“GELMEYEN” VEDA YAZISI!

Yazar olmayı matah bir iş zannedenler var. İyi para, sevenler, övenler, bayılanlar, nefret etse de takip edenler, stüdyoda yapılan fotoğraf çekimleri, yorum vermeler…

Böyle yazınca bana bile iyi iş gibi geldi ama durum böyle değil ne yazık ki…  Bazıları –yazar olmadığı halde- işin tadını çıkarıyor evet ama ekranın diğer tarafında başka türlü yaşanıyor aslında hayatlar…

Bunu da benden daha iyi anlatacak çok az yazar var…

“Bir veda yazmadan gitti” diye gönül koyan okurlarıma “gitmedim buradayım” diyen “hoş geldiniz” yazısı bir veda ile başlamamalıydı ama yazarlık böyle bir şey işte ve ben böyle bir yazarım. Benim ne diyeceğimden daha önemli sizin gönlünüzün neye kırıldığı.

O halde alabilecek miyim gönlünüzü?

HOŞÇAKALIN…

Ben böyle bir kadın oldum işte. Çalıştığım her yerde, “okurla muhatap olma, yüz göz olma, cevap verme, yanıt yazma, şakalaşma, sana Mehtap diye hitap etmelerine izin verme” denmesine aldırmadım.

Bana;  “yazar gibi davran” dediler, “Cool dur biraz, bak hiç gördün mü Yılmaz Özdil’in okurlara cevap yazdığını ya da Perihan  Mağden’in? Neden sence? Mesafeli dur, uzak dur, hele okur için hiç kavga etme, satarlar adamı bunlar”.

Ben burnumun dikine giden bir kadınım. Hiç umursamadım.

“O insan bana zaman ayırmış, yazımı okumuş, tevazu gösterip bir de yorum yazmışsa, ben de zaman yaratıp cevap yazmalıyım”.

Yoksa bilmiyor muyum yazara yorum yazmanın aslında çok da hoşa gitmediğini, insanların bunu yapmaktan aslında hoşlanmadığını, o yüzden çoğu zaman takma isim kullandığını. Bunu yapıyorsa benim için, ben gelip o yorumun altına, kocaman harflerle MEHTAP EREL yazıp, o okuru cevaplamalıyım. Elinden tutup orada yalnız bırakmamalı, “hayran” durumuna düşürmemeli,“ bak ben de buradayım ve biz sohbet ediyoruz” rahatlığını vermeliyim.

Benim okurum kıymetlidir, kimselere benzemez, o bana geldiyse ben de ona gitmeliyim.

Yazarsan eğer “okuru” facebook sayfana almamalısın. Ya hayran sayfası açıp orada “biriktirmeli” ama asla kişisel sayfana sokmamalısın. Sistem yazarla okuru uzak tutmaya dayalı. Çünkü yazar giderse okur da gider. O yüzden sistem arada mesafe olsun ister.

Yazar bensem buna da kulak asmam. Sayfama kabul etmem için tek “kıstasım” kadın olması. Erkek okurlarımı içeri almama kocam kızıyor.

Benim okurum bana yakın olmalı. Akşam “Ne yemek var sizde?” diye sormalı, “nerdesin, sesin çıkmıyor?” diye kafa tutmalı, ben bir şeye kafa tutuyorsam “tükürseydin!” diye akıl vermeli. Benimle omuz omuza durmalı.

Çünkü benim okurum kıymetli.

Kurumsal yerlerde okurların hangi sosyal paylaşım platformlarında seninle olması hangilerinde uzak durması gerektiği de söylenir. Sistem böyle. Ben asla aldıran bir kadın olmadım. Bir akşam, çok kızdım, içlerinde çok sevdiğim arkadaşlarım olduğu halde, birlikte çalıştığım herkesi sayfamdan çıkarttım. “Madem” dedim “ben sadece yakınlarımı tutmalıyım burada, okurlarım benim en yakınlarım”.

Benim teyzemin oğluyla,  annemin halasının kızıyla, 21 senelik arkadaşım ve kocasıyla, kocamın teyzesinin oğluyla,  aynı yerdedir benim okurum. Ben yazarım altına kuzenim gülen surat yapar daha yüzünü görmediğim ama arkadaş olduğum okurum gelir arıza çıkarır, şakalaşırız.

Okurum kıymetlidir benim.

Çok okunmak iyidir bir yazar için ama ben daha faydasını görmedim. Bana deli gibi yorum gelir yıllardır. Ben bir yazı yazarım ve benim okurum sahiplenir beni, “neden böyle” der, mektup yazar bir yerlere, müdahale eder. Benim okurum hiç yüzünü görmediği beni, evinden biri gibi hisseder. O zaman da “sistem” ya “akrabaları yazıyor” diye üzer beni ya “kendi yazmış bunu” diye. Bu yüzden hiç tutunamadım.

Çok okunmak iyidir bir yazar için ama ben daha faydasını görmedim. Ben çok okunurum ama bu bilinmesin diye yapılmayan kalmaz. Önce sayfamdan okunma oranları kalkar, yine olmazsa alt sayfalara atılırım. Para getirecek kadar çok okunmalı ama “herkesten çok” okunmamalıyım.

Ben esenekli, sinirli, yazıları konusunda taviz vermeyen bir yazarım. Bana ters gelen, sevmediğim bir şey varsa bunu söylerim. Her zaman da hoş karşılanmam sonuçta sistem maaş öder, sigortanı öder, çocuğunun okul parası o maaştan gelmektedir.

Çocuğumun okul taksiti o sistemden gelmektedir ve birkaç yazımı okuyan oğlumun benim için nasıl deli bir sevgi olduğunu bilir.

Oğlum kıymetlidir ama onurum daha kıymetlidir. Ben böyle bir kadın, böyle bir yazarım. İnandığım şeyin arkasında durmalıyım ama bunu rezalet çıkarmadan yapmalıyım.

Benim oğlum kıymetlidir. Benim okurum kıymetlidir.

Ve ben gün gelir, onurum için oğlumun okul taksitini düşünmeden…

Ve okuruma bir veda dahi etmeden…

Giderim….

Taksitleri, borçları, özel sağlık sigortasını, o “markanın” yazarı olmayı elimin tersiyle itip….

“Yerim sizin paranızı” deyip…

Her bir yorumuna cevap yazdığım,

dört saatlik uykuyla bile olsam, yorumlara dönüp, atladığım var mı diye kontrol ettiğim…

Çok hakaret içerikli yorum yazdıysa ve yayınlanamadıysa diye köşe yazımın altında mail adresimi verip, “manyak mısın sen?” diye sorana da cevap yazan ben….

Yazdığı her maili cevapladığım okuruma veda edemeden….

Giderim…

“Benim okurum kıymetlidir” diye, maaş aldığı sistemin insan kaynakları koordinatörünü facebook sayfasından çıkarıp, okurunu tutan ben….

“Bu haksızlık, onlar olmaz, çünkü onlar burası için çalışıyor o zaman ben de katılayım yarışmaya, kimin şansı kalır?” diye gerçek okuru koruyan ben….

Okurumun adalet görmesi için, okuruma saygı duyduğum için, okurum bilmediği için, onlar için, kazanacağı ekmeğe rağmen kavga eden ben….

Bir veda yazmadan giderim.

Benim okurum kıymetlidir….

Ve ben bir veda edemeden gittim bu okura.

Bana gönül koyan olmuş “veda bile etmedi” diye…

Hoşçakalın…

Olsun varsın “neden gitti” diye sormayın.

Olsun benden değil başkalarından duyduklarınıza inanın.

Olsun, ben kocam bana “yeter artık” diye bağırdığı halde size cevap yetiştirmeye çalışmış olayım ama siz unutun bunları. Olsun varsın, ben sizin için, sizin onurunuz için, kendi onurum için, susmuş…

Ama gitmiş olayım.

Ve siz hiç umursamadan, “bu kadına ne oldu?” demeden gönül koyun bana.

Canınız sağolsun.

Benim okurum “sen yeter ki yaz” der yer açar bana…

“Sen bana kızmıştın ama hala yazı yazıyorum ben, bir daha baksana, beğenecek misin?” diye gelir bir “veda” yazmadığım halde.

Benim okurum “abla biz buradayız sıkma canını” der…

Benim okurum “Mehtap yaz sen. Sen nereye biz oraya” der…

Benim okurum, beni bilir. Beni satmaz. Delikanlıdır.

Bu yazının sonunda bir hediye ya da promosyon yok bilir…

Ama yine de son satırına kadar okur, yorumunu yazar, “öptüm yavrum” bile der ki büyük olasılıkla benden küçüktür.

Benim okurum kıymetlidir çünkü benim için buradadır…

Ben -onlar için- oğlumun okul taksidi nasıl ödeyeceğimi düşünürüm belki ama onlar da beni “tost makinesine” satmaz…

Bilirler ki kelimelerden fazlasını veremem ama gelir beni bulurlar.

Bu hafta google da en çok aranan isim ben oldum. Okurum beni bulamıyor. Çünkü arşivim yok ve o yüzden artık burası var.

O yüzden yeni yerime hoş geldiniz.

Ama..

Okurlarım bana gönül koymuş, bana “bir veda etmeden gitti demişler”.

Canları sağ olsun.

Kalan sağlar bana yeter…

Bana benim gibiler yeter…

“GELMEYEN” VEDA YAZISI!” için 130 yorum

 1. Okurken boğazım düğümlendi ,yutkunamadım ve sindiremedim ama şunu biliyorumki sen bizim okuduğumuz yazarın ötesinde kıymetli gönül dostumuzsun!!! nerede olursan ol bu değişmez, nereye gidersen git arar buluruz izini, çünkü sen bizi yüreğine kabul ederken aynı şekilde bizim aileden oldun, Mehtap'ın o içten gülüşü nasıl ısıtır insanı, bilmeyen sevmeyen yok bizde :)) o yüzden sen rahat ol, elbet su yolunu bulur….Herşeyin en güzeli seninle olsun, bizde omuz omuza yanındayız, Seni seviyoruz canımmmmmmmmmmm :))

  1. biz aradaşız nunu 🙂 bu öyle satılacak alınacak bir şey değil 🙂 ha, arada şaşırtanlar olmadı k elbette oldu ama 🙂 dedim ya bana benim gibi olanlar yeter 🙂

 2. canım çok tatlısın.. evet çoğu yerde kurallar katı olabilir ama bu kurallar bazen gerekli. sen emir altında çalışmak istemeyen diye tabir ettiğimiz insanlardansın. az buçuk benzerliğimiz de var hani 😉

  gitsin vedalar gelsin ve deler..

  sen seni okuyana saygılı olduğu için seni seviyorum bir de yazında da belirtmişsin "hayran" yerine koymadığın için..

  sarhan abiye selam.. en az senin kadar onun ne yazdığını merak eder oldum 😉

  gönlünden geçenlerin hayırlarla gerçekleşmesini dilerim..

  1. ah bir de sisteme alışıp kaçırmadan tüm yorumları cevaplayabilsem. Elim alışacak ama :)) az jkaldı

 3. @ mehtap ereL

  MEHTAPCIM MERHABA,

  SÜPER BİR YAZI OLMUŞ HERZAMANKİ GİBİ.OH BE İSTEDİĞİM KADAR KELİME KULLANABİLİRİM ARTIK SANA YAZARKEN.NASIL DA SİNİR OLURDUM.YOK ŞU KADAR HARF KULLANACAN,YOK YETMİYOR.KIRPA KIRPA YORUMLARIMI DOĞRU DÜZGÜN BİRŞEY YAZAMIYORDUM.CANIM BENİM; MEYVE VEREN AĞACI TAŞLARLAR DİYE BİR SÖZ VAR BİLİRSİN.SON ZAMANLARDA ÇOK ÖN PLANDAYDIN,ÇOK BAŞARILIYDIN,BU DURUM BİRİLERİNİN HOŞUNA GİTMEDİ GİTMEZ.OYSA NE KADAR DA GÜZEL İŞLER BAŞARIYORDUN.İNSANLARIN HAYATINA DEĞİYORDUN.HARİKA HABER DOSYALARI HAZIRLIYORDUN.MAALESEF İŞ HAYATI BÖYLE.KARAKTERSİZ İNSANLARLA DOLU.MEHTAP EREL İSMİ HİÇ ÇALIŞTIĞIN KURUMSAL FİRMANIN ÖNÜNE GEÇERMİ? GEÇERSEN SEN ÖNÜNE TAŞ KOYARLAR.AMA ŞUNU BİL Kİ; SENİ SEVEN SENİ HER YERDE BULUR.TÜM YAZILARINI KALDIRSALARDA,SENİNLE İLGİLİ HİÇBİR ŞEKİLDE BİLGİ VERMESELERDE BİZ SENİ BULURUZ MEHTAP.BULURUZ VE YOLUMUZA,ARKADAŞLIĞIMIZA DEVAM EDERİZ.ÇÜNKÜ BU ARTIK OKUR YAZARLIK TAN ÖTE BİRŞEY OLDUK SAYENDE.BU RAHATLIĞIDA BİZE SEN VERDİN.OKURUN KIYMETLİ EVET AMA SEN BİZİM İÇİN ÇOK DAHA KIYMETLİSİN.

  1. ben de öyle düşünüyorum ilknur 🙂 biz arkadaşız burda artık ve hep öyleydik 🙂 böyle güzel oldu

 4. MEHTAP HANIM MERHABA YAZINIZI TEKRAR TEKRAR OKUDUM NE KADARDA GÜZEL ANLATMIŞSINIZ İÇİNİZDEKİLERİ DUYGULANMAMAK ELDE DEĞİL İNAN Kİ.. BİZ HER ZAMAN SİZİN YANINIZDAYIZ NERDE OLURSANIZ OLUN SİZ FARKETMEZ… HÜRRİYET AİLEYİ MEĞER SİZ ORDASINZ DİYE OKUYORMUŞUM BEN ŞİMDİ SİTEYİ AÇASIM BİLE GELMİYO ALIŞKANLIKTAN BAKIYORUM AMA SIKILIP HEMEN KAPATIYORUM SİZ OLUNCA ORASI DAHA BİR BAŞKAYDI BUNA KESİN EMİNİM BEN.. KENDİNİZE ÇOK İYİ BAKIN ÖPÜYORUM SİZİ

  1. canım benim 🙂 orda çok emek veren arkadaşlarım var, saatlerce ekrandan gözlerini ayırmadan çalışıyorlar, az sayıda insanla çok iş çıkıyor. onların hakkını asla yiyemem, hem yazı işlerinde hem IT de çok düzgün, çalışkan, mert insanlar var. ve inan doğan'da maaşlar çok yüksek değil ama çocukların kalvbi temiz, emeklerini sakınmıyorlar. Ama beni yanıltan da çok oldu hem içerde hem dışarda. o yüzden hepsini genellememek lazım her yerde her şekil olabiliyor işte. boşver biz kendimize bakalım, herkesin yolu açık olsun

 5. Mehtap Hanım;

  Yazınızı bugün okuyabildim.Gözlerim doldu,zor tuttum ağlamamak için kendimi…Siz nasıl bu kadar temiz kalpli bu kadar iyi yürekli, sıcak,içten insansınız? Ben zaten sizi ayrıldığınız kurumda başlamadan önce, kitaplarınızı okumuşken tanımış ve çok sevmiştim. Oradayken sizi daha yakından tanıdım ve çok çok çok daha fazla sevdim.Kitaplarınızı okurken hayal bile edemezdim bir gün sizinle tanışacağımı, görüşeceğimi ve size yorumlar yazıp, bir de sizin cevaplayacağınızı .Siz başkasınız. Kişi nasılsa karşısındakini de öyle bilirmiş ya siz de öylesiniz işte.O kadar doğal, o kadar içten ve sıcaksınız ki okurlarınızı facebook'a ekliyor ve onlardan size bir kötülük gelmeyeceğini biliyorsunuz.Çünkü sizi okuyanlar da aynı sizin gibi, içten ve temiz insanlar, kötülük nedir bilmezler. Siz yazın hep yazın.Biz okuruz.Nerede yazarsanız yazın.Okumayana da okuturuz. Çünkü ben sizi okuduktan sonra işyerindeki arkadaşlarıma da okutuyorum yazınızı. Sizi seviyorum. Kocaman öpüyorum.

  1. canım benim 🙂 facebook'a ekliyorum, sonra onlar benim facebook sayfamın görüntülerini kopyalayıp başka bir yere yapıştırıp yokluğuda dedikodumu yapıyorşlar, hakaret ediyorlar. korumaya çalışan okurlarımın da yorumlarını silip dışarı atıyorlar. ve ben bir kaç tanesini özellikle silmedim tutuyorum içerde. bilhassa… ben gerekli başvuruları yaptım. boşver biz önümüzdeki maçlara bakalım

 6. ADAM gibi yazarın ADAM gibi okurları olur. Sen olduğun gibi kal ve hiç değişme… Bizler hep yanındayız..

 7. 🙂 hoşgeldin sefa geldin yeni yerine. Bulunduğun yer mekan önemli değil değişirse değişsin nasılsa sen değişmeyeceksin.Bende sizi çok arayanlardanım.Bende sizi merak edenlerdenim.Ama vardır bir bildiği attırmışlardır kafasını diyerek bekledim sabırla iyikide beklemişim. seni seviyorum MEHTAP 🙂

 8. s_uslu yazmış:

  ablamm:((yapma böyle ya.ne yazıcağımı bilemedim şimdi.insanlar öyle fena ki melek yüzlü şeytanlar diyelim kısaca biz onlara.yüze gülen tipler onlar.ben kaç kez yazmama rağmen yayınlamadılar çünkü işlerine gelmedi.pohpohlamadım.iyide etmişim veda yazısı falanda beklemiyordum senden kendileirinin bi açıklama yapması gerekirdi.biz herzaman yanındayız ablamm sen hiç sıkma canını.hem böylece sahte kişiliklerden de kurtulmuş oldun.gerçek okurların burda çünkü.çokk seviyorum seni valla bak.

  aşkımmmmmmmmm günaydın benim en ''USLU '' kardeşim 🙂

 9. BİLİYOMUSUN DÜŞÜNÜP DÜŞÜNÜP SİNİRLENİYORUM ŞU ADINI BİİLE ANMAK İSTEMEDİĞİM ESKİ YAZILARINI YAYINLADIĞIN VE AYRILDIĞIN İÇİN ARDINDAN SANKİ HİÇ ORDA OLMAMIŞSIN GİBİ SENİ SİLMEYE ÇALIŞAN O AKLI KIT İNSANLARA BÖYLE BİR ÇALIŞMA ANLAYIŞI YOK YAAA TAMAM SEN AYRILDINDA SENİN YAZILARINI TAMAMEN SİLMEYE HAKLARI YOKTU BENCE VE OKURLARIN OKUMA ÖZGÜRLÜKLERİNİ ELLERİNDEN ALAMAZLAR VE BEN BUNUN İÇİN ONLARA DAVA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM OKUMA ÖZGÜRLÜĞÜMÜ KISITLADIKLARI ÖZEL HAYATA MÜDAHALE OLARAK AVUKATLA GÖRÜŞTÜM BİLE AZ ÖNCE TELEFONLA SENİN ARKANDA KOCAMAN BİR DAĞ OLUŞTURAN SENİ SEVEN YÜZÜNÜ GÖRMESEKTE YÜREKLERİ SENİNLE OLAN OKUYUCULARIN VAR ONLAR BUNU ÇOK HAFİFE ALMIŞ OLMALILAR SEVGİYLE BU ARADA BURAYA RUMUZLA KAYIT OLDUM AMA SEN BELKİ HATIRLARSIN SAKARYADAN ELÇİN EŞME SEVGİLER

  1. boşver, hiç gerek yok 🙂 benim okurlarım inernetten yazılarımı bulup yolluyor bana emaille, bilgiayar programcısı arkadaşlarına rica edip çıkarrtırıtyorlar yazılarımı email atyorlar. Herkes kendine yapar, okur elele verdi benim yazılarımı tıopluyor hem de gönüllü hem de ben demeden, herkes kendine yapar. boşver

 10. huysuzzz54 yazmış:

  bu arkadaşın yazısını alıntı yaptım yanlış anlama yazmaya üşendiğimden değil elbette dişi spartacus ilan etmişya ne kadar haklı ve bunun 100 de 100 gerçekliği elbette evet haklısın belki üstümüze vazife adledip kırıldık hatta belki bunca sıkıntının içinde düüşünmeden senide kırdık gücendirdik biz okurlar olarak bilki yüreğimizle birlikte hep senin yanında omuz omuza olmaya yeminliyiz sen hernerde olursan ol biz seni bulur ve yine yanında yer almaya devam edicez sana sevgiyle sarılıyorum ve elimizden gelebilecek hertürlü yardımada açığız bunuda bilmeni istiyorum umarım sende sıkıntılarını bir an önce giderebilirsin kocaman kocaman öpüyorum Lily Wonka yazmış:

  Düğümcükler dizildi boğazıma.. Zaten huyum kurusun; feci kaptırarak okurum böyle duygu yüklü yazıları.. E bi de sizin elinizden çıkınca, tesir gücü x1000 oluyor anasını satiim. Valla ben daha önce sizin gibi birini ne duydum ne bildim. Hani varsa da bana denk gelmedi.. Bu incelik, bu hassasiyet, bu berraklık, bu doğallık.. Bu İNSANLIK! “Nası yaa?” dedirtiyor adama. Hele ki bu devirde! Şaka gibisiniz! Öyle ki biri çıkıp; “aslında Mehtap diye biri yok; o bizim yarattığımız hayali bir karakter” falan diyecek diye korkuyorum. Ya da bu gidişle siz gerçekten varlığı şüpheli bir halk kahramanına dönüşeceksiniz, o olacak. Hatta ben sizi hemen şu anda dişi Spartacus ilan etmek istiyorum! Peşinizdeki orduya katılmış olmaktan onur duyan “yürekli” bir “okur” olarak..

  Daha uzuuuun yıllar hayatımızda olmanız dileğiyle….

  siz hiç üzerinize alınmayın bebeğim sakın. sizle alakası yok . boşver. uzzuuun yıllar beraber olalım işallah 🙂

 11. bu arkadaşın yazısını alıntı yaptım yanlış anlama yazmaya üşendiğimden değil elbette dişi spartacus ilan etmişya ne kadar haklı ve bunun 100 de 100 gerçekliği elbette evet haklısın belki üstümüze vazife adledip kırıldık hatta belki bunca sıkıntının içinde düüşünmeden senide kırdık gücendirdik biz okurlar olarak bilki yüreğimizle birlikte hep senin yanında omuz omuza olmaya yeminliyiz sen hernerde olursan ol biz seni bulur ve yine yanında yer almaya devam edicez sana sevgiyle sarılıyorum ve elimizden gelebilecek hertürlü yardımada açığız bunuda bilmeni istiyorum umarım sende sıkıntılarını bir an önce giderebilirsin kocaman kocaman öpüyorum Lily Wonka yazmış:

  Düğümcükler dizildi boğazıma.. Zaten huyum kurusun; feci kaptırarak okurum böyle duygu yüklü yazıları.. E bi de sizin elinizden çıkınca, tesir gücü x1000 oluyor anasını satiim. Valla ben daha önce sizin gibi birini ne duydum ne bildim. Hani varsa da bana denk gelmedi.. Bu incelik, bu hassasiyet, bu berraklık, bu doğallık.. Bu İNSANLIK! “Nası yaa?” dedirtiyor adama. Hele ki bu devirde! Şaka gibisiniz! Öyle ki biri çıkıp; “aslında Mehtap diye biri yok; o bizim yarattığımız hayali bir karakter” falan diyecek diye korkuyorum. Ya da bu gidişle siz gerçekten varlığı şüpheli bir halk kahramanına dönüşeceksiniz, o olacak. Hatta ben sizi hemen şu anda dişi Spartacus ilan etmek istiyorum! Peşinizdeki orduya katılmış olmaktan onur duyan “yürekli” bir “okur” olarak..

  Daha uzuuuun yıllar hayatımızda olmanız dileğiyle….

 12. günaydın ayışığım yazın o kadar doğal o kadar yalın ki. O kadar samimiyetle yazıyorsun ki Sonuna kadar okunuyor Hediye Yok sonunda diyorsun aslında en büyük hediye senin gibi olduğu gibi asla böbürlenmeyen siz okursunuz yazın yorum ben cevap yazmam diyen diğer yazarcıklar gibi değilsin Harbisin onun için okurum nereye gitsen gelir nereye demeden …..

  Birazda üzüldüm inşallah bazı olumsuzlukları da çözersin.Neden gittin yada ne oldu değil iyi ki yapmışsın diyorum.Akçeler sizin olsun ben onurumla giderim bazen akçe alamaz bazı insanları sende o nadir ve ender kişilerdensin seni kaybettikleri için onlar otursunlar karaları bağlasınlar 🙂

  1. valla herkes kendine yapar, hiç işim olmaz. ben kendimi kurtardım ya en büyük nimet bu 🙂 boşver biz burd beraber iyiyiz böyle aşkım

 13. ablamm:((yapma böyle ya.ne yazıcağımı bilemedim şimdi.insanlar öyle fena ki melek yüzlü şeytanlar diyelim kısaca biz onlara.yüze gülen tipler onlar.ben kaç kez yazmama rağmen yayınlamadılar çünkü işlerine gelmedi.pohpohlamadım.iyide etmişim veda yazısı falanda beklemiyordum senden kendileirinin bi açıklama yapması gerekirdi.biz herzaman yanındayız ablamm sen hiç sıkma canını.hem böylece sahte kişiliklerden de kurtulmuş oldun.gerçek okurların burda çünkü.çokk seviyorum seni valla bak.

 14. gumussedef yazmış:

  Seni sen olduğun için, böyle olduğun gibi olduğun için, gerçek olduğun için, bize tepeden bakmadığın için…. bu liste uzar gider. İşte bu sebeplerden dolayı seviyorum. Sen nerede yazarsan yaz,yeter ki yaz ben seni takip edeceğim.

  Sedefim yaa 🙂 sedeflerin en tatlisi :)) bitanesin sen valla

 15. @ buya:

  canim benim biliyorum ve emin ol senin adini gorunce arkadaslik kisminda `aferin kiz sana ` deyip sevindim. :))) sak diye buldu beni :)) canim benim. Ordaki arkadaslar kibar davranmislar, kotu bir sey dememisler. Ayrildi demisler, uzatmamizlar. Dogrusu da bu. ben de yanlis anlasilmasin diye is degistiyorum yazdim hemen. duzgun ayrilmayi becermek lazim. dedikodu yapmamak, yaptirmamak lazim. ama HERKES bilir ben sag yanagima vurana sol yanagimi cevirmem! cok opuyorum bebegim

 16. @ Mujde:

  canim benim hos geldin. eski yazilarim, arsivlerim silinince bana ulasmak zor oldu tabi. Ama Bulent Bey halletti sagolsun. Cok opuyorum bitanem 🙂

 17. @ love is …:

  canim benim nasil tatlisin ya 🙂 endise etme hallediyoruz herseyi, cok iyi bir yere gecme ihtimalim var para da anlairsak. ha olmazsa da devlet okulu diye bir sey var :)) hic endise etme benim icin, ani olmasi sikinti yaratti ama ben iyi okullarda okudum 🙂 duzeltirim. cok opuyorum bi tanem iyiki buldun beni.

 18. Düğümcükler dizildi boğazıma.. 🙁 Zaten huyum kurusun; feci kaptırarak okurum böyle duygu yüklü yazıları.. E bi de sizin elinizden çıkınca, tesir gücü x1000 oluyor anasını satiim. Valla ben daha önce sizin gibi birini ne duydum ne bildim. Hani varsa da bana denk gelmedi.. Bu incelik, bu hassasiyet, bu berraklık, bu doğallık.. Bu İNSANLIK! "Nası yaa?" dedirtiyor adama. Hele ki bu devirde! Şaka gibisiniz! Öyle ki biri çıkıp; "aslında Mehtap diye biri yok; o bizim yarattığımız hayali bir karakter" falan diyecek diye korkuyorum. Ya da bu gidişle siz gerçekten varlığı şüpheli bir halk kahramanına dönüşeceksiniz, o olacak. 😀 Hatta ben sizi hemen şu anda dişi Spartacus ilan etmek istiyorum! Peşinizdeki orduya katılmış olmaktan onur duyan "yürekli" bir "okur" olarak.. 😉

  Daha uzuuuun yıllar hayatımızda olmanız dileğiyle….

 19. Mehtap cok cok uzuldum, okurken agladim, sizi okumak bize iyi geliyordu artik sizi burdan takip edecegim, sizin dobra dobra olmanizi cok seviyorduk ve hep oyle oldugunuzu bilmek cok gurur verici birsey.

 20. Son: gercek okurun/sevenin gönül koymaz, endise eder "ne oldu, birseymi geldi basina" diye! Camda durmus, cocugunun okuldan dönüsünü bekleyen anne misali…

 21. Canimcim,

  (canimcim, cünkü burada biz bizeyiz ve ben candostlarima/cankuslarima böyle hitap ederim! birde sen diye hitap edebilirim degilmi?)

  1- Esin (Sarhan bey)'e saygilar, bir kalp olmus iki insanin böyle zamanlarda nasil davranmasi gerektigini cok güzel göstermis yukaridaki satirlarinda!

  2-Böyle cok müthis anlamam bu sanal ortamlardan ama acaba Bülent bey (o biliyordur ne yapmak gerektigini) Google'da senin ismini tuslayanlar…

  üffff bi ise yarayayim dedim, simdi baktimki, bu site dünden beri zaten ikinci siraya gelmis!

  iyi olmus, artik okurlar daha kolay bulabilir burayi!

  3-Mutlaka sizlerin de aklina gelmistir ama: siteye reklam alinsa, sen de oglusunun taksitlerini ödeyebilsen… (simdi en cok aklim bu konuya takildi cünkü benim! esin yaninda, hepinizin sagligi yerinde, kariyer konusunda endise etmen gereken hicbirsey yok bence, kaldi geriye sadece bu taksit isi!)

  Okur arkadaslarim, hepimiz kitaplarini gidip alirsak, bunun da faydasi olur mutlaka!

  Hepinize iyi geceler ve tatli rüyalar… (:

  1. Boyut'a geçtim bebeğim 🙂 Allah mahcup etmesin orda dergi yapıcam artık 🙂 su yolunu huluyor valla iyiki varsınız

 22. canımın içi mehtap, bu çok bomba bir yazı olmuş. senin salı gunku yazını beklerken oglene doğru hala yayınlanmadıgını gordugumde yureğime bir sıkıntı geldi çöreklendi. gun içinde defalarca siteye girdim her girdiğimde bi eksik vardı . önce yazar listesinde göremedim adını , sonra videolar kalktı. ne oluyor diye sormak için sitede bir mail adresi aradım ama yok, daha önce defalarca gözüme çarpan adresler aranınca kayboldu sanki. genel mail adresine yazdım mehtap nerde diye? birkaç saat sonra cevap geldi. kısa ve öz "Mehtap hanım ayrıldı."telefon açtım telefona çıkan bayanda aynı şeyi söyledi neden dedim, nerde artık? konusamadı daha sonra arayın isterseniz dedi. dayanamadım pınara yorum olarak sordum yine" mehtap nerde?" yorum yayınlanmadı Ülker hn. mail atmış yine sadece ayrıldı diye. ben o site ile senin vasıtanla tanıştım önce seni sonra editör bayanı okumaya başlamıştım. son zamanlarda sıkıntılı yazıyordun birden gidince panikledim birşey mi oldu sandım( hastalık..vs) o yuzden facebooktan ulaşmaya çalıştım ama rahatsız edermiyim ,yanlış anlar mısın acaba diye de çekindim. ne de olsa ilk defa hayatımda bir yazara yorum yazmışım cevap almışım. ben sana veda bile etmeden gittin diye sitem etmedim sadece seni bulamayınca bir yanım eksik kaldı neşemi kahkahamı kaybetmiş gibi oldum. ama sen hiç kasılmadan beni facebooktan kabul ettin ustelikte aynı bıraktığım samimiyette sıcaklıkta… sen tanıdığım en dobra en asil kadınlardan birisin..hepsinden öte dosdoğru bir kadınsın. o yüzden seni okuyoruz oyüzden seni takip ediyorum. iyi ki yazar olmuşsun yoksa nasıl karşılaşırdık. haa bu arada Sarhan Bey'inde kıymetini bil belli ki o seninkini biliyor. sizi çok seviyoruz…

  1. şimdi benim için üye olan okurlara kendi "yeni yazısı yayınlandı" maillerini yolluyorlar değil mi? kızarmıyorlar dahi 🙂

 23. Seni sen olduğun için, böyle olduğun gibi olduğun için, gerçek olduğun için, bize tepeden bakmadığın için…. bu liste uzar gider. İşte bu sebeplerden dolayı seviyorum. Sen nerede yazarsan yaz,yeter ki yaz ben seni takip edeceğim.

 24. mehtap erel yazmış:

  @ independence:

  ben size yolladığım temaları kaybettim bulucam ama kararlı gördüm kendimi

  Valla ben de saatlerden beri sizden haber bekliyorum o konu ile alakali. Bana yolladiginiz mesaji aynen geri yolluyorum az sonra size, onun icerisinde var linkler.

 25. @ independence:

  ben size yolladığım temaları kaybettim 🙂 bulucam ama kararlı gördüm kendimi 🙂

 26. mehtap erel yazmış:

  @ independence:

  teşekkürler bülent bey sayenizde

  Estagfurullah efendim, ne demek. Ayrica ben bu estagfurullah kelimesinin anlamini hicbir zaman ogrenemedim, hani kotu bir $eyse kusuruma bakmayiniz.

 27. @ sarhan:

  canım kocam sen olmasan zaten 🙂 benle hayat zor biliyorum ama sen de rol yapmadığımı biliyorsun. büyük lüks bir erkek için

 28. @ ma_rose:

  Şerife sensin dimi 🙂 Ayşe kaptırınca ;İngilizceye geçiyor sen Fransızcaya 🙂 bir alemsiniz valla ikiniz de 🙂 bitanem benim

 29. mehtap erel yazmış:

  @ gnl:

  gönül ödümü koparttın telefonda bişey oldu sandım ya. Allah iyiliini versin, yapma çocuğum öyle. elim ayağım titredi valla serseri

  mehtap erel yazmış:

  @ gnl:

  gönül ödümü koparttın telefonda bişey oldu sandım ya. Allah iyiliini versin, yapma çocuğum öyle. elim ayağım titredi valla serseri

  titrek halinde güzeldir eminim canımmsınnn kudurdum sinirden okurken bir okadar da kızdım sana çok yorum yapıyoruz diye bizi siteden attılar çünkü yazıların herkesden çok okunuyo çok yorum yapılıyordu iyi oldu ayrılman kalrıamıyordu bünyeleri dirençleri düşük şeyler……..

 30. @ hulokse:

  Hülyacım okumamam mümkün değil. Yıllardır bana gelen her satırı okuyorum ben. 🙂 siz beni okuyorsunuz ben sizi 🙂 doğrusu bu zaten ve yemin ederim benim için bir zevk. kocaman öpüyorum bebeğim

 31. @ emell:

  farkındayım emelcim, makyaj yaptığım bir gün sarhan'dan rica edicem 🙂 neden bilmiyorum ama en güzel o çekiyor beni 😉

 32. siz çok doğru bir iş yapıyosunuz.bu er yada geç anlaşılacak.çünkü çok özel bir okuyucu kitleniz var.(kendimden biliyorum:)).bunu da sağlayan sizin sıcak , içten tutumuzundur.benim yaklaşık 3-4 yıldır takip ettiğim yazarlar var.bir gün bile yorum yapmak gelmedi aklıma.(belki de içimden gelmedi)eski sitenizi de 2 yıldır takip ediyordum.(artık değil).sizi orda tesadüfen buldum.yorumlara verdiğiniz cevaplar beni çok etkiledi.hayatımda ilk defa okuduğum bir yazara yorum yaptım.cevap alınca adam yerine koyulduğumu hissettim.bir arkadaşımla sohbet ediyorum gibi mutlu oldum.değer verdiğiniz yazardan yorumunuza bir reaksiyon geliyo.bundan daha gurur okşayıcı bişey olabilir mi?biz bir aileyiz, herşeyi paylaşalım,herşeyi konuşalım deyip de okurun yorumunu yayınlamazsan(yayınlamadığın gibi adam yerine koyup mail bile atmazsan), yorumuna cevap yazmazsan, artık aile değilsindir.biz sizinle bir aileyiz.siz nereye biz oraya.arkanızda biz ve daha önemlisi eşiniz gibi bir destek varken sırtınız yere gelmez.eşinizin yorumu okurken gözyaşlarımı tutamadım.siz çok şanslısınız.biz de şansılıyız çünkü siz varsınız.

  sağlıcakla kalın

 33. @ gnl:

  gönül ödümü koparttın telefonda bişey oldu sandım ya. Allah iyiliini versin, yapma çocuğum öyle. elim ayağım titredi valla 🙂 serseri. çok seviyorum seni ben

 34. @ gnl:

  gönül ödümü koparttın telefonda bişey oldu sandım ya. Allah iyiliini versin, yapma çocuğum öyle. elim ayağım titredi valla 🙂 serseri

 35. kimsenin yaptığı kimsenin yanına kalmaz biz inançlı insanlarız bizde allah korkusu var kul hakkı yeme korkusu var sen böyle bi insansın için sinmeden kazandığın paranın sana hayrının dokunmayacağını bilirsin dag gibi aslanlar gibi kocan var insan gibi adam gibi onurlu tutarlı okuyucuların var hiç bir yazında bişey vaad etmiyosun bu yazıı ilk okuyan 10 kişiye hediye vermiyosun eyvallah ama hayat dersi alıyoruz bazen gülmekden kasıklarıma ağrılar iniyo anırırcasına gülüyorum şimdi biz sana soralım sence biz seni neden okuyoruz? ben söylüyüm BİZİM GİBİ OLDUĞUN İÇİN……………………..seni çok seviyorum balımmmmm

 36. Günlerdir neden yazılarınız yok diye düşünüyordum sizi burda bulduğuma çok sevindim.. Nerede yazdığınız değil ne yazdığınız ilgilendiriyor sizi Mehtap Hnm…Yollarınz kimle neden ayrıldı bizii ilgilendirmez kol kırılır yen içinde kalır derler.. siz yazmaya dwm edin bizde kah gülerek kah hüzünlenerek okuyalım sizi..

 37. Nihayet buldum sizi bu yeni başlangıçta hep yanınızdayız sevgiler İlknur

 38. Bu işin bu kadar çetrefilli bu kadar zor olduğunu hiç bilmezdim.13 yıl çalıştım,iş hayatında herkes birilerinin ayağını kaydırmaya meraklıdır fırsat kollarlar.Ne bileyim köşe yazarlığının bu kadar rahat iş olmadığını.Müdahele olduğunda da insanın içinde heves kalmaz işini seven kişi başarılı olur her zaman.İş kişinin aynasıdır.Hayatın kimseye çelme takmaması herkesin ağız tadıyla işini yapması dileğiyle..

 39. Tabii hiç şüphen olmasın! sen hiç tanımadan sarılıp elimi hiç bırakmadın izmir buluşmasında valla oraya gelirken aklımda sadece uzaktan uzağa sohbet ederiz düşüncesi vardı ama bambaşka birgündü herkesede anlatıyorum internetten bir siteyi takip ediyorum yazarlarının yazılarını okuyorum çok güvenilir bilgiler veriyorlar ve seviyeli bir sitedir ve ben oradaki yazarların çoğunu tanıdım içten sıcacık insanlar.Ama senin o günkü yaklaşımını ve öncesinde de yazına ilk yorumu yazdığımda bana cvp yazan SEN ciddiye alındığım ve yorumumu okuduğuna inanamadım çok sevindim.Allah bir kapı kapar, senin için daha hayırlı olan kapıyı açar sözüne çok inanıyorum.hayat felsefem gibi bu söz.Takiptesin ona göre faceb.twitter,vs gibi.Eşinde sonuna kadar destek sana varmı ötesi…Sonsuz Başarılar, okurlarına sahip çıktığın için tşk.ler.

 40. Canım ya çok güzel olmuş ,anlayana ….ben seni dobra olduğun için sevdim inan,o izmir buluşmasında sana ısrarla damla dedim ,isim hatırlama özürlüyüm ,şimdiye kadar da pek takip etmemiştim…ama o sıcak gülüşün,o sıcak sarılışın ,dobra dobra konuşman bana hiç yabancı değil dedim içimden ,kırkyıllık dosttan daha sıcak geldin,o güzel gülüşün ,senin herşey dilinde ama yerinde…:),içinin güzelliği yüzüne yansımış,bak sarhan abide sonuna kadar arkanda ne güzel ,yıllar aşkınızı sıcacık taptaze tutmuş maşşallah,oğluşn yanında ve biz burdayız ,belki oğlunun taksitlerine yardımcı olamayız ama ,dualarımız seninle mehtabım…….öpüyorum

 41. Super otesi olmusssss hemde otesiiii. Je t'aimeeeee mehtapppp :)))) sen nerde yazarsan yaz ben okurum balimmm. HA gazetede yazmisinn ya burdaaa ha sitende. OKutan yokmu varrr nerde yazdiginin anlami yok be gulummm yazmanin anlami var. Bosverrr cok ararlar sen gibisini cokkk. ONlar seni kaybettigine yansinlar.

 42. Her veda aslında yeni bir başlangıç ve seninki de aynen öyle oldu.

  Seninle her zaman gurur duydum ve duyuyorum. Her zaman yanındayım. Senin gibi biriyle hayatımı paylaştığım için çok ama çok mutluyum.

  Herkes istediğine inanmakta serbesttir ama ben ve seni takip eden, tanıyan okurların biliyor ki burada yazdığın her bir kelime %100 gerçek.

  Bağımsız ve tamamen sana ait bu yeni sitede okurlarınla çok mutlu olacağını biliyorum ve seni seviyorum:)))) KOCAN

Yorumlar kapalı.