OY VERMEDİYSEN ÇEKTİR GİT!

Ben bu satırları yazarken sevgili, okur daha seçim sonuçları belli olmadı. Hala ne olduğu belli değil, ben seninle genel ruh halimi ve fikrimi paylaşıcam şimdi.

 

Her seçimin bir tarafı var. O tarafı tutanı, bu tarafı tutanı… Bir de asalaklar var… Habire laf üretip bir halta yaramayanı.

 

Oy vermeyenleri kastediyorum evet.

 

En gıcık olduklarım oy vermeyip laf üretenler.

 

Bir taraf olanlar –bu taraf ne taraf olursa olsun-, sev sevme, onayla onaylama, sonuçta bir fikrin arkasında duruyor, peşinden gidiyor… Bir mücadele veriyor kendi dünyasında, kendi yaşam ve işletim sistemi içinde ….

 

Peki, bu asalaklar? Bunlar ne yapıyor?

 

Ancak laf üretiyor, boşa benzin yakıyor bunlar.

 

Sonuç ne çıkarsa çıksın, benim kalbimden geçen ya da endişe ettiğim fark etmez, sonuç ne çıkarsa çıksın oy vermeyenin ne sevinmeye ne yerinmeye hakkı YOK!

 

Oy vermeyen adam konuşmayacak, az laf üretecek, utanacak biraz.

 

İnsanlar canını dişine takıp hem oy veriyor, hem verdiği oya sahip çıkıyor, hem sandık güvenliğiyle uğraşıyor, hem tutanak tutuyor, hem açık oy kullananları ihbar ediyor, hem usulsüzlüklere mani olmaya çalışıp hem bazı bölgelerde yaşanan sinir bozucu davranışlarına rağmen sandıkları bekliyorlar. Her seçim böyle. Bu seçimde de böyle.

 

Olur olmaz kararlar, uygulamalar çıkıyor, YSK mühürsüz oylar da sayılır diyor, itirazlar ediliyor, tutanaklar tutuluyor… Her seçim böyle bu seçim de böyle…

 

Tespit edilen usulsüzlükler telefonla çekiliyor, başvurular yapılıyor, insanlar çuvalların üstüne yatıyor. Her seçim Böyle bu seçimde de böyle.

 

Ağzı en çok laf yapanlar da hiçbir şey yapmayanlar. Her seçimde böyle. Bu seçimde de böyle.

 

Oy vermemenin özrü yok.

 

Bunu sadece yurt içinde yaşayanlar için değil yurt dışında yaşayıp bize ne yapmamız gerektiği konusunda sürekli sosyal medyadan fikir buyuran arkadaşlar içinde söylüyorum. Bakın isteyen -hatta kostüm falan giyip- gidiyor, dünyanın neresinde olursa olsun oyunu veriyor.

 

Dünyanın neresinde olduğun, ne yaptığın özür değil. Oy vereceksin arkadaş madem çok ilgilisin bizim iç işlerimizle.

 

Ha vermedin mi? Keseceksin sesini bir zahmet. Götünü çıkaramadıysan evinden yüksek fikirlerini kendine saklayacaksın, az ayıbını bileceksin.

 

Hiçbir şey yapmadan oturduğun yerden fışkırttığın sonuçsuz yorumlarınla bizim zamanımızı almayacaksın.

 

Seçim sonucu henüz belli değil. İlerleyen saatlerde belli olacak.

 

Sonuçtan OY VERMEYEN ne yerinmeye ne sevinmeye yeltenmeyecek!

 

Dahilin olmayan mevzulara yorum yapmayı bırakacaksın artık!

 

Karnını kaşıya kaşıya, içe sıça fikir üretip uygulamaya gelince bir halta yaramayan herkesten çok sıkıldım.

 

Çekilin kalabalık etmeyin artık…

 

Bir işe yaramıyorsunuz işte, lazım olduğunuzda yoksunuz.

 

Çektirin gidin!