KISA KISA

Başlık atmayı sevmiyorum

İyi haftalar sevgili okur. Bu haftaki yazımda seninle olan bitene genel bakış yapacagız.

 

Hadi başlayalım;

 

Sevgili arkadaşım Figen Alaçam geri yeni bir oluşumla ilgileniyor. Belki senin de ilgini çeker, faydalanmak istersin. Şöyle bir şey;

“Türkiye’nin İlk Kadın Kariyer Sitesi

Ev ekonomisine katkıda bulunmak ve kendi ayakları üzerinde durmak isteyen fakat evdeki düzenlerini de bozmak istemeyen kadınlara özel çalışma fırsatları sunan www.pembekariyer.com açıldı.

Ev hanımları, girişimci kadınlar ve anneler; eğitim, deneyim ve yetenekleri doğrultusunda açılan birçok kategoride kendilerine özel iş fırsatlarını yakalayabilecekler.

Sistem; yetenekleri, bilgileri, eğitimleri ve deneyimleri doğrultusunda evden çalışmak isteyen kadınların; iş aramak için www.pembekariyer.com a üye olarak ilan bırakmasıyla başlıyor. İşverenler aradıkları donanıma uygun olan ilanlar arasından seçim yaparak üyelere ulaşıyor. ”

 

***

 

Yol bulmak konusunda sıkıntı yaşıyorsan ve akıllı telefon kullanıyorsan, deneme yanılma yoluyla en iyi navigasyon aplikasyonunu buldum. Adı SYGIC. Telefonuna bu isimle indirebileceğin bu yol bulma elemanı 3 boyutlu, sürekli güncellendiği için açılan yeni yollar ve kestirmeler noktasında çok başarılı, renkli, hızlı, etkili. 1 hafta ücretsiz deneyip beğenirsen 100 L. kadar bir ödeme ile toptan satın alabiliyorsun. Bu tip uygulamalarda konuşan robotik sesli ruhsuz kadın can sıkıcı olabilirken bu spesifik uygulamadaki kiz çok tatlı konuşuyor ( bu ne demekse).

 

***

 

Sen de haberleri twitter üzerinden takip edenlere katıldıysan ve tarafsız haber bulmakta zorlanıyorsan yeni başlayan (ya da benim yeni keşfettiğim) DİKEN (diken.com.tr) hoş. Tavsiye edebilirim.

 

***

 

Eğer hala bir Pinterest hesabın yoksa açmak için doğru zaman. Makyaj, moda, yemek tarifleri, kendin yap projeleri, dekorasyon, ilgini çeken her ne varsa bulabiliyorsun. Sürekli kapatılmakla tehdit edilmediği için de gerilmeden kullanabiliyorsun. Arada gündemden kaçıp kafa dağıtmak için müthiş bir alan.

 

***

2014-1015 güneş gözlüğü modası

 

***

 

2014-2015 mayo ve bikini modası

 

 

 

Bak bir kalemde kaç farklı içerik sundum sevgili dostum. Şeker bir insanım ben.

 

Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hafta diliyorum.