ERKEKLER ÇOK İLGİNÇLER

ERKEKLER ÇOK İLGİNÇLER

Ve eğlenceli?

Erkeklerin çok saf-masum ve komik bir tarafı var. Kaç yaşında olurlarsa ve ne kadar zeki olurlarsa olsunlar, o taraflarını kaybedemiyorlar. Hani küçük bir oğlanken bir top fazla dondurma için annelerinin gözünün içine bakan halleri var ya… İşte bazen büyüdüklerinde de o bakışı görüyorsunuz gözlerinde… Ve aslında ne kadar eğlenceli bir yaşam formu olduklarını hatırlıyorsunuz…

Bu ara hastalıklarım üst üste geldi. Grip, ateş, boğaz ağrısı, burun akıntısı… Uzun süredir kronik sırt ağrıları çekiyorum, ki bu bilgisayar başında çalışan herkesin derdi. Sağ kolum çok ağrıyor, yaklaşık bir aydır sağ kolumu yarım kapasite kullanabiliyorum. En son boynum komple tutuldu. Yani şöyle, ensem tutuldu benim, olabiliyormuş böyle bir şey…. Sabit kalıyorsunuz enseniz tutulunca, boynunuz ne sağa ne sola dönüyor. Delirmişlik derecesinde titiz bir insan olduğum için, güneşli havaları çok sevmeme rağmen, beni terleten sıcaklarla da meselem var. Neredeyse nefes almadan durmak istiyorum terlememek için. Bir de rejim yapmaya çalışıyorum yani vücudumun ihtiyacı olandan az kalori (yakıt) alıyorum, ki marş zor basıyor demek bu…

Tüm bunları üst üste koyunca durum belli değil mi? Libido yerlerde belli ki…

Sarhan: Bak bişi söyliycem sana ama çok bilimsel bir tespit bu. Bunu tüm bilim ve tıp dünyası kabul ediyor, doğanın bir gerçeği yani…

Ben: ?????

Sarhan: Doğa canlı olan tüm organizmaları, eğer bölünme ya da çoğalma ihtimali varsa besliyor ve koruyor. Eğer çoğalıp üreyecekse, doğa için bir anlamın var ve doğa seni yeniliyor, yoksa yaşam için bir anlamın yok.

Ben: Hı????

Sarhan: Şimdi bak burayı iyi anlaman çok önemli. Vücudun içinde bir sistem var. Bu sistem seni ayakta, enerjik ve sağlıklı tutuyor çünkü sen hayatta olasın ki hayat vereceksin. Sen üreyeceksin ki vücut seni tamir etsin, “Bu bana lazım” desin. Senin benimle sık sık ve düzenli seks yapman gerekiyor. Böylece, vücudun “Aaa bak yeni bir yaşam formu gelecek” diye heyecan yapacak. Vücut, sen hamile kalırsan diye hazırlanmaya başlayacak. Damarlarındaki kan daha hızlı akacak. Organların yenilenecek, andrenalin artacak, hormonlar yeni bir yaşam oluşturacak şekilde değişime uğrayacak. Çünkü sen seviştiğinde, vücudun sen hamile kalacaksın gibi düşünüyor ve bir bebeğe hayat verecek şekilde ekstra üretime geçiyor. Ama bebek doğmuyorsa, bu ekstra üretilen her şey, kolojen, endorfin, e vitaminleri, a vitaminleri, kalsiyum her şey sana kalıyor ve vücudun daha genç ve dinç oluyor. Şimdi, “Ensem tutuk, boğazım ağrıyor, sıcak” demesen ve ben her istediğimde benimle birlikte olsan ne ağrın kalır ne sızın kalır, ne ensen tutulur ne ateşin çıkar. Hiçbir şeyin kalmaz.

Ben: ………..

Sarhan: Bütün bilim adamları söylüyor bunu! Bilimsel bir gerçek bu! Aç Discovery Magazin’i oku! Eğer üremeyeceksen doğa için useless’sın (işe yaramaz). Seni yenilemeye gerek yok o zaman. Oysa senin, üreyecekmiş gibi simülasyon yapmak lazım sık sık.

Ben: Yani sen, her istediğinde ben verirsem, hem bademciklerim düzelecek hem kolum ağrımayacak ve artı hep genç kalıcam öyle mi?

Sarhan: Aynen!

Ben: Sana faydası ne bu durumun?

Sarhan: Bana bir faydası yok ama ben senin sağlığın için kendimi feda etmeye hazırım.

Ben: ………

Sarhan: Çünkü evlilik böyle bir şeydir. İyi günde ve kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, ölüm bizi ayırana dek…..

Ben: Adamlar, kadınları dütecek? Bu mudur?

Sarhan: Ha?

Ben: Gözlerim yaşardı inan. Yani nasıl duygulandım, şu karşılıksız kendini feda etme formülün karşısında anlatamam bebeğim.

Erkekler gerçekten çocuk gibiler. Kaç yaşına gelirlerse gelsinler hep biraz çocuk kalıyorlar. Ne iş yaparlarsa yapsınlar, nerelerde okurlarsa okusunlar, kim olurlarsa olsunlar ortak bir noktaları var.

Bir yelkenliye benziyorlar.

Rüzgara göre pozisyon alıyorlar, yorucu ama eğlenceliler. Uzaktan olduklarından daha iyi görünüyorlar. İyi bakarsanız uzun süre kullanabiliyorsunuz.

Bir, “direkleri” var.

Bütün yelkenlerini o “direkten” yönetiyorsunuz.