KOCA ÖVÜCÜLER

Ve instagram hesapları

Daha önce yaşadığım tecrübeleri göz önüne alarak sosyal medyada linç edilmemek için daha akil yazılar kaleme alacağımı düşünüyor olabilirsin sevgili okur. Kısmen de haklısın. İnsanların poposunu sunma hakkına karışmıyorum artık. Kimsenin ahlak polisi, zabıta memuru değilim. Dersimi aldım. Bir yazar kardeşiniz olarak gözlemimi aktarıyor, yorumu size bırakıyorum… Evet…

 

Bu girizgahtan sonra konuya girelim mi? Hadi!

 

Bu hafta sık karşılaştığım bir kadın modeli oldu. Bunlara kısaca “koca övücüler” diyebiliriz. Böyle ateş bükücü, su kıvırıcı gibi bir şey (Avatar’ı izlemiyorduysan bu şakadan hiç anlamadın, burayı geç sevgili okur.) Bu model geliyor, masaya oturuyor ve bir vesileyle başlıyor kocasını övmeye. Övsün… Ne ala değil mi kocasından memnun bir vatandaş… Nefis… De… Sıkıntı şöyle, sen ne diyeceğini bilemiyorsun….

 

Yani karşında bir kadın ağzının dolusuyla, ballandıra ballandıra kocasını anlatıyor…..

 

Ne diyecen?

 

Şıklara bakalım:

 

“Hakikaten olağanüstü harika bir adam. Katılıyorum, aynı senin gibi düşünüyorum!”

“Atıyosun arkadaş! Gördüm senin kocanı, fiyonk makarna gibi bişi”

“Yemin et! Ama çok şanslısın! Bir tur verir misin?”

 

Ne diyecen, ne, ne, NE???

 

Hiç bir şey demeden yüzünde çaresiz bir gülümsemeyle kocası hakkındaki tiradı bitirmesini bekliyorsun ama biliyorsun ki hiçbir şey demediğin için de fena halde kıskandığını düşünüyor.

 

Ben bir kadının bu şekilde üstüme boşalmasından hiç hazetmiyorum sevgili okur. Gelip böyle beni ensemden kıskıvrak yakalayıp saçma sapan konuşmaya başladığında ben çok fena bir şey dememek için hiçbir şey dememeyi tercih ediyorsam buradan kendine bir zafer çıkarmamalı.

 

Bana ilginç gelen bir başka husus daha var. Malum bir instagram hesabı açtım ve hobilerimle ilgileniyorum. Enteresan görüntülerle de karşılaşıyorum. Mesela “keşfet” diye bir buton var. Buna basınca ya memlekette ne kadar porno yıldızı varsa “ülkende çok popüler” diye öneriyor ya (yoga-vb takip ettiğim için) aha bu da var diye önüme çeşitli fotoğraflar atıyor.

 

Şimdi bu fotoğrafların büyük kısmında bir takım kadınlar spor hocalarıyla baya….. Samimi?

 

Uzun süren zorlu çalışmalardan sonra hayli…… Yakın?

 

Böyle altalta üst üste şınav çekmeler, adamı üstüne çıkarıp mekik çekmeler,  beline sarılıp selfie çekmeler….

 

Şimdi eski ben olsam sorardım;

 

“Ulan hepiniz kocanızdan bu kadar memnunsunuz da bu spor hocalarının çilesi nedir vicdansızlar! Selülitlerinizi adamlara vura vura mı eritiyonuz?”…. Diye…. Ama hayır…

 

Çünkü Türk kadınının alma verme hakkına karışmayacağım. Benim işim değil, köşeler babalarımızın malı değil ve sonrasında birkaç tanesi hariç neredeyse ülkenin tüm sözlükleri bana savaş açıyor, “sana ne” diyor.

 

Ve bu benim için çok mühim. Evet… Bu sebeple sormuyorum

 

Bu soruların tamamını kendime saklıyor, size bir gözlemimi aktarıyor ve yorumu yüce kamuoyuna bırakıyorum.

 

Bu arada not: Instagram dedim diye bana arkadaşlık yollama sevgili okur. Bu hesaptan bana takipçi gelsin diye bahsetmedim aksine tüm hesaplarımı  kapalı tutuyorum.

Çünkü kocam kızıyor….

Çünkü benim kocam karısına düşkün olağanüstü bir adamdır….

Tamam mı?