“GELMEYEN” VEDA YAZISI!

Yazar olmayı matah bir iş zannedenler var. İyi para, sevenler, övenler, bayılanlar, nefret etse de takip edenler, stüdyoda yapılan fotoğraf çekimleri, yorum vermeler…

Böyle yazınca bana bile iyi iş gibi geldi ama durum böyle değil ne yazık ki…  Bazıları –yazar olmadığı halde- işin tadını çıkarıyor evet ama ekranın diğer tarafında başka türlü yaşanıyor aslında hayatlar…

Bunu da benden daha iyi anlatacak çok az yazar var…

“Bir veda yazmadan gitti” diye gönül koyan okurlarıma “gitmedim buradayım” diyen “hoş geldiniz” yazısı bir veda ile başlamamalıydı ama yazarlık böyle bir şey işte ve ben böyle bir yazarım. Benim ne diyeceğimden daha önemli sizin gönlünüzün neye kırıldığı.

O halde alabilecek miyim gönlünüzü?

HOŞÇAKALIN…

Ben böyle bir kadın oldum işte. Çalıştığım her yerde, “okurla muhatap olma, yüz göz olma, cevap verme, yanıt yazma, şakalaşma, sana Mehtap diye hitap etmelerine izin verme” denmesine aldırmadım.

Bana;  “yazar gibi davran” dediler, “Cool dur biraz, bak hiç gördün mü Yılmaz Özdil’in okurlara cevap yazdığını ya da Perihan  Mağden’in? Neden sence? Mesafeli dur, uzak dur, hele okur için hiç kavga etme, satarlar adamı bunlar”.

Ben burnumun dikine giden bir kadınım. Hiç umursamadım.

“O insan bana zaman ayırmış, yazımı okumuş, tevazu gösterip bir de yorum yazmışsa, ben de zaman yaratıp cevap yazmalıyım”.

Yoksa bilmiyor muyum yazara yorum yazmanın aslında çok da hoşa gitmediğini, insanların bunu yapmaktan aslında hoşlanmadığını, o yüzden çoğu zaman takma isim kullandığını. Bunu yapıyorsa benim için, ben gelip o yorumun altına, kocaman harflerle MEHTAP EREL yazıp, o okuru cevaplamalıyım. Elinden tutup orada yalnız bırakmamalı, “hayran” durumuna düşürmemeli,“ bak ben de buradayım ve biz sohbet ediyoruz” rahatlığını vermeliyim.

Benim okurum kıymetlidir, kimselere benzemez, o bana geldiyse ben de ona gitmeliyim.

Yazarsan eğer “okuru” facebook sayfana almamalısın. Ya hayran sayfası açıp orada “biriktirmeli” ama asla kişisel sayfana sokmamalısın. Sistem yazarla okuru uzak tutmaya dayalı. Çünkü yazar giderse okur da gider. O yüzden sistem arada mesafe olsun ister.

Yazar bensem buna da kulak asmam. Sayfama kabul etmem için tek “kıstasım” kadın olması. Erkek okurlarımı içeri almama kocam kızıyor.

Benim okurum bana yakın olmalı. Akşam “Ne yemek var sizde?” diye sormalı, “nerdesin, sesin çıkmıyor?” diye kafa tutmalı, ben bir şeye kafa tutuyorsam “tükürseydin!” diye akıl vermeli. Benimle omuz omuza durmalı.

Çünkü benim okurum kıymetli.

Kurumsal yerlerde okurların hangi sosyal paylaşım platformlarında seninle olması hangilerinde uzak durması gerektiği de söylenir. Sistem böyle. Ben asla aldıran bir kadın olmadım. Bir akşam, çok kızdım, içlerinde çok sevdiğim arkadaşlarım olduğu halde, birlikte çalıştığım herkesi sayfamdan çıkarttım. “Madem” dedim “ben sadece yakınlarımı tutmalıyım burada, okurlarım benim en yakınlarım”.

Benim teyzemin oğluyla,  annemin halasının kızıyla, 21 senelik arkadaşım ve kocasıyla, kocamın teyzesinin oğluyla,  aynı yerdedir benim okurum. Ben yazarım altına kuzenim gülen surat yapar daha yüzünü görmediğim ama arkadaş olduğum okurum gelir arıza çıkarır, şakalaşırız.

Okurum kıymetlidir benim.

Çok okunmak iyidir bir yazar için ama ben daha faydasını görmedim. Bana deli gibi yorum gelir yıllardır. Ben bir yazı yazarım ve benim okurum sahiplenir beni, “neden böyle” der, mektup yazar bir yerlere, müdahale eder. Benim okurum hiç yüzünü görmediği beni, evinden biri gibi hisseder. O zaman da “sistem” ya “akrabaları yazıyor” diye üzer beni ya “kendi yazmış bunu” diye. Bu yüzden hiç tutunamadım.

Çok okunmak iyidir bir yazar için ama ben daha faydasını görmedim. Ben çok okunurum ama bu bilinmesin diye yapılmayan kalmaz. Önce sayfamdan okunma oranları kalkar, yine olmazsa alt sayfalara atılırım. Para getirecek kadar çok okunmalı ama “herkesten çok” okunmamalıyım.

Ben esenekli, sinirli, yazıları konusunda taviz vermeyen bir yazarım. Bana ters gelen, sevmediğim bir şey varsa bunu söylerim. Her zaman da hoş karşılanmam sonuçta sistem maaş öder, sigortanı öder, çocuğunun okul parası o maaştan gelmektedir.

Çocuğumun okul taksiti o sistemden gelmektedir ve birkaç yazımı okuyan oğlumun benim için nasıl deli bir sevgi olduğunu bilir.

Oğlum kıymetlidir ama onurum daha kıymetlidir. Ben böyle bir kadın, böyle bir yazarım. İnandığım şeyin arkasında durmalıyım ama bunu rezalet çıkarmadan yapmalıyım.

Benim oğlum kıymetlidir. Benim okurum kıymetlidir.

Ve ben gün gelir, onurum için oğlumun okul taksitini düşünmeden…

Ve okuruma bir veda dahi etmeden…

Giderim….

Taksitleri, borçları, özel sağlık sigortasını, o “markanın” yazarı olmayı elimin tersiyle itip….

“Yerim sizin paranızı” deyip…

Her bir yorumuna cevap yazdığım,

dört saatlik uykuyla bile olsam, yorumlara dönüp, atladığım var mı diye kontrol ettiğim…

Çok hakaret içerikli yorum yazdıysa ve yayınlanamadıysa diye köşe yazımın altında mail adresimi verip, “manyak mısın sen?” diye sorana da cevap yazan ben….

Yazdığı her maili cevapladığım okuruma veda edemeden….

Giderim…

“Benim okurum kıymetlidir” diye, maaş aldığı sistemin insan kaynakları koordinatörünü facebook sayfasından çıkarıp, okurunu tutan ben….

“Bu haksızlık, onlar olmaz, çünkü onlar burası için çalışıyor o zaman ben de katılayım yarışmaya, kimin şansı kalır?” diye gerçek okuru koruyan ben….

Okurumun adalet görmesi için, okuruma saygı duyduğum için, okurum bilmediği için, onlar için, kazanacağı ekmeğe rağmen kavga eden ben….

Bir veda yazmadan giderim.

Benim okurum kıymetlidir….

Ve ben bir veda edemeden gittim bu okura.

Bana gönül koyan olmuş “veda bile etmedi” diye…

Hoşçakalın…

Olsun varsın “neden gitti” diye sormayın.

Olsun benden değil başkalarından duyduklarınıza inanın.

Olsun, ben kocam bana “yeter artık” diye bağırdığı halde size cevap yetiştirmeye çalışmış olayım ama siz unutun bunları. Olsun varsın, ben sizin için, sizin onurunuz için, kendi onurum için, susmuş…

Ama gitmiş olayım.

Ve siz hiç umursamadan, “bu kadına ne oldu?” demeden gönül koyun bana.

Canınız sağolsun.

Benim okurum “sen yeter ki yaz” der yer açar bana…

“Sen bana kızmıştın ama hala yazı yazıyorum ben, bir daha baksana, beğenecek misin?” diye gelir bir “veda” yazmadığım halde.

Benim okurum “abla biz buradayız sıkma canını” der…

Benim okurum “Mehtap yaz sen. Sen nereye biz oraya” der…

Benim okurum, beni bilir. Beni satmaz. Delikanlıdır.

Bu yazının sonunda bir hediye ya da promosyon yok bilir…

Ama yine de son satırına kadar okur, yorumunu yazar, “öptüm yavrum” bile der ki büyük olasılıkla benden küçüktür.

Benim okurum kıymetlidir çünkü benim için buradadır…

Ben -onlar için- oğlumun okul taksidi nasıl ödeyeceğimi düşünürüm belki ama onlar da beni “tost makinesine” satmaz…

Bilirler ki kelimelerden fazlasını veremem ama gelir beni bulurlar.

Bu hafta google da en çok aranan isim ben oldum. Okurum beni bulamıyor. Çünkü arşivim yok ve o yüzden artık burası var.

O yüzden yeni yerime hoş geldiniz.

Ama..

Okurlarım bana gönül koymuş, bana “bir veda etmeden gitti demişler”.

Canları sağ olsun.

Kalan sağlar bana yeter…

Bana benim gibiler yeter…

“GELMEYEN” VEDA YAZISI!” için 130 yorum

 1. senden âlâ hediye mi olur kız?
  akşam akşam nasıl mutlu oldum seni bulduğuma. yazılarının içinde kaybolmuş gülüyorum. çok keyifli bir gece benim için. sen tatsız şeyler yaşamışsın, anladım. daha önce fark etmemişim, buna üzüldüm. ama her şeye rağmen yazıyorsun ya, burdasın ya, ne mutlu bana

 2. Mehtap Hanım var ya şu anda sizi bulduğuma o kadar mutlu oldum ki anlatamam

  Sizi ve tabii ki yazılarınızı çok özlemişim

  takibe devam

  Sevgilerimle….

 3. hoş geldin .. hoş geldim.. tam on gündür her yer de seni arıyorum H.A ya kaç kere yazdım hiç cevap alamadım . önce yıllık izinde dir dedim. sonra oğlana mı bir şey oldu acaba diye düşündüm. ya ben seni bayaa bayaa özledim merak ettim . Sonra dedim bu HA dan ayrıldı diye.. ozman buldum seni ve nasıl mutlu oldum anlatamam. sana zorla çanta aldırmaya çalışan ,belli markaları zorla bize empoze etmeye çalışan, mutlu, büyük evli,zengin, çok çocuklu bol dadılı yaşamazsak hayatımızın başarısız olduğunu düşündürmeye çalışılan, yapılan yorumlardan işine gelmeyenin yayınlanmadığı siteden ayrıldın yaa sen artık arkadaşım değil kardeşimsin benim.sen yaptıysan doğrudur. hiç gönül felan koymadık sana .. helal aferim bravo:))
  not: şimdi izninle on günün acısını çıkarmak bütün yazıları okumak istiyorum ..
  Tekrar hoş geldin ,hoş geldim.

 4. e bu kadar sivrilirsen olacağı budur Mehtap hanım..
  Valla şükür kavuşturana.. Ex sayfanda arıyorum seni ne zamandır ama ekşi sözlükte çıkıverdin karşıma..Ne yaptıysan, niye yaptıysan doğru olanı yapmışşsındır buna eminim..Daha önce hep okudum yazılarını ama hiç yazmadım.. Fırsat bu fırsat..
  Hoşgeldin.. Safalar getirdin tekrar gönlümüze..

 5. oh be nihayet işte budur ya bende nasıl aradım bu ismi günlerdir google'a mehtap erel yazıyorum 😀 ya merak ve huzursuzluk icindeydim inanki.. ama sükür kavuşturana cooooook cooook güzel günler sizinle olsun.
  Sevgiler Şükran

 6. Googleda arayıp buldum sizi nihayet. Nerede yazdığınız hiç mühim değil. Yete ki yazın. Oh be çok sevindim bulduğuma 🙂

 7. mehtap hanım çok şükür buldum sizi. kaç gündür eski siteye bakıp duruyorum sizinle ilgili tek bir kelime bile bulamayınca tuhaf bir durum olduğunu ve kesinlikle sizin oradan haklı bir şekilde ayrıldığınızı anlamıştım ama sizi herhangi bir yerde bulamamak beni üzmüştü. yine çok şükür buldum. ben veda yazısı yazmadınız diye gönül koymadım niye koyayım çok saçma sizin yerinizde olsam ben de yazmazdım. siz sonuçta okurlarınızı bırakmadınız ki görüldüğü üzere buluştuk işte. bu arada çok ayıp çok çocukça yaptıkları yani ne insan bir cümle de olsa bir not düşer yazarımız ayrılmıştır falan der. bence bu tavır sizin ne kadar önemli bir yazar olduğunuzu ve onların bu durumdan hiç hoşlanmadığını açıkça gösteriyor. ben o siteyi de sizi hürriyetteki yazılarınızdan sonra ararken bulmuştum zaten. siz yazmaya devam edin ben hep sizi severek okuyacağım. sanki çok sevdiğim bir arkadaşımı kaybetmiştim de tekrar buldum çok sevindim görüşmek üzere..

 8. ben biraz geç anlayabildim durumu, ama araştırmacı bir okur olarak goggle araştırmamda izini buldum 🙂
  boş ver herşeyi.Yeni siten hayırlı uğurlu olsun…ben seni nerede olursan bulup okurum:)
  kocaman sevgiler
  başak (uçakta karşılaşmıştık hani tatlı tatlı sarılmıştık)

 9. Ayrıldıgınız sitede yeni yazınız ne zaman cıkacak diye baya bekledim.Sitede isminizi ve yazılarınızı arattım sanki hepsi sır olmustu şaşılacak şey.Hiç yorum yazmadım size şimdiye kadar,yazılarınızı sesizce takip ettim okudum güldüm bravo dedim ne dobra bir kadın ne cesur ne deli dolu bir insan dedim ve zevkle takip ettim sizi. Ayrılmanız elbet doğal iş hayatı bu; anlaşamazsınız ters düşersiniz kii ben bu toz pembe siteye bu müthiş!!!! insanlara bu inanılmaz işbaglılıgına pek inanamıyordum ya:) ama bir açıklama bir küçük not düşülmeliydi o sitede .sanki siz orda hiç yazmadınız size hiç yorum yapılmadı tek kelime kalmamış .Sizi birtanecik oğlunuzu eşinizi sevgili kaynananızı merak ettikce sizi özledikce gelip burdan takip ederiz hiç sorun değil,detaylar övgüler alkışlar şaşalar yere göğe sığamamalar yormustu zaten beni oh böyle sakin sakinnn ben sevdim:)))))))))))Umarım sizin için iyi olur hersey yolunda devam eder hayatınız..

 10. yaklaşık 2 haftadır google altüst ettim sevgili mehtap erel, gece rüyalarıma girdi ya, başına birşey geldiğini bile düşündüm deli oldum, pınar reyhana ki artık samimiyetine hiç inanmıyorum mail attım seni sordum bir açıklama bile yapmadılar, bu bize saygısızlık çünkü ben o siteye senin okumak için giriyordum. terbiyesizliğin daniskası, ama sen daha dur ben onlara ne mailler yazacağım, ben senin kalbini biliyorum mehtapcım, evet hiç tanışmıyoruz ama ben senin kalbini biliyorum, polyannacılık oynayanlar değil bana senin gibi harbi yazar lazım, aradım taradımda nihayet bulabildim seni, iyiki varsın, hatta sen kendi başına da çok güzel işler yapabilirsin, ki bizler adımız gibi biliyoruz senin başarılarını ve senin başarılarından nasıl nemalandıklarını, canını sıkma sen biz heryerde izini arar buluruz. senin canın sağolsun sen yeterki bizi yazılarından mahrum bırakma, seni çok seviyoruz

 11. evet sevgili okurlarım okurlarım diyorum çünkü bu sitenin sahibi ve admim bile giremezken burada tekim ve demekki bu site artık benimmm :):)):): her türlü sorularınız cevaplıya bilirim davetleri istekleri kabul ederim yollayın artık bura benim özge faceye giremiyom diye bana eziyet etme 🙂

 12. Merhaba,
  Benim aklıma veda etmeden gitmiş diye bir düşünce hiç gelmedi. Ben veda edemeden gitmiş dedim ve sen sanki hiç varolmamışsın gibi silmişler herşeyi çok garip geldi bana.
  Üzme tatlı canını, can sağlığı olsun gerisi boş.
  Sevgilerimle

 13. Nihayet buldum seni, aslında tahmin etmiştim arşivine bile ulaşamadığımda…

  ne kadar doğru yazmışsın….
  "Sistem yazarla okuru uzak tutmaya dayalı. Çünkü yazar giderse okur da gider. O yüzden sistem arada mesafe olsun ister"

  eminin mail kutuları "MEHTAP EREL NEREDE, NEDEN YAZMIYOR " vb. sorularla dolup taşmıştır. ama onlar sistemin yazarları ya , aradaki mesafe bozulmasın diye cvp bile yazamıyorlardır…
  neyse seni burdan okumaya devam…. Emin ol okurlarından sana tam destek, e eşinde yanında.. hiiç sıkma canını… oğlunla evde olmanın keyfini çıkar:)

 14. Mehtap Hanım ,
  Ben de sizi bugün bulabildim çok şükür,ve çook mutluyum.
  Herşeyin hayırlısı olsun öptüm sizi

 15. MEHTAPCIIM NİHAYET BULDUM SENİ….SEN HİÇ ÜZÜLME TATLIIM BANİİM SEN NERDE YAZARSAN ORDAYIM BEN DE …YAZILARINA ÖYLE ALIŞTIKİ TERSİ DÜŞÜNÜLEMEZ BİLE SENİ ÇOK ÖPÜYORUUM….SEVGİLERİMLE

 16. Merhaba Mehtap hn, ilk kez bir kose yazarina yorum yaziyorum.cunku yazilarini takip ettigim ve okurken eglendigim tek yazar siz oldunuz.bazen o kadar komik yaziyordunuz ki gulmekten sandalyeden dustugum oldu:) kac gundur nette yazilarinizi ariyordum. Tatilde mi acaba dedim ama gitse haber verirdi diyordum;)cok sasirdim ve kizdim size yapilana. Hele arsivden silinmesi tamamen amator bir yonetim bicimi. O siteye sizin icin giriyordum ama bitti benim icin. Googledan aramak aklima gelince burada buldum sizi, cok sevindim. Bundan sonra yazilarinizi heyecanla okumaya devam;)

  1. canıöm benim 🙂 bitanem çok mutlu ettin beni gerçekten 🙂 iyiki varsın ne zaman istersen yaz tamam mı? çok öpüyorum

 17. sn.mehtap hn.

  emin olun sizin okurunuz siz nerede yazıyorsanız sizinle birlikte oraya gelir.Ki ben onlardan biriyim:)sizin köşe yazarlığı yapmadığınız bir yayın organını da ben okumam zaten.emin olun kaybettiğiniz hiç birşey yok,ama onların kaybettiği çok şey var…

 18. salı sabahları, sıcak çay ve mehtap erel yazısı ile yapılacak kısa bir keyif kaçamağı oldu benim için. yazını ve ismini göremeyince yaşanan hayal kırıklığı çok şükür ki sana ulaşınca uzun sürmedi. seni gerçekten anlayan insanların veda yazısına ihtiyacı olmadığını bilmeni isterim. korkutucu olmak istemem ama vedayı kabul edebilecek bir okur kitlen olduğunu sanmıyorum 🙂

  1. bitanem :)) çok iyi geldi sözlerin valla ilaç gibi 🙂 biliyorum aşkım

 19. ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINDA NEYE VEDA EDECEKSİN VE KİME???? SEN BİYERE GİTMİYORSUN NERDE YAZDIĞIN MÜHİM DEĞİL SENİN YAZMAN VE BİZİM OKUYUP YORUMLARIMIZI PAYLAŞABİLMEMİZ ÖNEMLİ VEDA ETMENİ İSTEYENLER SENİ TAKİP ETMEYİ DÜŞÜNMÜYOR GALİBA BEN VEDA FİLAN İSTEMİYORUM SENİN İÇİN HAYIRLISI OLSUN ÖPTÜM…

  1. benim için de öyle serapcım. önemli olan sizlerle birarada olmak benim içinde. başıma ne geldiyse hep bundn zaten 🙂 ve umurum değil 🙂 siz yetersiniz bana

 20. KENDİME ÖĞÜT

  Uslanma hiç hep deli kal

  Büyüme sakın çocuk kal

  Es deli deli böyle kal

  Son harmanında sevdanın

  Tüken toz toz savrula kal

  Suçüstü bulmalı ölüm

  Ölürken de sevdalı kal … Yazar : AZİZ NESİN

  Hep böyle kal,onlar kıymet bilmese de,uslanma hiç deli kal,es deli deli böyle kal..

 21. Merhaba mehtap hanım;

  Ben sizi malum site sayesinde tanıdım sevdim sürekli takip eder oldum.

  Bir bir baktım yoksunuz aradım taradım yok.o kurumun tüm site,blog her neyse hepsinde aradım yok.Malum sitenin genel yayın yönetmenine sizi sevdiğimi ve neden göremediğimi yazan bir e mail attım.cevap tabi ki gelmedi.

  En sonunda okurların buluştuğu sitede okurlara sordum iş değiştirdiğiniz söylendi.şaşırdım ama kızmadım sadece sitenin hiçbir açıklama yapmamasına şaşırdım.çok aradım sizi en sonunda buldum.google dan çok aradım bulamadım.hangi kurumda işe başladı diye düşünürken sizi facebook dan buldum.çekindim arkadaşlık talep edemedim.en sonun da buranın ve twitter ınızın linkini koymanız çok iyi olmuş.benim gibi sizi seven diğer insanlarda size ulaşabilirler.

  Bugün sanal ortamda bir şeye şahit oldum ve şaşırdım çok sevdiğim halde güvenilirliğinden şüphe ettim.Şimdi sizin yazınızı okuyunca daha iyi anladım yanılmadığımı.

  Size de burada bu açıklayıcı 'veda' aslında 'başlangıç' yazısını yazdığınız için teşekkür ederim.Bu sayade sizi yanlış anlayan okurlarınıza birgün doğruları görebilme imkanı vermiş oldunuz.Dilerim çok daha iyi yerlere gelirsiniz ve gönlünüzdeki gibi ve sizi siz olarak kabul eden bir kurumda çalışma imkanı bulur ve hakkettiğiniz yerlere gelirsiniz…

  1. benim sıkıntım beni yanlış anlayan okurdan ziyade, beni yanlış anlatmak üzere ekstra çaba sarfedenlerle. çantamı alıp gittiğim halde, başka yerde çalışmaya başladığım halde arkamdan komplo çevrilmesinde. sırf bir fincan kahvenin hatırı var diye "iş değişikliği yaptım ondan ayrıldım" yazdığım halde, aynı olgunluğu göremememde. yoksa ben yine de yazmazdım bu yazıyı. ilk gün yaptığım açıklamaya sadık kalır, daha iyi iş buldum istifa ettim der bırakırdım. ama daha önce defallarca söylediğim gibi -bilirler- sağ yanağıma vurana sol yanağımı çevirmem- bilirler. bile bile iftira atarlarsa olmaz. ben kavgadan kaçmam. bilirler…

 22. benden bıktınız bılıyorum ama bırsey daha dıyecegım bır programcı arkadasla gorustum sızın yazılarınızın tumunu bulabılecegını soyluyor onu sıkıştırıyorum haber vereyım dedım 🙂

  1. senden bıkmak olur mu bebeğim 🙂 asla olmaz, nasıl tatlısınız siz ya valla halk kahramanı gibi hissediyorum kendimi (Sarhan oh-ha dedi şuan bana) 🙂 okurum arşivim silindi diye yazılarımı bulmaya çalışıyor ya 🙂 ne büyük onur bu bir yazar için. şu iki kelimeyle beni nasıl mutlu ettin. bitanemsin

 23. @ Burcu:

  gerçekleri görebilen başkalarının da olduğunu bilmek güzel.. sevgiler

 24. Mehtap Hanım merhaba,

  Ben de sizin yazılarını uzun zamandır takip edip hiç yorum yapmayanlardanım ancak salı sabahı ve öğleden sonrası hep yazınızı bekledim, bakıyorum yazarlar kısmında da isim yok, direk google amca vasıtasıyla burayı buldum ve çok sevindim. herşeyin gönlünüzce olmasını ve hayırlı olmasını diliyorum. artık haftada bir günü beklemek yerine hergün buradayım 🙂 Sevgiler

  1. canı benim 🙂 çok sağol bitanem 🙂 herkes bulacak işallah. bana yorum yazmak için üye olanlara kendi yazılarının "yayına alındı" bilgisini gönderip benim arşivimi yüzü kızarmadan silenlerde utanacak 🙂

 25. Mehtap salı günü sabah bekliyorum mailime düşmesini "Mehtap Erel yeni yazısını yayınladı" diye, ama yok, çarşamba oldu yok, sayfaya bakıyorum sen orda olmamışsın sanki, noluyor kardeşim dedim, bir kere hiç profesyonelce değil tarzları,tavırları, ne olursa, ne yaşanırsa yaşansın senin nerede olduğunu, ne yapacağını ya da neden gittiğini kibarca kendi okurlarına ve sayende sayfalarına gelen okurlara bir açıklama borçları var, düşündüğüm kadar profesyonel değillermiş demekki.. Olsun ben seni google dan buldum ya, yeter bana senin blog arşivin..çok mutluyum..

  1. boşver bitanem 🙂 biz burdayız, herkes bulur yavaş yavaş. hem de promosyon dağıtmadığımı bile bile arar bulurlar 🙂 bana da öylesi lazım zaten 🙂 kocaman öpüyorum

 26. @ Pelin:

  Galiba ben de bu yüzden hiç yorum yapamadım. Mehtap hanım orada yazarken. Yazdıklarınız sanki içimin yankısı gibi geldi şu an.

 27. Merhaba,

  Öncelikle hayırlı uğurlu olsun; umarım öyle fırsatlar çıkar ki karşınıza "iyi ki" dersiniz tüm ailenizin adına..

  Müsaadenizle bir kaç gözlemimi aktarmak istiyorum. Gözünüzde çok büyüttünüz; gereğinden fazla değer verdiniz ve gerçekleri göz ardı ettiniz. Siz "O ödüller alıyor, ama değeri bilinmiyor" diye üzülürken başkaları haklıydı; ortada bilinecek bir değer yoktu

  Web sitesinin tüm gücünü kendi reklamını yapmak için kullanan..

  Sadece "abartılı derecede" olumlu yorumlara yer verilen..

  Zavallı bir çay promosyonunun, sütlacın bile davul zurnayla duyurulduğu..

  Sonradan görmenin en dibine vurulduğu, ay ben çok zenginim nanik, ay ben bildiğiniz olağanüstüyüm hahayt, ay bana herkes tapar oh olsun tadında yazıların yazıldığı..

  Dünyanın en süper evine, eşine, işine, dostuna, komşusuna, doktoruna, takısına, kütüphanesine şusuna busuna sahip olunduğunun her gün okurlara ve geçmişte kalan kişilere abarta abarta dayatıldığı..

  Kötünün iyi, ortanın süpermiş gibi ballandırıldığı..

  Son derece yapay, son derece “mış gibi” yapılan, son derece TRİBÜNLERE OYNANAN..

  Ama bundan rahatsız olmak ve gerçek olamayacağını idrak etmek yerine inanan, özenen, imrenen ve "ay evet haklısınız ne güzelsiniz ne muhteşemsiniz size tapıyorum" şeklinde yaklaşan okurlara sahip bir sitede.. Suni Harikalar Diyarında..

  Sizin gibi dosdoğru birinin ne işi olabilir ki? Birkaç aydır bekliyordum, “ne zaman restleşecekler ve Mehtap Erel ayrılacak” diye. Nisan sonuna kadar zaman tanımıştım; daha bile kısa sürdü.

  Her gün aynaya ve etiketlere bakıp “vay beee neydim ne oldum, neredeydim nerelere geldim” diyerek kendisini hayranlıkla süzen ve bu duyguları ile başkalarını uyuşturacak bir web sitesini yönetmesine izin verilen bir kurumda..

  Ancak bir tek yel değirmeni ve öğütülecek taneler olur. Ne ikinci bir değirmeni kaldırır sistem, ne de Don Kişot’u!

  Sevgiler

  1. bben bir haftadır hiç tanımadığım insanlardan gelen emaillere, yazılara, dilekçelere, isimlere bakıyorum da….. keşke daha önceden söylenseymiş de hiç yaşanmasaymış bunlar diyorum. çünkü anladım ki bende bir gerizekalılık var. bunu anladım ben

  2. nasıl aynı fikirdeyim sizinle , ellerinize sağlık . malum sitenin malum yöneticisinede bir kaç kelam lazım .. onuda ben yapayım derim .

 28. Merhaba Mehtap Hanım. Sizi çok uzun zamandır sessiz takip eden bir okurunuzum ben. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum tabiki ama 1 haftadır malum sayfada deli gibi aradım sizi. İmkan yok ayrılmamıştır diyorum hep kendime, sonra böyle bir yaza ulaşılamıyor yazısı cıktı karşıma. Ve bende sizi ''google'layan'' lardan oldum :). İyi ki olmuşum çünkü buldum sizi. Herşeyin hayırlısı olsun. Umarım böyle cok daha mutlu olursunuz. Umarım hakkettiğinizi yaşarsınız. Çünkü ne kadar aksi, biri ağzında biri boğazında dediğimiz gibi görünseniz de aslında cok temiz bir kalbiniz olduğunu düşünüyorum. Aksi halde bu kadar içinizden her geçen ortalıkta olmazdı. Biz sizi seviyoruz bulunduğunuz sitenin adını değil ki. Üzülmeyin o yüzden. Atahanın taksitleri de ödenir bir şekilde, siz de rahata kavuşursunuz en kısa zamanda. Bunu hakeden insanlardan olduğunuzu düşünüyorum ben.

  Her ne ise sebebi sizi en güzel yerlere taşısın inşallah.

  son olarak;

  Arar buluruzzz izini bilirsin zır deliyiz biz………..

  Seviyorum Seni, sakın üzülme emi

  1. benim okurum öyledir 🙂 deliii 🙂 yerim sizi ben ya 🙂 daha iyi olacak aşkım

 29. cidden dava açabilirmiyiz o kıt zekalara onlar bizim mehtabımızın yazıları bizim yazılarımızdı siteye girdim yazıların tamamı yok olmuş… nesrin

  huysuzzz54 yazmış:

  BİLİYOMUSUN DÜŞÜNÜP DÜŞÜNÜP SİNİRLENİYORUM ŞU ADINI BİİLE ANMAK İSTEMEDİĞİM ESKİ YAZILARINI YAYINLADIĞIN VE AYRILDIĞIN İÇİN ARDINDAN SANKİ HİÇ ORDA OLMAMIŞSIN GİBİ SENİ SİLMEYE ÇALIŞAN O AKLI KIT İNSANLARA BÖYLE BİR ÇALIŞMA ANLAYIŞI YOK YAAA TAMAM SEN AYRILDINDA SENİN YAZILARINI TAMAMEN SİLMEYE HAKLARI YOKTU BENCE VE OKURLARIN OKUMA ÖZGÜRLÜKLERİNİ ELLERİNDEN ALAMAZLAR VE BEN BUNUN İÇİN ONLARA DAVA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM OKUMA ÖZGÜRLÜĞÜMÜ KISITLADIKLARI ÖZEL HAYATA MÜDAHALE OLARAK AVUKATLA GÖRÜŞTÜM BİLE AZ ÖNCE TELEFONLA SENİN ARKANDA KOCAMAN BİR DAĞ OLUŞTURAN SENİ SEVEN YÜZÜNÜ GÖRMESEKTE YÜREKLERİ SENİNLE OLAN OKUYUCULARIN VAR ONLAR BUNU ÇOK HAFİFE ALMIŞ OLMALILAR SEVGİYLE BU ARADA BURAYA RUMUZLA KAYIT OLDUM AMA SEN BELKİ HATIRLARSIN SAKARYADAN ELÇİN EŞME SEVGİLER

 30. Sevgili Mehtap,bir haftadır internetten uzak olduğum için yokluğunuzu bu sabah gördüm,zannetmeyin ki siteye girdiğim halde yokluğunuzu hissetmedim.Benim o sayfayı sevme sebebim sizdiniz….Yazınızı'da ağlıyarak okudum:bizi her zaman kahkahalara boğan Mehtap bu sefer ağlattı,ama inanıyorum ki biz yine hep beraber bol,bol gülücez!!Bazı şeyleri anlamak için dahi olmak gerekmediği için,biz herşeyin farkındayız sıkmayın siz canınızı.HER son yeni bir başlangıçtır.Dlerim bu başlangıç sizin için özgürce kendinizi ifade edebileceğiniz bir platform olur:)))Güzel haberlerinizi bekliyoruz.Siz nereye,ben oraya….Sevgiyle kaluın!!!

  1. canım benim 🙂 daha iyi oldu böyle bir ferahlık geldi bakma 🙂

 31. valla ne diyecğimi bilemedim sasırdım sok oldum okurken sen kalbını ferah tut ablam sen nerde olursan ol bulur nokuruz seni sen bizi arkadstan öte gordun ve bizde senı hem yazar hem aile gibi gorduk senı sevıyoruz ablam hersey zamanla yoluna girer zaman herseyın ilacı bizimde ilacımız olacak seni seviyoruzzzz ablam

  1. canım benim 🙂 yazından tanıdım seni hemen 🙂 öpüyorum aşkım

 32. Ohh seni buldum hele şükür…Dün işyerinde 3 saat boyunca sitelerde aradım eski yazılarınızı okudum avundum.. Sitemler ayrıldığınız yeredir merak etmeyin. sizi ararken daha önce okumadığım yazılarınızı buldum ve cokkkk mutlu oldum… sen kendini hiç üzme sen nereye biz oraya bak arkanda kapı gibi eşin sarhan da var ve bizderde varız gerisi boşşşş…. Sistemi boşver 17 yıllık işimi bu sistem yüzünden bırakmış ben seni çok iyi anlıyorum… Seni çok seviyorum ve seviyoruz… Oğlunu, eşini, kayınvalideni, babanı, anneni ve diğer sayamadığım kişileri bize tanıştırdığın içinde çok teşekkür ederim…. Bu veda yazın bize başlangıç yazısı gibi oldu yuppiiii … Bizbizeyiz şimdi… Sen bize kendini yazılarınla dobra dobra kişiliğinle , bize verdiğin yanıtlarla sevdirdin hiç değişme hep böyle kal geride kalanlarada bir sözüm var kol kırılır yen içinde kalır … öptümmm kocaman nesrin takipçin…..

 33. Mehtap hanım, kaybeden siz değil onlar olmuş. Bilgi ve donanımınızla çok şeyler başarabileceğinize inanıyorum. Yazılarınızı burdan takip ederiz. Yazmaya devam 🙂

 34. OH be,sizi buldum ya, içim rahatladı!!!diyerek başlamak istiyorum söze.Sabah yokluğunuzu görünce öyle şok oldum ,öyle beynimden vurukdum ki alatamam .Meğer ben size bağımlıymışım'da haberim yokmuş;inanın sanki bir yakınımı kaybetmişçesine üzüldüm bu sabah.Nasıl oldu ,neden ayrıldınız bilmiyorum ,ama vardır bunda'da bir hayır ve daha iyi bir iş bulmanız için dua edicem.Siz benim gönlümde öyle güzel yere taht kurdunuz ,öyle bir yüce yerdesiniz ki, sizi bulamasaydım kahrolurdum-inanın abartmıyorum.Bazı şeylerin açıklaması zordur-işte buda öyle birşey,ruhsal açlığımı doyuruyordum sanki ben sizinle ve yıllardır tanıyormuşçasına benimsemişim.Samimiyetinize, içtenliğinize ve okurlarınıza vermiş olduğunuz değeri hissetmeseydim,şu an bu yazıyı yazıyo olmazdım.Heyecandan ellerim titriyor,sizi bulmanın sevincinden,devrik cümleler birbirini kovalıyor,ama ben biliyorum ki, siz bizi bu şekilde bağırınıza bastınız ve sevdiniz, tıpkı bizim sizi sevdiğimiz gibi-hata,sebeb,neden ve bahaneler aramadan(olduğumuz gibi kabul ettiniz).Şu an kendimi yeni birşey keşfetmişçesine mutlu hisseiyorum.Sakın hiç bir şey için üzülmeyin,DEYMEZZ!!Sizi çok ,ama çooook seviyorum!!

 35. Merhaba Mehtap,

  Ben seni "sessiz çoğunluk" olarak okur yorum yazmazdım pek. Bir haftadır göremedim, "acaba özel bir dosya üstünde mi çalışıyor" diye düşündüm. Bugün tüm yazarlar arasında seni göremeyince bir aratayım dedim ve tataam.

  Veda yazısız ayrılma genel olarak yazarın değil ilgili kurumun ayıbıdır. Canın sağolsun diyeceğim. Oradan takip ederdim, şimdi buradan takip ederim. Ne güzel demişsin "sen nereye biz oraya".

  Sevgiler,

  Esra

  1. ah bebeğim ciddi misin? hay allahım, olsun burdayız artık 🙂 biz önümüze bakalım boşver aşkım

Yorumlar kapalı.