPİMİZİN, BİR AĞIZDAN, HEP BİRLİKTE!

 

Dinimiz ne olursa olsun ya da olmasın, hangi partiye oy vermiş olursak olalım veya oy vermemiş olalım, konu bu değil.

 

Hep birlikte, babalar çocuklarından tahrik olamaz, yetişkinler çocuklarla yatamaz dememiz gerekir.

 

Bunu bile yapamıyoruz.

 

Bunu bile yapamıyoruz biz artık.

 

Bu bile politikleşebiliyor inanılmaz bir şekilde, bu derece delirdi herkes.

 

Bir ülke delirdi yav, inanılır gibi değil.

 

Bir taraf bu konularla birbirini öldürürken bir taraf Instagram’da neresini açıp paylaşacağını, nereye yatıp poz vereceğini bilemiyor.

 

Bir taraf ülkenin doğusunda kapanıp karakol’a dönüşen okulları, açılan hendekleri tartışıyor. Bir tarafta şehir merkezlerinde canlı bombalar patlıyor, sokaklarda her milletten birileri dileniyor…

 

 

Her şey oluyor, her şey yaşanıyor da ensest ya da pedofil nasıl politize edilebiliyor?

 

Herkes mi kafayı yedi?

 

N’oluyor?

 

Arkadaşlar n’oluyor????

 

Biz nasıl bu hale geldik?

 

Şu yaşananlara benim gibi dehşet içinde bakan ve tüm tuhaflıklarına rağmen bu anormallerin arasında RESMEN aklı selim kalmış olabilenlerimize,

 

aklımızı kaçırmadan tamamlayabileceğimiz bir hafta diliyorum.