SEN NE İZLİYORSUN SEVGİLİ OKUR?

Çok büyük bir hizmetle (bence) karşındayım sevgili okur. Sana izlenebilir, benim izlediğim ve hoşlandığım diziler listesi yaptım. Her şeyi biraraya toparlayabildim mi emin değilim. Muhakkak unuttuklarım, atladıklarım vardır ve illa “ay nasıl unuttum ya onu” diyeceğim bir zaman sonra ama… Şu an bir araya getirebildiğim son listeyi altta bulacaksın.

 

Aslında dizilerin konularını da yanlarına eklemiştim ancak yazı 12 sayfa gibi olunca aynen  sildim tahmin edersin. Onun yerine sizi dizilerin isimlerinin cazibesine göre google’da aratma olayıyla başbaşa bırakacağım. Zamanı olan bir kağıda bastırsın bu listeyi, 1) deyip aratmaya başlasın, konusu aklına yatanların trailer’ını izlesin ve “heh bu iyi gibi” dediğine başlasın.

 

Şu hizmeti yaptım ama bak hakkımı yeme. Yanına yıldız koyduklarım Atahan’la birlikte izlediklerimiz. Bir miktar daha az kanlı ve seksli yani.

 

Romantik olarak adlandırabileceğim tek dizi Grey’s Anatomy. O da dizileri bitirdiğim bir dönemde çaresizlikten başlayıp bitirdiklerimden ama gideri yok değil. Komedi dizileri var elbette. Çok tatlı ve asla eskimeyen diziler…

 

Bundan arta kalanlar yani cinayet, Atahan’la izlediklerimiz ve komedi olanlardan kalanlar… Biraz… Nasıl desem… Sert olabilir. Tabi bu senin sertlikten ne anladığın ve benimö ne anladığım ile ilgili. Ben öle bite bayıla, yeni bölüm geldi mi diye yoklaya yoklaya izledim sen manyak mısın diyebilir veya aynı şekilde eğlenebilirsin bilmiyorum. Bu sebeple -tekrar- konusunu kendin okuman ve trailer’ını izleyip ona göre karar vermen gerekiyor.

 

Şu satırları yazarken bile “başka ne vardı başka ne vardı” diye düşünüyorum, hiç sevmiyorum bir şeyler unutmayı ama çok dizi var, illa atlamışımdır.

 

Bu listeye göz attıktan ve bazılarının yıllarca ve sezonlarca sürdüğünü gördükten sonra şu kafanda daha çok netleşecek sevgili okur. Günün tamamını dizi izleyerek geçiremiyoruz haliyle. TV izlemeye zaman bulduğumda tercihim doğal olarak aşağıdaki listeden oluyor. Herhangi bir -nasıl desem- normal televizyon programını izlemediğimi, o insanları tanımadığımı söylediğimde şaşırmazsın artık diye umuyorum çünkü gerçekten… TA-NI-MI-YO-RUM o insanları. Çünkü hiç bir işlerini görmedim, izlemedim, benim izleme alanımda değilller.

 

Sen bir Black Mirror, Bir Penny Dreadful, bir de American Horror Story, bir Ray Donovan, bir Sherlock, Bir True Detective bi Larry David izle zaten, ben ne seviyorum, ne izliyorum, niye o insanları tanımıyorum neden yerli yapım hiç bir şey izleyemiyorum anlayacaksın. Hor gördüğümden değil bak. Tamamen zevklerle ilgili bir durum. Aynı dili konuşmuyoruz. Aynı evrende değiliz, dolayısıyla denk gelmiyoruz.

 

Hadi bakalım, iyi seyirler.

 

AMERICAN HORROR STORY

ARROW*

GRIMM

VIKINGS

SUPERNATURAL*

THE BIG BANG THEORY*

BREAKING BAD

CURB YOUR ENTHUSIASM

CSI MIAMI*

CONSTANTINE

COSMOS*

HEMLOCK GROVE

DAREDEVIL*

DEXTER

DR. WHO

ELEMENTARY*

ENTOURAGE

FRIENDS*

HANNIBAL

HAWAII FIVE -O*

HOUSE OF CARDS

HOMELAND

HOUSE M.D*

GAME OF THRONES

GLEE*

GREY’S ANATOMY

FRAISER

HOW I MET YOUR MOTHER*

JESSICA JONES

LUCIFER

LUK CAGE

MODERN FAMILY

ORANGE IS THE NEW BLACK

PENNY DREADFUL

RAY DONOVAN

SEINFELD*

SHERLOCK (bbc)*

SMALLVILLE *

SEX AND THE CITY

SPARTACUS

SCRUBS

TEEN WOLF*

TERMINATOR: The Sarah Connor Chronicles*

THE FLASH*

TRUE BLOOD

THE LAST SHIP*

THE WALKING DEAD*

THE X FILES

THE OFFICE

TRUE DETECTIVE

BLACK MIRROR

UNDER THE DOME*

WEEDS

WILL AND GRACE

30 ROCK