AKMAZ KOKMAZ YAZ MAKYAJI

Denendi ve onaylandı

Merhaba sevgili okur hemen konuya giriyorum.

 

Yaz geldi diye yüzümüzü gözümüzü salmaya gerek yok. Malum teknoloji ilerledi ve bazı makyaj ürünleri sıcak – su falan etkilenmeden yüzde kalabiliyor. Bazıları da bu iddiayla piyasaya çıkıyor ama tırt!

 

Bendeniz makyaj olayına fena sardırdığım için akmayacağı, yıvışmayacağı ve kalıcı olduğu iddiasındaki pek çok ürünü denedim (hiç bir tanesi hediye değil, kendi paramla alıyorum).

 

Tamamen kendi deneme ve tecrübelerimden yola çıkarak en sağlam (bana alerji yapmayan) ve hafif yaz makyajı ürünlerini aşağıda sizlerle paylaşayım dedim. Umarım işinize yarar.

 

Yazın baz kullanmak gereksiz parlamaları önlemek ve makyajın kalıcığını desteklemek için iyi bir yöntem. Alttaki baz gayet başarılı. Bunu tüm surata boca etmiyor ince bir tabaka halinde parlama olan bölgelere sürüyoruz.

 

Bunun ardından hem yüzdeki renk farlılıklarını düzenlemek hem de allığın tutunacağı ortamı sağlamak maksadıyla ince bir kat fondoten iyi gidiyor. Bunun için en iyi ürün altta resmini göreceğiniz ürün (mac face and body) . İncecik, kendi cildiniz gibi, her renkte bulmak mümkün, boyun ve dekoltenize sürdüğünüzde kıyafetlerinize bulaşmıyor. Ürün o kadar inceki hare hare olmadan dağıtmak bir mesele. Bunun için en iyi 2 yöntem parmaklar ve alttaki fondoten fırçası. Ya parmaklarınızla nemlendirici sürer gibi sürün ya real tech. expert face brush ile dağıtın ki cilt gibi olsun.

 

Şimdi cildin kurumasını ve oturmasını bekliyoruz (5 dk.)

 

Göze baz olarak mac paint pot kullanalım (ki gözü her kırptığımızda yağlı yağlı çizgili bir göz kapağı oluşmasın) (Soldaki). Sonra far olarak hafif bir kat maybelinne color tatoo sürelim (çıkmıyor arkadaş).

 

 

Göz kalemi olarak mac akmaz kokmaz kalem fena değil. Akmıyor cidden. Benim gözlerim meseleli olduğu için çeşitli göz kalemleri deneyemiyorum. MAC’in kalemleri bana alerji yapmadığı için bunu kulanabiliyorum sadece. Max Factor akmaz su geçirmez rimel ise hakikaten ne diyosa onu yapıyor. Öyleki çıkarmak bir mesele hatta.

 

 

Surat kurudu. Şimdi yapmamız gereken yüzümüze sabitleyici şefaf pudra sürmek. Böylece kullanacağımız allık dalga dalga olmayacak. Hem MAC hem Make Up Forever çok iyi bu konuda (üstte). Suratı hafifce pudraladıktan sonra cilt tonumuza uygun bir bronzerla hafifce gölgeleri yapıyoruz (alın kenarları, yanak boşlukları, çene altı) (altta). (Allık opsiyonel. Sürecekseniz şimdi şu aşamada sürüyorsunuz)

 

Dudaklarınızın etrafını ve içini dudak tonunuza yakın tonlarda suya dayanıklı bir dudak kalemiyle boyayın. Make Up Forever Aqua serisindeki, dudak kalemleri ciddi dayanıklı. Bunla bir baz oluşturun üstüne ne istiyorsanız sürersiniz.

 

Şimdi göz kapaklarınızın üzerine (alerji ihtimaline karşı) yuvarlak makyaj temizleme pamuklarından koyun ve tüm yüzünüze bu ürünü sıkın. Hem makyajınızın daha fazla dayanacak hem de yüzünüzdeki pudra pudra görüntü gidecek ve tüm makyaj cildinizin bir parçası gibi duracak.

 

Ben bu sıralama ve uygulamayı gayet memnun kullanıyorum.

 

Yaz kış dinlemem makyajımı yaparım arkadaş!

 

Mutlu, keyifli, sağlıklı, huzurlu, neşeli ve bakımlı bir hafta dilerim.